Kontrola odpadového účtu

26. listopadu 2018, 09:40
ISNO (Inteligentní Systém Nakládání s Odpady) dostál nového názvu MESOH (Motivační a Evidenční Systém pro Odpadové Hospodářství).

Pro patřičné udělení EKO bodů za MESOH rok od 1. 10. 2017 do 30. 9. 2018, které se zohlední ve slevě za poplatku v roce 2019 prosíme o kontrolu vyvezených a evidovaných nádob a pytlů a o kontrolu Inventury stanoviště. Konec reklamačního období je stanoven na 30. 11. 2018. Do tohoto termínu mají občané možnost, pokud jim něco nesedí v odpadovém účtu (např. chybí svoz popelnic), kontaktovat společnost, která může provést opravu a to i opravu v počtu EKO bodů.

30. 9. 2018 bylo ukončeno vyhodnocovací období třídění odpadů (tzv. MESOH rok). Svezené nádoby a pytle, a udělené  EKO body od 1. 10. 2018 se Vám zobrazí po rozkliknutí nového období v pravém horním rohu vašeho odpadového účtu. Tyto EKO body se vám již započítávají do nového MESOH roku a zohlední se ve slevě z poplatku v roce 2020.

 

V případě dotazů či chybějících záznamů nás neváhejte kontaktovat na on-line podpoře v pravém dolním rohu vašeho odpadového účtu, případně na e-mail , . Vždy prosím uveďte vaše IDS (ID stanoviště), příp. adresu stanoviště.

 

Váš odpadový účet naleznete na www.mojeodpadky.cz , vaše jméno a heslo k odpadovému účtu je uvedeno na arších s čárovými kódy, které umisťujete na pytle se separovaným odpadem.

 

 S tím, jak funguje motivační systém nakládání s odpady, se můžete seznámit na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=s5C_5YWIgtg

 

 Dále upozorňujeme občany, že EKO body se získávají i za správnou naplněnost pytlů se separovaným odpadem, kdy hmotnost pytlů se musí pohybovat v rozmezí 2,5 – 4,5 kg. Video s touto tématikou ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=CVg9DKYsW9Q