Zajímavosti

Čápi našli v Hrádku útočiště

6. května 2017, 14:26 | Už jsme nedoufali! Hrádecké čapí hnízdo bylo začátkem letošního roku vylepšeno tak, aby se našim majestátným opeřencům zalíbilo. Mnoho z nás hradečanů po celý duben očekávalo přílet a zahnízdění. Nic se však nedělo. A protože na jiných místech v okolí již dávno hnízdění čápů bílých probíhá, zklamaně jsme usoudili, že budeme čekat další rok.

 

 

 

Pozdrav z daleké Sibiře

12. března 2017, 11:14 | V sibiřském městě Tomsk pobývá v rámci studentského programu Erasmus náš občan, Vojta Byrtus. V tomto městě je úplně jiná zima než u nás. Vojta, jako správný hrádecký patriot, se nechal vyfotit s vlajkou obce a tímto posílá pozdravy domů do rodného Hrádku.

 

 

 

Zkrášlený most přes Olzu

2. srpna 2015, 08:02 | V našem katastru máme jediný most přes Olzu. Spojuje čtvrtinu Hrádku s centrem obce. Na základě inspirace z jedné rakouské obce jsme se rozhodli tento most trochu vylepšit. Dle vašich četných reakcí bylo toto zkrášlení obce přijato velmi pozitivně.

 

 

 

Kniha o Hrádku - žádost o spolupráci

3. března 2015, 07:06 | Vážení občané, vážení zájemci o obec Hrádek, chtěli bychom Vás informovat, že na konci tohoto roku plánujeme vydat knihu o historii a současnosti Hrádku.
Ozdobou každé knihy jsou fotografie. Díky Vám disponujeme poměrně velkým množstvím fotek, které se v knize objeví.

 

 

 

V jezírku vykvetl první leknín

19. června 2014, 19:31 | Parčík a jezírko v něm jsou ozdobami Hrádku. Jezírko jsme před měsícem osázeli vodními rostlinami. Nejpůvabnější z nich, pastelově růžový leknín, dnes poprvé vykvetl. Je krásné na chvíli posedět u této klidné vodní hladiny. Sledovat brilantní let tyrkysově modrých vážek. Na lavičce, ve stínu bohatě kvetoucí lípy, poslouchat nepřetržité bzučení včel…

 

 

 

Rostou!!!

18. června 2012, 18:07 | Tyto křemenáče osikové byly dnes nalezeny v Hrádku. A těch načervenalých kupek tam bylo víc. Chtělo by to deštík a houbářská sezóna by mohla začít.

 

 

 

Svatební obřad na obecním úřadu poprvé v historii obce

18. června 2011, 10:35 | V měsíci červnu se v životě naší obce konala vskutku ojedinělá událost - první civilní svatební obřad v budově OÚ v historii obce. Ženich Jan Potěšil si vzal za právoplatnou manželku slečnu Olgu Kamenskou. Zasedací místnost obecního úřadu se zaplnila do posledního místečka. Panovalo nádherné počasí - jak na objednávku. Všechno dobře dopadlo, přestože se svatebčané museli dopravit na svatbu rozkopaným Hrádkem. Přejeme novomanželům všechno nejlepší! Ať je pro vás i pro vaše děti Hrádek nejenom trvalým bydlištěm, ale domovem. Místem, kde se cítíte dobře.

 

 

 

"Slavnosti sněženek" v Hrádku

11. dubna 2011, 17:51 | bez komentáře

 

 

 

Afghanistan podruhé

17. května 2010, 22:01 | A tak si tady žijem...

 

 

 

Afghanistán

27. dubna 2010, 22:00 | Trochu jiný svět...

 

 

 

Strana výpisu

1