Prudká palba na Zamčiskách

18. listopadu 2007, 23:00
Mezi teenagery mužského pohlaví v naší obci jednoznačně zvítězil neobvyklý sport (da-li se to tak nazvat). neobvyklý název - Airsoft. Velmi často se skupina od 5-ti do 20-ti hochů ve věku od deseti do osmnácti let schází na Zamčiskách nebo ve starém kravíně, aby si to rozdala v bojové hře, při které po sobě střílejí malými plastovými kuličkami.

Při jednom takovémto boji jsem se snažil zachytit atmosféru této prazvláštní hry. Přitom jsem neustále dával pozor, abych "nekoupil" nějakou zbloudilou střelu. Připadal jsem si jak válečný fotograf. Když jsem kluky pozoroval s jakým zaujetím bojují, přemýšlel jsem jestli nakonec nebylo chybou zrušení vojnenské služby.

 

Také se mi vybavily vzpomínky na dobu, kdy naše generace kluků v tomto věku hrála se stejným zaujetím na stejném místě oblíbenou hru "Na šandary a zlodějě". Jenom místo zásahu kuličkou musel šandar zloděje chytit trojím plácnutím (lajdou). Zloděj byl úspěšný tím, že ukradl policajtům zlato (klacek zapíchnutý v dutině stromu) a doběhl na své území bez toho, aby byl třikrát plácnut. Jinak putoval do basy a čekal na vysvobození od svých kolegů zlodějů. Jo jo, taky jsme bývali kluky, kteří trávili volný čas v přírodě. Nebylo počítačů, internetu a zajímavých televizních programů.

 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • Prudká palba na Zamčiskách
  Prudká palba na Zamčiskách
 • plakát
  plakát
  plakát