Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 12.01.2009, 20:24
Odpovědí: 25

Nedá mi , abych nereagoval na článek místostarosty naší obce Hráde , pana Roberta Borského v posledních Hrádeckých novinách , ročník XII.číslo 2, který byl vydám pod názvem „ Beseda anebo Kotel “ .
Úvodem bych chtěl citovat pisatele článku „ Do restaurace u Bureho přišlo celkem 60 lidí
( z cca 1400 všech dospělých občanů ) včetně téměř kompletního zastupitelstva .
Bohužel tenhle neoddiskutovatelný fakt si musíme všichni přiznat . Politika posledních let zastupitelů vůči nám, občanům a jejich voličům, týkající se výstavby nové rychlostní komunikace středem obce – uspávaní hada ( kdy to bude, stát na takovou stavbu nemá peníze,…), slaví úspěch v plném rozsahu . Málem absolutní nezájem a pocit marnosti všech snah k celkovému fungování života v obci Hrádek .
Podle toho i organizovali její průběh a také zajistili i sepsání „ závěrečného zápisu “ . Pisatel a místostarosta, když jsem mu závěrem tenhle fakt připomněl, s ledovým klidem prohlásil, že si dělal z celého průběhu besedy s občany poznámky a že zápis udělá .
Bohužel projevem jeho arogance a pocitu nadřazenosti je tenhle výsměšný článek . Kromě tohohle aspektu se nemůžu ubránit dojmu, že tímhle článkem naznačuje pan místostarosta, že akcím stejného typu , tj. vystoupení zastupitelů před větší skupinou občanů touto akci do budoucna „ odzvonilo “ .
K samotnému obsahu schůze .
Jelikož každou minutou pociťuji nárůst množství aut, které projíždí naší obcí nedalo mi, abych tenhle fakt neuvedl na úvod mého vystoupení .
Vzhledem k zpoplatnění používaní rychlostních komunikaci v ČR se málem celý přesun zboží z Polska do jižních států Evropy odehrává přes naši obec . Pro dopravce je finančně zajímavější zaplatit za použití silnice uvedeného typu za úsek Český Těšín – Mosty u Jablunkova cca 40 km než platit za použití dálnice z Českého Těšína do Mikulova cca 270 km . Proto nám obcí projíždí každým dnem asi 22 000 aut denně .Tohle pociťuje každý občan Hrádku každým dnem . Když jde nebo jede do práce, na nákup,.. prostě když potřebuje se přesunout po obci .Taktéž přímo či nepřímo pociťujeme tenhle fakt nárůstem hluku . Ten neobtěžuje jenom občany bydlící bezprostředně v blízkosti silnice , ale i ty , kteří mají své domy postaveny ve větší vzdálenosti od silnice..
S tímhle zásadním faktem nikdo ze zastupitelů Vás voliče neseznámil !
Kromě toho má k tomuhle množství přibýt ještě dalších asi 1000 nákladních vozidel denně, když začne naplno pracovat fabrika vyrábějící automobily Hyundai v Nošovicích .
Tohle na úvod, aby jste pochopili situaci, která nastane v Hrádku . Celková silniční situace řeší po celé délce silnici o 4 pruzích . Před naší obcí, asi na úrovni motorestu Na císařské se silnice zužuje na 2 pruhy, které povedou naší obcí .
Jelikož jsme svědci jednání nadřízených orgánů s námi, občany, jsem vznesl dotaz na pana starostu, jak bude bojovat za naší obec, když situace na silnici se stane ještě víc neúnosná a vyvstane potřeba řešit nový průjezd Hrádkem, kdy 2 pruhy budou nedostačující .
Co když si vládní orgány řeknou, když už jednou souhlasili s 2 pruhy, proč by nesouhlasili s rozšířením na 4? Pak už nebude možno posouvat železniční koridor , ale bylo by to na úkor obce .
Proto jsem se zeptal pana starosty, jakým způsobem zajistí, že tahle situace nenastane ?
Ve spojitosti s nárůstem hluku jsem požadoval o provedení měření hladiny hluku, které pak může sám použít při možných dalších jednáních - bylo mi řečeno, že je to pro obec zbytečná investice .
Další částí mého vystoupení byla kanalizace . Už dávno si nedělám nějaké iluze o práci naších zastupitelů, ale nechtěl bych opět zažít situaci, do jaké jsme se dostali se silnicí, taky i u kanalizace. Oddalováním řešení kanalizace, která bude muset být v každé obci, až se časem dostaneme do situace, že nám bude opět naservírován fakt, že už s tím nejde nic dělat a kanalizace, jakákoliv, prostě nebude . Ale snažili jsme se …
Byl jsem svědkem jednání starostů jiných sousedních obcí se zastupiteli kraje, kteří při svém jednání podmiňovali vzniklou zátěž spojenou s řešením a budováním silniční sítě kolikrát s finanční dotací právě na řešení kanalizační sítě ve svých obcích . Tenhle problém tíží všechny, ale tam je vidět snahu zastupitelů o řešení . Žel, na těchhle veřejných schůzích jsem nikdy neviděl žádného zastupitele naší obce .
Když bude už dořešena celková dopravní situace přes naší obec, pak už nikdo zodpovědný za výstavbu rychlostní komunikace nebude připouštět nějakou připomínku obce Hrádek
„ ještě jsme tam zapomněli dořešit kanalizační propojení obou častí Hrádku “ . Pak opět zatleskáme a vyslechneme si, jak to nešlo a jaké tam byly potíže .
U každého domu bude septik ( tak jako doposud ) a je jen otázkou blízké budoucnosti, že jeho obsah bude odvážet nezávislá firma za velké peníze a odvoz bude ještě kontrolován . Tenhle fakt bude určitě ošetřen vládní vyhláškou . V případě porušování anebo obcházení téhle vyhlášky budou následovat finanční postihy viníků .
Takže jsem se zeptal pana starostu, v jaké etapě je její řešení .
Ani na jednu z uvedených oblastí jsem nedostal uspokojivou odpověď .
Na rozdíl od pana místostarosty jsem měl dojem, že se neptám jenom sám za sebe, ale za více lidí , kteří byli dokonce v sále .
Závěrem se obracím na Vás, občany Hrádku se žádostí – začněte se zajímat o život v naší obci, ptejte se naších zastupitelů, co pro jeho zlepšení dělají . Máte na to ze zákona právo . Každý jeden je za to velice dobře placen !!!

Aby obsah mého vystoupení nebyl někým zpochybňován, tak jsem s tímhle článkem obešel několik občanů Hrádku, kteří byli přítomní na uvedené veřejné schůzi a souhlasili s tímto článkem a taky projevili ochotu se pod obsah podepsat :
Ing. Stanislav Czudek Hrádek 115
Jiřina Czudková
Dana Mruzková Hrádek 179
Gustav Hoferka Hrádek 307
Eduard Kantor Hrádek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: piki Žena

Založeno: 12.01.2009, 22:38

Vážený pane,dobré ráno.Nemyslite že vaše bojovnost za obec nějak zaspala.Kde jste byl v 90letech jak radní v čele s p.Mruzkovou odvolali starostu Kawuloka za zaseté semínko toho co teď prožíváme v obci,kdo stále volí ty,na které většina občanů je alergická a to semínko pořádně podléva a prezentuje občany se slovy,,Občané Hrádku nemají námitky"..To už nechci komentovat Czudky-benzina,ti mají na teto situaci také velký podíl.Ono v podstatě není koho volit,na kandidatku vám slušný,rozumný a poctivý nepujde a tak uvažují jestli neměl zůstat starostou Kawulok a nechat ho napravit to, co zasel.Jedno se mu upřít nedá,staral se o obec a bylo to vidět.Tomčala neumí lidem odpovědět ani v diskusi,co udělal pro obec-to že vstoupil maravák do PZKO a tak, jak skrachovaly jeho dvě firmy, tak to vypadá i z obci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 13.01.2009, 07:12

Vážená pani.Uvedený článek jsem měl napsaný okamžitě po vytištění Hrádeckých novin ( Počník XII., číslo 2 ).Můj původní záměr byl dát ho opublikovat ve stejném periodiku. Takže zveřejnění touhle formou jsem jeho vytištění ještě předběhl.
Chtěl bych Vám poděkovat za popřání "dobrého rána",ale můžu s klidem říci, že jsem byl přítomen všech veřejných schůzí zastupitelstva,takže jsem projevil alespoň minimální zájem o chod obce.To žel nemožno říct o větší části obyvatelstva naší obce.Na zmiňované veřejné schůzi jsem byl a tak jak i Vy i já jsem tleskal výběru nového starostu.Že to nebyla nejlepší volba ukázal čas.A že slušní a poctiví lidé raději jenom anonimně nadávají na "fungování" obce,s tím se skutečně nic nevyřeší

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 13.01.2009, 02:44

Vážený pane Kudelo,
Rád bych reagoval na váš obšírný článek. Oceňuji, že jako jeden z mála diskutujících jste se dokázal podepsat pravým jménem. Pokud jsem dobře porozuměl vašemu sdělení, týká se besedy s občany, která se konala před více než osmi měsíci v restauraci u Bureho. Ve svém příspěvku jste se dotknul více témat, z nichž dominantní je současná dopravní situace v obci a plánovaná kanalizace. Z obsahu rovněž vyplývá, že nejste spokojen „politikou zastupitelů“.
Za sebe chci říct, že mám zájem s vámi probrat veškeré vaše připomínky, myslím si, že na jmenované besedě měli o to zájem i ostatní zastupitelé. Ale posuďte sám, připadlo vám tehda, že se diskutovalo? Mě ne. Větší část lidí, kteří měli zájem vyslechnout, s jakými problémy se obec potýká a jak je chce řešit zvolené zastupitelstvo. Menší část občanů nepřišla besedovat, ale ventilovat svůj vztek vůči starostovi a dalším zastupitelům. Což o to, občan má právo vyjádřit nespokojenost. Ale zvolena forma se naprosto minula účinkem (osobní útoky, překřikování, atd…). A tak se stalo, že tato skupina znechutila jak zastupitele tak ty občany, kteří do Bureho přišli besedovat. A já jsem skutečně nevěděl, jak z tohoto „kotle“ udělat zápis.
V článku „Beseda nebo kotel“ jsem jen vyjádřil názor a pocit, který jsem si z této akce odnesl. Článek jsem si dnes znova přečetl. Nic výsměšného jsem na něm neshledal. Ale neberu vám váš názor.
Pane Kudelo, vnímám a vážím si vašeho zájmu o věci veřejné, o čemž svědčí i vaše aktivní účast na besedách s občany. Dokonce se občas objevíte (jako jeden z mála) na zasedáních zastupitelstva. Jak píšete, jste velmi nespokojen s fungováním života v Hrádku. Vašim angažovaným přístupem můžete situaci ovlivňovat k lepšímu. Pokud máte pocit, že sám nic nezmůžete a existuje-li zastupitel, kterému důvěřujete, obraťte se na něj. Pokud nedůvěřujete nikomu ze zastupitelstva a přesto máte odhodlání Hrádku pomoci, zúčastněte se jako kandidát příštích voleb. Kritizovat dnes umí každý, lidi ochotných vzít na sebe zodpovědnost něco udělat, najít řešení a prosadit ho je jako šafránu.
Co se týče obsahu vašeho sdělení: Souhlasím s vámi, současná dopravní situace na silnici I/11 je neúnosná. Je to hlavní problém občanů Hrádku. Tuším, že není jednoduché bydlet těsně vedle neodhlučněné silnice, kde každý den projede 22 tisíc aut. Vím, jaký bývá problém na tuto silnici v době dopravních špiček vůbec najet. Věřte mi, že kdybychom v roce 2004 (tehdy zde jezdilo 5 tisíc aut denně) neschválili tolik kritizovanou variantu průtahu (byla to špatná varianta, ale nejlepší z možných), měli bychom stávající silnici jako definitivní variantu. Umíte si představit, jak bychom byli biti za to, že jsme se nedokázali domluvit a nechali občany Hrádku napospas osudu?
Podrobněji budu reagovat v dalším příspěvku.
Pokud máte zájem vyjádřit se k problémům života v Hrádku osobně, případně navrhovat alternativní řešení, jsem vám plně k dispozici.
S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: irena czudkova Žena

Založeno: 17.01.2009, 12:09

Vážený pane Borski,
Nemůžu jinak,než opět reagovat na další článek na těchto www stránkách.
Jak všichni víme,tato situace o stávající,ale bohužel již dlouho trvající dopravní silnici je neúnosná.Tato věta se v dnešní době používá velmi často. To víme všichni občané. Jen připustit, a něco pro to udělat jste nechtěli vy- zastupitelé.
Všichni víme, jaká byla situace, jaké možné byly varianty a proč to zůstalo právě na střed obce. Asi jste zapomněli na budoucnost obce.Vyhovuje vám to, co někdo udělá, zařídí a připraví za vás.Pak s tím nejde nic udělat.
Kolik petic se proti této silnici podepisovalo, ale to už je dávno pasé. Kde tyhle petice skončily. Proč v tak složité situaci o budoucnost obce nerozhodovali občané.
Ale to vám zastupitelům samozřejmě vyhovuje.
Nejvíc mě trápí situace bydlení, protože to neodpovídá kvalitě života.Jako občan na vesnici nemám žádnou výhodu vesnického života.
Náš dům je bohužel ve velké nevýhodě.Je blízko u cesty, kterou tak prosazujete.
Prach,emise z této silnice je zdraví škodlivé. HLUK- ten se prostě nedá vydržet.V noci nejde spát, protože kamióny jezdí hlavně v noci. To už trvá několik let.
Bohužel si i v létě musím nechat zavřené okno, jinak bych nespala vůbec.
Myslíte si že je to dobrá kvalita spánku? Že se tady dá žít v klidu?
Cvrkot a zpěv ptáků slyším v létě jen když se na silnici něco stane,a cesta je neprůjezdná.
Další zátěž je parkoviště české školy. Bohužel všichni rodiče parkují před našim domem, vchodem do domu a do dvora a brání vjezdu do garáže.
Vžijte se do mé situace.
Česká škola má i další nedostatky – pro mne nevýhody, na které zde nebudu poukazovat.
Až se postaví betonová bariéra, na co se budu dívat ze svých oken, na beton??Bude mi svítit vůbec sluníčko do baráku?? Zdá se vám ,že je to vhodné bydlení pro člověka ?
Můžete mi zaručit , že až se zpoplatní nová silnice, tak kamióny nebudou jezdit po stávající silnici, která bude bez poplatků?
To nebude lepší, přesto že jsem velká optimistka.
Co můžu udělat pro to, aby obec vykoupila náš dům. Ukažte mi jiný dům, který stojí ve stejné úrovni nebo ještě blíž k silnici.
Znám dům, který stal ještě dál od cesty- Harcov, a obcí byl vykoupen a zbořen.


S pozdravem děkuji
Irena Czudková

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 24.01.2009, 14:53

Pane Borski,
nechci můj článek zúžit na výměnu názorů mezi náma dvěma, ale chtěl bych reagovat na Vaši odpověď. Na Váš návrh setkání a prodiskutování mých připomínek bych Vám chtěl odpovědet NE, děkuji. Mé názory jste slyšel nejednou a zatím jsem nezaregistovat z Vaší strany jakoukoli reakci, až na Vaši odpověď v této diskuzi. Uvedené problémy, na které jsem poukázal ve svém příspěvku, by měly být prioritou ( podle mého názoru )práce celého zastupitelstva, jelikož se týkají budoucnosti naší obce a úrovně života v ní.
Své názory jsem a nejednou prodiskutovával s členy zastupitelstva. Zda byli a na jaké urovni projednávány na zasedáních zastupitelstva, to posoudí čas.
K samotným zasedáním zastupitelstva - težko si udělat pozitivní závěr z průběhu, když členové zastupitelstva přijdou 5 minut před začátkem a dostanou materiál, který má být na zasedání projednáván. Podle mého by tyhle materiály měli mít zastupitelé v dostatečném předstihu k dispozici, aby si projednávané body mohli v klidu prostudovat a připravit si případné připomínky. Pak by zasedání mohlo být přínosem. Nechci kritizovat vzdelání zastupitelů, ale na některých bylo vidět, že mají vůbec problém materiály přečíst a ne ještě na ně smysluplně reagovat. Takže nevím, kde je chyba !!!
Zda ve vedení zastupitelstva, které obsah určuje a připravuje k němu podklady anebo v podřízených pracovnicích obecního úřadu.
Závěrem bych se chtěl vrátit k informaci, kterou jsem zaslechl dnes v rádiu - Moravskoslezský kraj vyčlenil ze svého rozpočtu nějaké finanční prostředky na projekty, které mají zvýšit bezpečnost silničního provozu. Nepodáte nějaký projekt jménem naší obce na zvýšení bezpečnosti přechodu pro chodce, který je v Hrádku jeden pro potřeby všech občanů.
Když jezdím do Třince vidím, čeho dosáhli zastupitelé Vendryně vybudováním světelného přechodu pro chodce. Je to podle mého v místě, kde přechází přes silnici co se množství obyvatel týče, jenom zlomek toho, kolik přechází v Hrádku.
Určitě by byl tenhle krok pozitivně oceněn všemi občany Hrádku. A co je hlavní, už by nebyly žádné smrtelné nehody na území naší obce(viz včerejší smrtlená nehoda)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: bruno Muž

Založeno: 25.01.2009, 10:33

Pane Kudela,
nechci diskutovat o nehodach v Hrádku, ale žadna nehoda s nasledným smrtelným zraněnim se nestala na označenem přechodu.Jistě takový přechod jako je ve Vendryni by byla parada. Ale na dva roky? To by už měly být vystavěny podchody.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 25.01.2009, 10:39

Pane Bruno ,
když máte obec dlouhou kolem 1 km někde ti lidi procházet musí ! A ruku na srdce ,kolik projíždějících aut dodržuje předepsanou rychlost ??? Ale něco pro zvýšení bezpečnosti na přechodu by obec udělat mohla . Každé přecházení to je pro pěší fakticky loterie se životem
PS : Vendryně budovala přechod pro pěší taky jenom na 2 roky a to mají mít vybudovaný obchvat kolem obce

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: silvestr Žena

Založeno: 25.01.2009, 13:56

No právě že na dva roky !!! Než bude vybudován koridor to budou tak čtyři !!! A teď si to spočítejte, statistika je mizerná, skoro to vychází jeden mrtvý za měsíc. A bude hůř! Ty kamače od Harcova jsou tak rozjete, že opravdu mají problém to ubrzdit na tom jediném přechodu pro chodce (ten je stejně udělaný nešťastně). Takže starosto, místostarosto.... a hodně sekretářek, máte co dělat abyste to napravili a trvalo Vám to méně než ve Vendryni. Doporučím Vám ale, ať si za nima zajdete a poradí Vám jak urychleně s předěláním přechodu a vybudování alespoň dalších dvou. Určitě se máte od nich co učit! Takže hned v pondělí mužete začít (už ji plánujte služební cestu). Občané Hrádku Vám jistě budou vděční, za urychlené řešení neúnosné situace na naší hlavní cestě ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Pepina Žena

Založeno: 25.01.2009, 15:47

Přesně tak,než budou podchody,nadchody nebo buhvíco,tak to s jejich schopnosti nebude ani za 4 roky.A tohleto pochybuju ,že někdo čte,protože na nás serou.Takže létání(přes cestu) zdar,nazdar!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 25.01.2009, 20:10

Pane Kudelo,

K vašemu příspěvku v diskuzi bych chtěl sdělit toto:
Nezkreslujte moje slova!
Nenavrhoval jsem Vám setkání. Jenom jsem sdělil, že pokud Vy osobně budete mít potřebu vyjádřit se k problémům života v Hrádku, případně navrhovat alternativní řešení, jsem vám plně k dispozici. A to je něco úplně jiného než moje potřeba setkání. Z toho výrazného NE ve vašem příspěvku jsem spíš vnímal, že vás asi docela překvapilo, že vám odpovídám. Ano, odpověděl jsem, protože jste se neschovával za anonym. Věřte, nevěřte, oceňuji váš přístup na rozdíl od jiných. Vyhovuje-li vám internetová diskuze, já s tím nemám problém. Ostatně, zavedl jsem ji na našich stránkách právě pro tyto dotazy.
Co se týče tvrzení, že znám vaše názory a přesto jsem na ně nereagoval. Znám některé vaše názory, které jste sděloval na veřejných besedách i názor, který jste prezentoval na jednom zasedání zastupitelstva, kterého jste se zúčastnil. Pokud jste na těchto zasedáních položil otázku přímo mě, odpověděl jsem vám vždy (jak vy říkáte “s ledovým klidem“). V ostatních případech odpovídal starosta. Zasedání zastupitelstva je vždy veřejné a je také vždy nahráváno. Nahrávka je archivována ještě rok poté.

Neříkejte nepravdy!
Píšete, že projednávané materiály dostanou zastupitelé až při příchodu na zasedání. Opak je pravdou. Materiály jsou zastupitelstvu k dispozici nejpozději týden před termínem zasedání. Osobně tyto materiály rozvážím do jejich poštovních schránek a to již minimálně 5 let. Tak je to v jednacím řádu. Může se stát, že z nějakého důvodu je předkládán bod programu až na zastupitelstvu, ale stává se to velmi ojediněle. Navíc, s takovýmto projednáním musí zastupitelé souhlasit a svůj souhlas stvrzují hlasováním o programu zasedání. A zda-li si tyto materiály ten který zastupitel prostuduje dostatečně, anebo obálku rozlepí až na zastupitelstvu, to je jeho zodpovědnost . Čas na přípravu má, myslím, dostatečnou.
Velmi mě však udivuje, že tvrdíte něco, co nemáte ověřené!

Co se týče nosného tématu vašeho příspěvku.
Smrtelná autonehoda – bezpečnost chodců. Vendryňské semafory jsou rozhodně následováníhodné. Zeptám se starosty Vendryně, jak se tuto stavbu podařila postavit u Moržola a ne v centru Vendryně, kde je mnohem větší frekvence chodců. Zjistím náklady na tuto stavbu, jakým způsobem byla financována. Ověřím fakta a pak tuto vaši otázku prodiskutuji v radě obce. Formou příspěvku do diskuze odpovím do týdne.
Rychlostní komunikace je absolutní prioritou celého regionu. Dlužno poznamenat, že Vendryně obchvat stavět ještě nezačala, pokud vím, teprve se vykupují pozemky. Ale kdy nastane slavnostní zahájení stavby (i vzhledem k ekonomické krizi) je, takříkajíc, ve hvězdách. Takže vaše tvrzení panu Brunovi, že Vendryně postavila přechod pro pěší také na dva roky jistě nebylo myšleno vážně.
V Hrádku se začalo před půl rokem a čekají nás ještě 3 těžké roky, během kterých tu možná bude (přenosných) semaforů několik. Ubezpečuji vás, že po tomto období v naší obci již nikdy kamión ani vlak chodce nezajede. Jednoduše proto, že tento koridor bude pro chodce nedostupný.
A znova trochu jinými slovy zopakuji zásadní větu, kterou jsem vám napsal již v předchozím příspěvku a na kterou jste vůbec nereagoval: V roce 2002-2004 jsme se museli rozhodovat mezi špatnými variantami. A rozhodli jsme jednohlasně! 14 zastupitelů. Nejenom starosta s místostarostou! A to za souhlasného přitakávání zástupců obou občanských sdružení (chcete-li petičních výborů), které rovněž a mnohem odhodlaněji bojovaly za západní variantu. Kdybychom tehdy nerozhodli vůbec, zůstala by nám tady současná široká silnice splňující evropské parametry (pro stát nejlevnější varianta), na které by byly, v tom lepším případě, dva přechody se semafory. A denní nadílka 25 tisíc aut by dál zabíjela lidi. Za toto „nerozhodnutí“ byste nad námi již dávno zlomil hůl.

A ještě jedna věta na závěr (kterou jsem již řekl na poslední besedě s občany): Jednohlasné rozhodnutí zastupitelstva o nynější variantě se uskutečnilo v roce 2004. O dva roky později, v roce 2006, volební strana pod vedením Pavla Tomčaly vyhrála volby. Pro zajímavost, bylo to již potřetí za sebou. Rozhodně to nebylo za to, že se v obci nic nedělá. Stalo se tak na základě vůle občanů této obce. Dokážete se s tím smířit? Anebo si myslíte, že byly volby zfalšované?

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: janek Muž

Založeno: 26.01.2009, 17:48

Je pravda, že volby p.Tomčala vyhrál a můžeme si za to sami,ale ruku na srdce. Funkce starosty vyžaduje spoustu vlastnosti, které p.Tomčalovi chybí. Zadarmo pro obec nic nezískáme a nemáme ani nějaké větší zisky, ze kterých by jsme si něco pro obec a pro občany postavili či nějakým způsobem skvalitnili životní úroven. Tam nahoře nejsou štědří, ale pokud se hodně chce tak se z nich určitě něco vybouchat dá. V okolních obcích se pořád něco děje a odkud na to berou peníze? Člověk v takové funkci musí být bojovný, vytrvalý, umanutý a hlavně neodbytný. Nevím kolik z toho má náš starosta, ale neumim si ho nějak představit jak se v Praze či na Kraji s někým,stůj co stůj pře o naše zájmy. Nejednou jsme slyšeli,že jsou slíbené peníze na to či ono,ale ono to potom nějak nevýjde a nevyšlo ještě v podstatě nic pořádného.Je mi naprosto jasné,že se člověk nikdy nezavděčí,protože to asi ani nejde. Mrzí mě ale,jedna věc a to,že p.Tomčala vykonává svou funkcí již třetí volební období a když nastupoval poprvé do funkce,tak už se řešila otázka bezpečnosti a úmrtnosti na silnici E75 a za celou tu dobu nebyl schopen zajistit nějakým způsobem nějaká omezení,která by přispěla nejen k větší bezpečnosti občanů ,ale k i jejich "relativní" spokojenosti. Vždyt je hodně způsobu ja ty auta zpomalit. At už způsobem jak to vyřešili ve Vendryni nebo existují semafóry s čidlem, kdy po překročení 50km rychlosti se automaticky sepne červená a řidiči budou nucení zastavit i když budou na silnici úplně sami. Divím se,že se nic nedělá ani proto, abyste aspon uklidnili lidi v Hrádku a odvrátili tak narůstající neoblíbenost. Myslím si,že pan Kudela má ve svých připomínkach v drtivě většině pravdu a to poukazuje na to,že situace v Hrádku je opravdu vážná..

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: janek koszula Muž

Založeno: 26.01.2009, 19:55

No konečně rozumny opozični nazor jenom po takovych člancich mužou naši zastupci popřemyšlet jestli plni sve volebni sliby.janekkoszula

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Labajová Žena

Založeno: 26.01.2009, 23:46

Plně s Váma souhlasím.Ono by stačilo, kdyby se na začátku a na konci obce daly radary s ukazatelem rychlostí.Další otázka je ,že na 1km dlouhou obec máme jenom 1 zebru a tu ještě nedostatečně zajštěnou .Občané žijící v horní části obce,kteří využivají zástavku na Harcově,jsou v nevyhodě,NENÍ TAM VYZNAČEN PŘECHOD U AUTOBUSOVÉ ZÁSTAVKY.Timto prosím pana starostu p.Tomčalu aby se k této diskusi vyjadřil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: janek Muž

Založeno: 27.01.2009, 00:32

Ještě bych z dovolením měl jednu připomínku pane Borski k vaši větě, jestli jsme schopni se smířit s tím,že volby vyhrál pan Tomčala. Víte člověk je schopen se smířit se spoustou věcí, ale ne z lhostejností,kterou nám naše zastupitelstvo v čele s panem starostou předvádí a pokud to není lhostejnost tak co potom??

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 28.01.2009, 13:12

Pane Borski .

K Vašemu prvnímu bodu „ Neskreslujte moje slova“ – použiji citát v plném znění z Vaší první odpovědi :„ Za sebe chci říct, že mám zájem s vámi probrat veškeré vaše připomínky, myslím si, že na jmenované besedě měli o to zájem i ostatní zastupitelé “. Z toho jsem usoudil, že máte zájem o setkání a proto jsem reagoval tak, jak jsem napsal. Žel začínám mít dojem, že Vy vůbec nemáte zájem s někým přímo diskutovat na zmiňovaná témata.
K druhému bodu „Neříkejte nepravdy! “ – týkajícího se průběhu zasedání zastupitelstva. Byl jsem svědkem toho, co jsem napsal! Za tím si stojím!!! Kdybych zaregistroval aspoň jediný projev nesouhlasu ze strany zastupitelů na pozdní rozdávání materiálů dotýkajících se průběhu zasedání tak bych byl schopen pochopit, že je něco mimo zavedený standart, ale ničeho takového jsem si nevšiml.
K situaci kolem budování rychlostní komunikace mezi Ropicí a Bystřicí. Byl jsem přítomen veřejného setkání starostů se zastupiteli Moravskoslezského kraje v Třinci. Z Hrádku tam nebyl nikdo ze zvolených zastupitelů. Při zjišťování účasti zastupitelů obcí zazněl taky dotaz ohledně účasti Hrádku, takže jste museli o téhle besedě vědět! Ale v odpoledních hodinách a po pracovní době …………
Když jsem viděl jak volení zástupci hájí zájmy svých obcí a občanů, tak mi bylo smutno . Věřím, že při tomhle přístupu dořeší všechny nedořešené záležitosti kolem výstavby nové rychlostní komunikace KOLEM SVÝCH OBCÍ velice rychle a aby neměli zmiňovanou silnici vybudovanou dřív, než přes naší obec! Aby se nestalo, že firmy už pracující na přípravných pracích v Hrádku, na pokyn shora, nestáhnou techniku a lidi a nepřesunou se o několik kilometrů dál . A nám zůstane jenom rozblácená část obce za tratí.
K závěru Vaší odpovědi opět Váš citát : „A znova trochu jinými slovy zopakuji zásadní větu, kterou jsem vám napsal již v předchozím příspěvku a na kterou jste vůbec nereagoval: V roce 2002-2004 jsme se museli rozhodovat mezi špatnými variantami. A rozhodli jsme jednohlasně! 14 zastupitelů. Nejenom starosta s místostarostou! A to za souhlasného přitakávání zástupců obou občanských sdružení (chcete-li petičních výborů), které rovněž a mnohem odhodlaněji bojovaly za západní variantu. Kdybychom tehdy nerozhodli vůbec, zůstala by nám tady současná široká silnice splňující evropské parametry (pro stát nejlevnější varianta), na které by byly, v tom lepším případě, dva přechody se semafory. A denní nadílka 25 tisíc aut by dál zabíjela lidi. Za toto „nerozhodnutí“ byste nad námi již dávno zlomil hůl.“
Nevím jak mám reagovat na tenhle závěr . Snad jste nečekal z mé strany nějaké pochvalné reakce. Zmiňovanou větu slyšíme poslední dobou víc než často!
Já za sebe mám jenom STRACH, že se v průběhu výstavby rychlostního koridoru může opět změnit situace v neprospěch obyvatel naší obce, dojde opět k skokovému nárůstu intenzity dopravy a plánována 2 proudá silnice už nebude kapacitně vyhovovat. Co se stane , když nadřízené orgány od stolu rozhodnou, technika tam už je, předtím všechno probíhalo bez obranných reakcí zastupitelů Hrádku, tak proč nepřibrat ještě nějakých 15 m a udělat silnici po celém úseku o 4 pruzích!!! A určitě by se nejednalo o posun železničního koridoru ale o posun směrem do obce .
Proto se ještě jednou ptám ( v skrytu duše doufám , že ne sám za sebe ), jak zajistíte, že tahle situace nenastane???
Obávám se , že už tenhle katastrofický scénář někde v šuplících na OU Hrádek máte, ale opět nastavíte politiku zadržování informací a pak už opět použijete tolik oblíbený citát : „rozhodovat mezi špatnými variantami“. V mých obavách mě utvrzují kroky, které jako zastupitelé děláte – skupování pozemků kolem stávající silnice, vykácení obou alejí topolů které nikomu nevadily.

Jozef Kudela

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 28.01.2009, 16:03

Jozefe,
sam za sebe se určitě neptaš, protože já bych taky rad znal odpověď na Tvoji položenou otázku. Obdobnou otázku jsem už v minulosti opakovaně položil nejen našemu panu starostovi, ale i některym našim zastupitelum. Nikdy však jsem od nikoho z nich nedostal jednoznačnou odpověď...
Podle mého názoru by bylo dost zvláštní, aby stát znovu investoval stovky miliony korun do dvouproudove silnice, kterou už tu vlastně mame a navic i poměrně novou(!!!) a v celkem dobrém technickém stavu. Take jsem přesvědčen o tom, že čtyřproudovy scénař silnice středem naši obce už někde určitě existuje, ale je bedlivě útajovan před veřejnosti. Určitě se počíta i s tím, že s vykupovaním dalšich pozemku pro tuto čtyřproudovou variantu nebudou žádne velké problémy, protože lide brzy po dostavěni současného koridoru zjisti, že žít v těsne bliskosti takto silně frekventovane silnice nebude vlastně ani možne. A tak budou radi, že jejich rodinné domky, které tak ztrati téměř celou svoji hodnotu, stát vůbec vykoupi. Je velmi pravděpodobne, že pak hned v těsne blízkosti už skutečne dálnice budou nuceni žít dalši lidé, a jejich životni podmínky se tak ještě vice zhorši...
Proto bych si dovolil Jozefe, tuto Tvoji otázku rozšířit i na našého pana starostu. Ale jelikož vim, že naš pan starosta na obdobne otázky v těchto diskusich vůbec neodpovida, tak mu stejnou otázku zašlu i e-mailem a pak jeho případnou odpověď překopírují do této diskuse. A proto, že situace je vážna, tak pokud mi pan starosta do zitřka neodpovi, tak stejnou otázku zašlu e-mailem i ministru dopravy ČR panu Petru Bendlovi.

Vážený pane starosto Pavle Tomčalo, počíta se výhledově s více než dvouproudovou silnici středem naši obce? Pokud ne, tak můžete dat našim občanům nějaké záruky, že tomu tak skutečně nebude?
Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Muž

Založeno: 28.01.2009, 18:06

Čtyřproudová silnice Hrádkem na 200% povede. Bydlim v Návsí u rychlostní komunikace, kterou nedávno otevřeli a už začínají vykupovat pozemky pro čtyřproudovku a navíc jsem už viděl plány k této cestě.
Marně čekáte odpověď od starosty, maximálně Vám odpoví místostarosta, a to ještě nějakou kravinu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 29.01.2009, 18:30

Dnes dopoledne jsem obdržel následující e-mail z této adresy: Petra Borská <ucetni@obechradek.cz> Zda se mi trochu divne, proč naš pan starosta nevyužil svoji e-mailovou adresu?! Z nedeostatku času se k "jeho odpovědi" vyjadřim později...

Pavel Bocek

---------------------------------------------------------------------------------------

Vážený pane,

v této době je vydáno stavební povolení na stavbu koridoru, jehož součástí je i dvouproudová rychlostní komunikace.

Od samého počátku, kdy se rozhodlo o posunu kolejiště, se hovoří o výstavbě dvouproudové komunikace s tím,

že bude připraven prostor, do budoucna, na další dva pruhy rychlostní komunikace.

Žádné jiné informace o „čtyřpruhu“ nemám. V současné době se s jeho realizací nepočítá.



Pavel Tomčala

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Muž

Založeno: 29.01.2009, 21:42

Čtyřproudová silnice má být vybudovaná do roku 2016 nejpozději, našel jsem plány výstavby přes Návsí po Harcov, o kterých jsem psal výše, takže pan Tomčala už musí dávno o této variantě vědět a mít i plány k této výstavbě.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 30.01.2009, 12:33

Žel dnes jsem se na oficiálních místech dověděl, že "korespondent a sympatizant" z Návsí má v plném rozsahu pravdu! Rychlostní komunikace prostředkem obce o 2 pruzích 100 % a udělané přípravné práce na dobudování dalších 2 pruhů!!!
Taže se Vás táží pánové Tomčalo , Borskí a vetšina zastupitelů, kteří jste členy zastupitelstva od "palácového převratu", tohle je Vaše 100% rozhodnutí mezi špatnými variantami??? Račte mi prominout při mém vzdělání, ale horší varianty si už neumím představit!!!
Závěrem informace pro obyvatele Hrádku, kteří bydlí podél silnice v části "Tomčalov" . Prověřte si na katastrálním úředě kam až sahají Vaše pozemky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Stanislav Czudek Muž

Založeno: 29.01.2009, 15:54

Několikrát už jsem byl vyzván svými známými, až se taky zapojím do diskuse, ale jakákoliv komunikace s zastupitelstvem naší obce mi připadá jako boj Don Kichota s větrnými mlýny. Jednoduše řečeno, občane buď zticha my jsme přece byli zvolení tak nám do toho nekecej, což mi připadá jako arogance statní moci vůči občanovi. Moc se mi do diskuse nechtělo, ale po přečtení příspěvku pana Borského mi to nedalo a na jeho větu jsem musel reagovat - citují: V roce 2002-2004 jsme se museli rozhodovat mezi špatnými variantami. A rozhodli jsme jednohlasně! 14 zastupitelů. Nejenom starosta s místostarostou! A to za souhlasného přitakávání zástupců obou občanských sdružení (chcete-li petičních výborů), které rovněž a mnohem odhodlaněji bojovaly za západní variantu.

1. Sdružení „Hrádek můj domov“ navrhovala západní variantu, která při rozhodování mezi „špatnými variantami“ asi chyběla, jinak si nedovedu představit proč by naše zastupitelstvo, které tak „dobře hájí zájmy občanů“ ji neodsouhlasilo!
2. Co se tyče „souhlasného přitakávání občanských sdružení“ si vůbec nevzpomínám, jestli jsme vůbec byli vyrozumění co se vlastně bude schvalovat, a už vůbec si nedokážu představit, že náš názor by byl brán v úvahu, po tolika předchozích jednáních – přesně podle věty: občane buď zticha my jsme přece byli zvolení tak nám do toho nekecej.
3. K větě: : V roce 2002-2004 jsme se museli rozhodovat mezi špatnými variantami. A rozhodli jsme jednohlasně! 14 zastupitelů. Nejenom starosta s místostarostou! – nemůžu si vzpomenout na to která v té době volená strana měla ve svém volebním programu schválení varianty průtahu středem obce, jestli tomu tak nebylo neměli k tomu mandát, neměli k tomu žádné právo.
4. Na obhajobu své věty: „občane buď zticha my jsme přece byli zvolení tak nám do toho nekecej“, můžu říct jen to, že když jsem byl v prvním volebním období pana starosty Tomčaly v zastupitelství jako zastupitel, tak jsem navrhoval udělat referendum, ve kterém by si občane sani zvolili nejlepší variantu rychlostního koridoru s odůvodněním, že poslanci obce byli volení pouze na 4-leté období a cesta tu bude na věčné časy. Z tohoto důvodu by měla byt odpovědnost za volbu správné varianty přenesená na občany, a zastupitele včetně starosty by měli čisté svědomí. Můj návrh byl smeten ze stolu skoro také jednohlasně (kromě ing.K Bocka), odůvodněním tak proč jsme vůbec tady my, my jsme byli přece zvoleni do zastupitelstva s právem rozhodovat. Moje chyba byla, že jsem nežádal o tomto návrhu hlasovat, a v zápisu by tak byl jednoznačný důkaz o tom jak kdo v té době hlasoval.
5. Co je mi známo v té pohnuté době ani jedna volená do zastupitelstva strana neměla ve svém volebním programu zahrnut bod, že bude prosazovat průtah středem obce Hrádek. Volba referendem by byla jediným správným řešením, což zastupitele v čele s panem starostou Tomčalou na můj návrh ani nepřipustili k hlasování.
Na základě těchto faktů a spoustu dalších a dalších chyb zastupitelstva pod vedením starosty Tomčaly, a jeho poslušného zástupce pana Borského se občanům Hrádku vůbec nedivím, že jsou politikou obecního úřadu znechucení.

St.Czudek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 30.01.2009, 11:32

( dnešní e-mail zaslaný panu starostovi P. Tomčalovi)

Pane starosto,
z jedné strany Vám chci poděkovat za to, že jste na můj dotaz odpověděl prakticky okamžitě, ale z druhé strany se mi nechce věřit tomu, jak jste mi odpověděl. Pokud vím, tak jste ještě nikdy před tím našim občanům veřejně nesdělil, že připravujete realizaci čtyřproudové dálnice středem naši obce. Vždy jste mluvil jen o dvoproudové rychlostní komunikaci!!! Proto Vás žádám, aby jste okamžitě a dobrovolně ze své funkce odstoupil, nebo do 10 dnů v této diskusi zveřejnil aspoň stovku jmén těch našich spoluobčanů, kteří s výstavbou čtyřproudové dálnice středem naši obce souhlasí, aby občane lépe věděli, koho mají příště volit.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 09.02.2009, 00:47

Pane Czudku,

Je mi líto, že vám připadají zastupitelé natolik arogantní, že by vám nedovolili do toho „kecat“ (jak vy říkáte). To, že jste do diskuze o rychlostní komunikaci středem obce přispěl až nyní (tzn. 5 let po rozhodnutí zastupitelstva) je čistě vaše věc, ale názorně to dokládá, že tento prostor zde zcela jednoznačně existuje. A, určitě se divíte, odpovídám vám.

Myslím, že tento ostych “vyjádřit se“ není pro vás typický. Vždyť na poslední veřejné besedě jste křičel po starostovi jako po desetiletém klukovi, aby odstoupil. Tato agresivní forma vašeho jednání připadala naopak mě velmi arogantní.

V klíčových letech rozhodovacího procesu ohledně rychlostní komunikace (1998 – 2002) jste byl členem jak petičního výboru, potažmo občanského sdružení „Hrádek - náš domov“ tak i zastupitelstva. Měl jste tedy adekvátní vliv na dění v obci. Zastupitelstvu se tehdy nepodařilo prosadit západní variantu obchvatu. Vy jste byl v té době jednoznačně vyprofilován jako představitel názorového proudu podporujícího západní variantu a to tzv. za každou cenu. Také vám se to nepodařilo prosadit. Nechci posuzovat vaše nasazení v petičním výboru, nebyl jsem jeho členem. K vaší práci v zastupitelstvu se ale vyjádřit mohu. První rok (1999) jste se zúčastnil všech zasedání, dle podrobně prostudovaných zápisů, mohu objektivně říct, že Vás bylo slyšet. V některých klíčových debatách ohledně rychlostní komunikace však vaše stanoviska záhadně chybí. V následujícím roce 2000 jste se zúčastnil pouze 2 zastupitelstev z 9! A v dalších dvou letech byla vaše účast plus mínus poloviční. Takhle si já nepředstavuji odhodlaný a zarputilý boj. Nechci se vás dotknout, možná jste trpěl zdravotními problémy. Já jsem si z té doby odnesl pocit, že vás spíš prudila konfrontace vašeho názoru s názorem nadpoloviční většiny.

K vašim tezím:

1. Je pravdou, že občanské sdružení „Hrádek - náš domov“ navrhlo vlastní západní variantu. Ovšem poté, kdy ji nedokázali obhájit před odborníky (ne jejich, ale vinou neústupnosti obce Návsí, která nesouhlasila se změnou na svém území), zapadla tato varianta mezi ty utopické. Když jsem říkal, že jsme rozhodovali mezi špatnými variantami, myslel jsem mezi těmi reálnými, ne mezi těmi dobře míněnými, leč utopickými.

2. To, že si nevzpomínáte je chybou. Jiní si pamatují. Ostatně, kdyby občanská sdružení nesouhlasila se zastupitelstvem, do dneška by nebyl problém vyřešen. Doba si žádala konstruktivní vyřešení. Nebylo možné rozhodnutí déle odkládat. Všichni, kdo tenkrát nesli zodpovědnost za obec, k tomu tak přistupovali (viz jednohlasné odsouhlasení varianty sloučených koridorů).

3. a 5. mají stejný význam. Varianta, o které jsme rozhodovali, uzrála až v průběhu volebního období (někdy v roce 2003), proto jsme o ni jednali bez toho, abychom ji před tím měli ve volebním programu. Ve volebním programu jsme měli: Schválit územní plán obce (jehož součástí bylo vyřešení dopravního koridoru), což se nakonec podařilo. Referendum mi nikdy nevadilo. Vadilo mi pouze, když někdo prosazoval předložit občanům v referendu i utopické varianty. Schválení utopické varianty v referendu by, podle mě, znamenalo zakonzervování nulové varianty, tj. současného (katastrofálního)stavu. Ale neberu vám v této otázce váš, určitě opačný, názor.

4. Máte pravdu, že jste udělal chybu, když jste nedal o tomto vašem návrhu hlasovat. Zpochybňuje to obraz o vaší odhodlanosti při prosazování vašich závazků k voličům. Když jste o tom nedal hlasovat, proč říkáte, že váš návrh byl smeten ze stolu a ještě k tomu téměř jednohlasně? Vzhledem k tehdejší situaci si troufám tvrdit, že i kdybyste o něm hlasovat dal, byl by pravděpodobně demokraticky přehlasován. Ale toto není smetení, ale jednoduše demokracie. Na tom není nic arogantního.

Píšete, že na základě těchto faktů se občanům nedivíte, že jsou znechuceni politikou obecního úřadu. Je zřejmé, že existuje určitá skupina občanů (stačí číst tyhle diskuze), která je obecní politikou znechucena, čemuž rozumím a není mi to jedno. To, jak velká skupina to je, se jednoznačně pozná při volbách, kdy nám občan vždy vystavuje účet. Jak se, prosím vás, vypořádáte s následujícím, zcela jednoduchým a jednoznačným tvrzením, že tyto fakta – rozhodnutí o průtahu - byly učiněny v roce 2004 a nikdo (ani Vy, ani občanská sdružení) proti tomuto rozhodnutí neprotestoval! Není o tom jediný zápis. Korunou všeho bylo, že v dalším volebním období (2006-2010) získalo opět mandát 10 z 15-ti tehdejších zastupitelů. A hlavní zodpovědný, Pavel Tomčala, V Y H R Á L tyto volby. Myslíte, že ho zvolili znechucení voliči? Ale to už se víceméně opakuji.

Jedno je jisté, byl jste v oné pohnuté době za situaci spoluodpovědný. Ať se vám to líbí nebo ne, měl jste mandát. Vývoj, který byl dovršen schválením definitivního řešení v roce 2004, jste měl možnost aktivně ovlivňovat. A pokud by se vám skutečně jednalo o boj do poslední kapky krve, byl byste u toho i v roce 2004. Ale vy jste ani nekandidoval.

S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 09.02.2009, 14:18

Ale, ale pane místostarosto!

Na poslední veřejné besedě jsem také byl, ale nikoho z řad občanu jsem tam neslyšel křičet po našem panu starostovi, jako po deseti letem klukovi, tak, jako Vy to píšete! Zkuste se zeptat psychologa a ten Vám určitě potvrdí, že správné argumenty a správně volené slova každý člověk prostě lepe vnímá a zdají se mu byt i mnohem hlasitější zejména tehdy, když je už slyší nejmíň po stopadesáté!!! Navíc náš pan starosta se v poslední době chová, jako by byl skutečně hooodně nedoslýchavý…

Měl byste si možná lepe, pane Roberte uvědomit, že žijete mez lidmi a ne mezi rybami. A pokud si skutečně myslíte, že na vás lide hodně křičí, tak možná, že by bylo dobré nejen pro Vás, ale i pro našeho pana starostu odejit starostovat někde kaprům do rybníka…

S pozdravem.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Reakce na článek v Hrádeckých novinách

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 08.02.2009, 20:55

Pane Kudelo,

Mám pohromadě informace potřebné k tomu, abych vám nyní odpověděl. Silnice I/11 projde v příštím roce rekonstrukcí, která jednoduše vyřeší problém s bezpečností. Pravdou je, že než se tak stane, uplyne ještě poměrně dlouhá doba.

Doprava neustále houstne, smrtelných nehod přibývá, nespokojenost občanů je na místě. Tak jak jsem uvedl minule, setkal jsem se s místostarostu obce Vendryně, panem Bohuslavem Raszkou. Cílem bylo zjistit, jakým způsobem a v jakém časovém horizontu se jim podařilo vybudovat semafory na přechodu pro chodce U Moržola. Pan Raszka mi ochotně odpověděl takto: Stavba si vyžádala 1,4 mil Kč, z toho polovinu zaplatila obec Vendryně a polovinu Krajský úřad. Stavba víceméně vznikla z iniciativy občanů a celý proces trval skoro dva roky. Sdělil mi rovněž, proč nebyly povoleny světla v centru, proč je tam ostrůvek.

Na jednání obecní rady dne 29.1.2009 jsme se problematikou zlepšení bezpečnosti na silnici I/11 podrobně zabývali. Usnesli jsme se na tomto řešení: urychleně zakoupit 2 ks stacionárních radarů, projednat situaci a možnosti jejího dalšího řešení s kompetentními orgány. Tato schůzka se uskuteční ve čtvrtek 12.2.2009 v naší obci. O výsledcích jednání budete opět neprodleně informování. Na schůzce se, mimo jiné, pokusíme znovu otevřít otázku dalšího přechodu pro chodce. Určitě by se uplatnil jeden u železničního podjezdu, také u železničních závor nebo u zastávky na Harcově. Za sebe říkám, že budu spíše podporovat zřízení dalších přechodů než semaforů u jednoho z nich. Protože jejich upotřebitelnost bude maximálně rok - dva.

Otázkou zřízení světelného zařízení na přechodu se budeme zabývat i na řádném zasedání zastupitelstva, které se bude konat ve středu 11.2.2009, neboť tento bod programu navrhli zastupitelé Kawulok a Konderla.

Spočítal jsem si, že od roku 1994, kdy byla silnice I/11 modernizována zahynulo na ni celkem 14 lidí. Z nichž v uvedeném roce 1994 pět. Ani jeden z nich nezahynul na přechodu, který je dobře osvětlený. Požádal jsem PČR o přesnou statistiku včetně příčin, o jejích výsledcích budu informovat v HN. Ne vždy byl totiž na vině hustý provoz, ale třeba snížená viditelnost, nedání předností v jízdě, alkohol.

Příští rok se rozeběhnou stavební práce na koridoru. Dopravní omezení se, samo sebou, postarají o zpomalení provozu.

O současné dopravněbezpečnostní situaci v Hrádku se zajímal i týdeník Horizont, který mě požádal o stanovisko k této záležitosti. Článek vyjde pozítří.

S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek