Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Otevřený dopis starostovi obce Hrádek.

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 17.03.2008, 14:55
Odpovědí: 1

Vážený pane starosto,

v naši obci Hrádek jsem se narodil a celkem šťastně prožil (až na krátkou výjimku) i cely svůj dosavadní život. Domnívám se, že je moji povinnosti dělat všechno proto, aby nejen moje děti, ale i mojí další potomci mohli v budoucnu v naši obci také šťastně žit. Proto jsem nikdy nedokázal a ani nadále nedokážu nečinně přihlížet tomu, jakým nedemokratickým způsobem se jedna v současně době z některými našimi spoluobčany a jakým způsobem se v naši obci hospodáři, rozhoduje a manipuluje z občany.

Proto Vás žádám, jako nejvyššího představitele naši obce, aby jste urychleně zamezil různým zcela nedemokratickým aktivitám některých našich zastupitelů, a začal jednat skutečně průhledně, rozhodně a demokraticky! Rovněž Vás žádám, aby jste začal odpovídat na dotazy v obecních diskuzích, které se tykají problému naši obce a jsou zcela evidentně i Vám určené! Je to přece Vaše povinnost!

V případě, že i nadále budete jednat tak, jako by se Vás žádné problémy v naši obci netykaly, jsem rozhodnut podat na Vás i na cele naše obecni zastupitelství TRESTNÍ OZNÁMENÍ pro podezření ze zločinného spolčení proti našim občanům. Protože to je zase moje občanská povinnost(!), vážený pane starosto, když vidím, že se v naši obci děje něco nekalého.

Neberte to prosím, jako vyhrožováni, proto že to není mým úmyslem! Zkuste to brat spíš tak, že jeto z mé strany už jakýsi poslední zoufaly pokus o to, aby v naši obci skutečně vládlo právo, zákon a demokracie, a ne jakési obecni pletky, strach a manipulace z občany.

Věřím, že i přesto, že jsem Vám nepoložil žádnou otázku, tak mi na tento můj dopis urychleně odpovíte.

Děkují za pochopeni.

Pavel Bocek
bo.cek@seznam.cz

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Otevřený dopis starostovi obce Hrádek.

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 21.03.2008, 17:57

Vážený pane starosto,

tento dopis, stejně tak, jako i ten předchozí, bych Vám nikdy nebyl psal, pokud by jste mi Vy a další zastupitele odpověděli na moje dotazy, které se tykají zásadních problému naši obce. Jsem si plně vědom toho, že tak vlastně tímto svým jednáním nahrávám nejenom Vám, ale i některým dalším našim zastupitelům, kteří už v minulosti, místo odpovědi na moje dotazy, tak raději roznášeli po naši obci pletky o tom, že jsem nemocny člověk (grafoman), který jen píše a shromažďuje různé písemnosti, které si navíc nechává orazítkovávat na úřadech.

Pokud se podíváte na webové stránky cele řády měst a obci ČR, tak zjistíte, že už je zcela normální, že starostové a zastupitele nečekají ani na 30ti denní zákonnou lhůtu, ale téměř okamžitě odpovídají na dotazy občanům prostřednictvím internetu. Rovněž je zcela normální, že zastupitelstva hlasuji o různých návrzích občanu a výsledky jednotlivých hlasováni společně z rozpravou jsou prostřednictvím internetu urychleně zveřejňované. Takovéto nejlepší města a obce vyhrávají v tomto směru různé soutěže a jsou i nemálo finančně oceňované státem. Příkladem by Vám možná mohl být starosta Šternberku, který je ochotny občanům odpovídat i na zcela intimní záležitosti, které se tykají jeho soukromí. Dokonce se snaží pomoct a odpovědět i těm občanům, kteří ve svých textech neumějí otázku správně formulovat.

A kde je v tomto moderním demokratickém směru naše obec? Je nám asi málo, že budeme mít starostu, který pravděpodobně jako jediný v cele střední Evropě souhlasí z výstavbou dálnice středem naši obce, tak nakonec budeme mít i starostu, který jako jediný není schopen občanům odpovědět na žádnou otázku tykající se zásadních problému naši obce. A to je podle mého názoru velmi špatná vizitka, váženy pane starosto, o Vaši osobě!

Ale já hlavni problém Vašeho, podlé mého názoru velmi neuváženého jednáni, nevidím v současnosti, ale už v nedávné minulosti. Z vlastních zkušenosti totiž vím, že jak jsem Vám hned po nástupu do Vaší funkce, položil slovně některé otázky, tak jste mi na ně neodpovídal. Jak jsem Vám stejné otázky předložil písemně, tak místo odpovědi, jste přímo na zasedáních našeho zastupitelstva, v moji přítomnosti(!) zastupitele přesvědčoval o tom, že jsem nemocny grafoman, kterému lze nejvíce pomoct tím, že se na jeho písemnosti nebude nijak reagovat. A jak je vidět, tak doposud téměř všichni naši zastupitele stále Vaše doporučeni striktně dodržuji.
(Skutečně ohromná pomoc z Vaši strany.) Navíc, když jsem asi před 6ti roky na OÚ v Hrádku předložil svůj poslední písmeny dotaz, tykající se Vašeho zvoleni do funkce Starosty, tak ty Vaše „fanynky“ ( název, pracovnice úřadu nesnášejí), okamžitě zapnuly magnetofon, zvedly telefon a vytočily číslo policie ČR. Pak jedna z nich začala silně bouchat dveřmi a židlemi o podlahu a přitom dost hrozně křičela. A druha se snažila nesmírně působivým a dojemným hlasem přivolat policii údajně proto, že je nějaký pan Bocek napadl a všechno jim v kanceláři rozbiji. No skutečně větší divadlo jsem ještě nikdy v životě na žádném úřadě nezažil. Přesto jsem raději v té době těsně před příjezdem policie z úřadu utekl a celou dohru sledoval z bezpečné vzdálenosti. Když jsem Vás osobně o celým tímto incidentu informoval, tak jste nejen odmítl učinit jakýkoliv zápis o dané události, ale naléhal jste dokonce i na policisty, aby nezapsali do svých záznamu, že u daného incidentu zasahovali. (Nádherný „demokratický“ přiklad.)

Na všechny tyto události dnes vzpomínám mimo jiné i proto, že někteří naši zastupitele zcela zjevně se snaží znovu situaci co nejvíce vyhrotit jen proto, aby na žáden můj dotaz nemuseli odpovědět. Navíc se chci zúčastnit nejbližšího zasedáni ZOH a nechci, aby znovu došlo k nějakému zbytečnému incidentu.

Už teď si Vás, vážený pane starosto, dovolím upozornit nato, že na zasedáni ZOH přijdu ne proto, abych předkládal další dotazy a další návrhy, ale proto abych se jen přesvědčil jakým případným způsobem budou moje návrhy projednávané a jakým způsobem mi budou zodpovězené alespoň některé moje dotazy, které jsou uvedené v obecni diskuzi. Do žádných slovních debat se už nehodlám zapojovat! Pokud mi někteří zastupitele budou chtít položit nějakou otázku, tak ať tak raději učiní písemnou formou a já jím rovněž písemně odpovím. (Zbytečných slov už bylo přece dost!) Moje představa je taková, že připadne odpovědi na moje dotazy a výsledky hlasování o mých návrzích budou písemně zaznamenané do usneseni a kopie tohoto usneseni mi bude vydána hned po skončeni zasedáni. Domnívám se, že tyto moje požadavky jsou v demokratické společnosti naprosto normální a legitimní.

S pozdravem

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek