Běh Hrádkem 2016 (kompletní výsledky a statistiky)

3. dubna 2016, 13:02
V letošním roce populárního běžeckého závodu bylo několik zvláštností, které stojí za pozornost: Ideální počasí spolu s téměř dokonalou organizací vytvořilo asi nejpovedenější Běh Hrádkem v historii závodu. Byl představen mohutný, zbrusu nový a v pořadí druhý pohár, neboť Tomáš Lichý si ten předchozí převzal natrvalo. Poprvé za dvaadvacet let bylo více startujících žen a dívek než mužů a chlapců. Byl opět překonán rekord v počtu účastníků závodu a to o rovných 10%. Do cíle doběhlo impozantních 487 účastníků.

Vítěz hlavního závodu, Tomáš Lichý s časem 25:40, se výrazně přiblížil (odstup 35 sekund) k absolutnímu rekordu tratě, který kdysi nastavil Petr Mikulenka. Běžců z Hrádku bylo celkem 70, tři z nich stáli na stupních vítězů : Artur Piechaczek a Filip Jančík na druhém místě a Nina Vodáková na místě třetím. Nejvíce medailí posbírali, jako obvykle, závodníci ze Slezanu Frýdek-Místek, tj. 26, ale jim šlape na paty efektivnější 1. Běžecký oddíl Jablunkov se ziskem 18-ti medailí. Nejstarší závodník, 80-ti letý Jaroslav Gaman si přišel zaběhat se svým chrtíkem. Roman Slowioczek opět dorazil, podvacáté.

Ceny pro vítěze sponzorovaly firmy Basta-stav, s.r.o., Swietelsky, a.s., Netis, s.r.o., Bradop, Česká spořitelna, a.s., T-DEX, s.r.o., Strabag, a.s., Pekárna Bajusz, Miroslav Striha, Zámečnictví Klapsia a Chata Hrádek a Květiny Labajová.