Týden knihoven

21. září 2007, 09:12
Již 11. ročník celostátní akce Týden knihoven proběhne letos 1.-7.10.2007, tentokrát s mottem: "KNIHOVNICKÁ BAŠTA". Také obecní knihovna v Hrádku při této příležitosti připravila nejen pro své čtenáře spoustu zajímavých akcí.

DOSPĚLÍ ČTENÁŘI

 

Registrace zdarma

-Noví čtenáři, kteří se do knihovny přihlásí v tomto týdnu, mají registraci zcela zdarma a do konce kalendářního roku nemusí platit žádný čtenářský poplatek

Amnestie dlužníků

-Čtenáři, kteří překročili výpůjční dobu, mohou půjčené knihy vrátit bez jakýchkoliv sankcí.

Internet zdarma

-Čtenáři obecní knihovny v Hrádku mají možnost přístupu k internetu po dobu 30-ti minut zdarma /PC s internetem jsou umístěny v zasedací místnosti OÚ, jsou tedy k dispozici po celou dobu otevření a ne pouze ve výpůjční době knihovny/.

Odprodej knih za 1 Kč

-Můžete si vybrat z vyřazených knih, jejichž seznam naleznete na těchto webových stránkách - sekce knihovna - knihy k vyřazení. Odnést si můžete libovolný počet vyřazených knih za symbolickou cenu 1 Kč. Tato nabídka platí nejen pro naše čtenáře, ale pro všechny občany. Knihy je možné si vybírat denně od 8:00 – 11:00, po domluvě s pracovnicí  a v Po a St ještě od 12:00 – 16:00 přímo v knihovně.

 

DĚTI

 

Literární soutěž pro žáky

-Vymyslet přebal (obal) Vaší oblíbené knížky libovolného formátu s názvem i autorem knihy.

Výtvarná soutěž pro děti

-Téma zní :Moje oblíbená kniha, či literární hrdina. Těšíme se na pěkné obrázky zpracované libovolnou technikou , případně jiné výtvory.

Soutěže, hádanky, doplňovačky a jiné úkoly

V pondělí a ve středu od 12:00 do 16:00 v knihovně jsou pro Vás připraveny soutěže a nejrůznější úkoly, za jejichž splnění Vás čekají odměny.

Internet zdarma

-Po dobu 20 minut surfování po internetu zdarma. I mimo výpůjční dobu, v zasedací místnosti obecního úřadu

Šance zapomětlivým čtenářům

-Možnost vrácení knih, po překročení výpůjční doby, bez placení

Noví čtenáři

-Děti, které se v tomto týdnu přihlásí do knihovny, neplatí registrační poplatek za tento kalendářní rok a navíc dostanou malý dárek na uvítanou.