Novinky

Dětské roušky

20. března 2020, 11:07 | Díky úžasným maminkám máme v omezeném množství k dispozici i dětské roušky. Není jich mnoho, ale pokud máte dítě, se kterým potřebujete někam nutně jít, např. k lékaři, ozvěte se. Tel. 724 002 740

 

 

 

Odpad v době epidemie

20. března 2020, 09:18 | Domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu.

Dovolujeme si doporučit vaší pozornosti stanovisko Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID-19 a sdělení MŽP k nakládání s ochrannými rouškami.

Stanovisko SZÚ:
http://www.szu.cz/tema/prevence/stanovisko-narodniho-referencniho-centra-pro-hygienu-pudy-a-1

Doporučení MŽP:
https://www.mzp.cz/cz/news_20201903-Doporuceni-pro-nakladani-pouzitymi-osobnimi-ochrannymi-pomuckami

 

 

 

Vyplacení důchodů - POZOR ZMĚNA !

20. března 2020, 08:33 | Důchody, které jsou vypláceny 22.03. a 24.03.2020 budou doručovány občanům domů. Nechoďte si pro ně na poštu, nebudou zde v těchto dnech k dispozici.
Pokud vám má být důchod vyplacen dnes, tj. 20.03.2020 a vy si jej dnes na poště nevyzvednete, bude vám v pondělí doručen domů. Prosíme rozšiřte tuto informaci mezi příjemce důchodu, kteří nemají přístup k internetu. O dalších případných změnách budeme informovat.

 

 

 

Hrádek v médiích - nové články

19. března 2020, 16:29 | Na web byly vloženy nejnovější zmínky o Hrádku z regionálních médií. Z důvodu, aby neupozadily důležité informace k aktuální situaci, se ve výpisu nových článků nezobrazují.

 

 

 

Česká pošta - aktuální informace v doručování zásilek

19. března 2020, 08:01 | Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba.

Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.

U zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.

Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“.

Děkujeme za pochopení
Vaše Česká pošta

 

 

 

Poplatek ze psů 2020

18. března 2020, 15:59 | Splatnost MÍSTNÍHO POPLATKU ZE PSŮ se vzhledem k vzniklé situaci prodlužuje do 30.6.2020.

 

 

 

Informace firmy Nehlsen Třinec

18. března 2020, 10:38 | Úprava fungování Sběrného dvora v Jablunkově a v Třinci

 

 

 

ROUŠKY

18. března 2020, 10:04 | Prvních 150 ks ručně šitých ochranných roušek bylo dodáno do prodejny Hruška. Jsou zde k dispozici nakupujícím i dalším potřebným občanům. Děkujeme všem šikovným hrádeckým ženám za jejich obětavost. Všechny jsou ušity ze 100% bavlny a jsou vhodné k vyváření. Buďte ohleduplní a při kontaktu s lidmi mějte vždy roušku nasazenou. Děkujeme.

 

 

 

Prodejna HRUŠKA - omezení provozu

17. března 2020, 12:57 | I prodejna Hruška bude mít od středy 18.03.2020 omezenou otevírací dobu.
Nově bude otevřeno: pondělí - pátek od 9:00 do 16:00. Sobota 7:00 - 12:00. Neděle zavřeno.
Nakupovat bude možné pouze s rouškou a jednotlivě. Nikoliv ve dvojici.

Prosíme, dejte vědět tomu, kdo nemá internet.

 

 

 

SmVaK: uzavření obchodních míst a nový režim odečtu vodoměrů

17. března 2020, 10:05 | Severomoravské vodárny a kanalizace od 17. 3. uzavírají pro osobní kontakt se zákazníky zákaznická centra, oddělení vyjadřování a pokladnu v sídle společnosti.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...