Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

DOTAZ

Autor: m.j.k Žena

Založeno: 04.01.2009, 17:19
Odpovědí: 4

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se tuto zimu bude vyorávat sníh. Nevím jak v ostatních částích obce, ale u nás jsme ještě traktor neviděli! Jelikož již několik dní sněží, nejde se asi vymlouvat na to že "traktorista" nestíhá. Domnívali jsme se, že si užívá svátky klidu a situace se v novém roce zlepší, ale stále nám nezbývá nic jiného než několik hodin denně trávit na cestě lopatováním sněhu. TO asi před OÚ nedělají. S pozdravem, sněhu zdar.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: DOTAZ

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 04.01.2009, 18:07

Děkuji za připomínku

Letos poprvé vyorávají sníh 3 traktory. Dva ze tří traktoristů jsou v Hrádku nováčky (1. sezóna, jedno vyjetí, neznají terén dokonale). Sice jsem jsem s nimi Hrádek projížděl osobně po všech cestách kde je třeba vyorávat, ale je možné, že to někde zapomněli. Potřebuji zpětnou vazbu, že někde nevyorali. Dostal jsem jenom upozornění přes p. Dordovou od paní Krčmářové a rovněž mi telefonoval pan Sikora z Gruně. U pana Sikory byl problém vyřešen ihned, u paní Krčmářové ještě nikoliv. Od jejího upozornění ještě traktory nejezdily. Sněhu v uplynulých dvou dnech nenapadlo tolik, aby bylo nutné (dle mého názoru) vyjet. Možná se situace přes noc změní a ráno vyjedou. Připomínka od paní Krčmářové však akceptována byla, při příštím vyorávání již traktorista vyorá i tam.

Co se týče vaší připomínky, zavolejte mi raději na telefon 724 309 930 a já váš problém vyřeším. Z tohoto příspěvku dost dobře nepoznám, o kterou část obce a kterou komunikaci se konkrétně jedná.

S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: DOTAZ

Autor: piok Muž

Založeno: 04.01.2009, 19:13

No nevim jak s tim vyoravanim bude, ale kolem hřiště po tom chodniku budou těžce projiždět
jak bude vice sněhu,chacha

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: DOTAZ

Autor: Žena

Založeno: 05.01.2009, 17:45

Děkuji za odpověd. Nevím co je považováno za nutné vyjetí traktoru, ale my se s autem vyjet neodvážili. Jedná se právě o komunikaci na kterou vás upozornila p.Krčmářová/ o její připomínce jsme nevěděli/. Je tu opravdu strmý kopec a jak trochu nasněží, těžce se tu vyjíždí. Dnes již zde ale traktor byl, tak doufáme, že již se na nás nezapomene.
Ještě jednou dík.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: DOTAZ

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 06.01.2009, 03:13

Jsem rád, že byl problém odstraněn k vaší spokojenosti. Traktorista byl upozorněn. Tvrdil, že nezapomněl, že prvně vyorával od poloviny kopce. Byl jsem včera odpoledne na místě a překvapilo mě, jaký kus práce pan Ščasný svépomocně udělal.

Pokud by se komplikace se sněhem v budoucnu opakovaly, volejte v co nejkratším čase na tel.: 724 309 930. Při včasném zavolání (traktor se ještě nachází v terénu) se dá problém napravit prakticky ihned.

Co se týče termínu nutného vyjetí traktoru, popíšu ho asi takto: Když začne sněžit např. odpoledne a sněží celou noc, tři traktory automaticky vyjíždějí před čtvrtou hodinou ranní vyorávat. Začne-li sněžit ráno a sněží celý den, rozhodnutí o čase vyorávání pečlivě zvažuji. Když jsou traktory v terénu příliž včas, vyorávají tenkou vrstvu a za pár hodin musí vyjíždět znova, což znásobuje náklady. Když se naopak příliš otálí, auta vrstvu sněhu ujezdí a ta se pak nedá shrnout. Silná vrstva uježděného sněhu působí komplikace zejména při tání. Rozbředlý sníh zhoršuje chůzi a pokud taje nerovnoměrně, nedá se opět dost dobře rozhrnout. Snažím se výjezdy traktorů optimalizovat, někdy to však neodhadnu ideálně. V tomto případě stížnosti občanů nenechají na sebe dlouho čekat. Oproti minulosti je dnes situace poněkud příznivější. Jednak proto, že zima má v posledních letech mnohem mírnější průběh a také proto, že letos poprvé vyjíždějí tři traktory (stihnou tedy vyčistit komunikace za kratší dobu).

S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek