Hrádek plánuje tlakovou kanalizaci (HUTNÍK 11.10.2005)

11. října 2005, 07:45
Hrádek (piv) - Největší prioritou obce Hrádek je pro nejbližší období vybudování nové kanalizace. Kvůli se mají tento čtvrtek setkat obyvatelé obce, kterým představitelé obce představí novou technologii tlakové kanalizace.

„Je to priorita číslo jedna. Schválili ji zastupitelé v polovině letošního roku," konstatuje starosta obce Pavel Tomčala (SNK). O výstavbě kanalizace by měl ještě tento týden jednat se stavební firmou, která tento typ kanalizace realizuje. Nová technologie obci přinést výrazné snížení investičních nákladů o 45 %. „Tlaková kanalizace znamená, že se výkopy neprovádí do hloubky 6 metrů, ale jen 1,2 metru pod zem," upřesňuje Tomčala.

Jako starosta lituje, že se jako malá obec nemohla stát členem vodohospodářského svazku Revitalizace řeky Olzy, a tak nemá možnost sáhnout si na evropské dotace. „Minulé vedení Moravskoslezského kraje však přislíbilo, že obce do dvou tisíc obyvatel budou mít možnost získat dotace s republikových zdrojů ve stejné procentní výši. Dokud nezískáme přislib, nemůžeme ale stavbu zahájit," uzavřel Tomčala.