Zwierzęta zimą,

16. února 2016, 20:46

to temat kolejnego spotkania uczniów naszej szkoły z wójtem Robertem Borskim, wielkim przyrodnikiem, miłośnikiem zwierząt, doskonałym znawcą gródeckiej fauny i flory.

„Bardzo się cieszę z waszego zaproszenia, ponieważ mam możliwość trochę odpocząć od codziennych obowiązków a zarazem przekazać wam kilka ciekawych informacji dotyczących trudnego okresu, którym dla zwierząt jest zima, mróz i śnieg.” – powiedział na wstępie wójt - wykładowca.

Na 1 piętrze nowo otwartego gródeckiego Centrum Wolnego Czasu dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawego opowiadania o wyposażeniu zwierząt w naturalne środki ochrony przed chłodem, wiatrem i mrozem.  Fachowy wykład uzupełniały zdjęcia prezentowane na dużej tablicy interaktywnej. Informację o tym kiedy i jak należy zwierzętom pomagać udało się prelegentowi przedstawić za pomocą pytań i zagadek.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się strzelba pana wójta, którą na spotkaniu zaprezentował głównie chłopcom.

„Muszę wam powiedzieć, że broń myśliwską można używać tylko w sytuacjach ściśle określonych przez przepisy. Aktualnie bez ograniczeć można strzelać do dzików, które w Republice Czeskiej bardzo się rozmnożyły i były widziane niedawno również u nas koło przystanku kolejowego”- ostrzegł obecnych wójt.

Pod koniec spotkania, które trwało niespełna 2 godziny wójt zadeklarował chęć prowadzenia w Gródku kółka przyrodniczego. Powiedział zarazem, że w kółku zaakceptuje przede wszystkim tych, którym prawdziwa ochrona przyrody przyległa do serca. A na pytanie kto by się zgłosił - wójt zobaczył przed sobą las rąk.

Życzymy Panu powodzenia również w pracy z młodzieżą, ponieważ w dzisiejszych czasach to wcale nie takie proste.

K. Cieslar.

 • Zwierzęta zimą,
  Zwierzęta zimą,
 • Zwierzęta zimą,
  Zwierzęta zimą,
 • Zwierzęta zimą,
  Zwierzęta zimą,
 • Zwierzęta zimą,
  Zwierzęta zimą,
 • Zwierzęta zimą,
  Zwierzęta zimą,
 • Zwierzęta zimą,
  Zwierzęta zimą,
 • Zwierzęta zimą,
  Zwierzęta zimą,