Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Otevřený dopis místostarostovi obce Hrádek.

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 17.03.2008, 14:48
Odpovědí: 6

Vážený pane místostarosto,

sám bobře vité, že už v minulosti jsem položil několik SLOVNÍCH dotazu našim bývalým zastupitelům. Vzhledem k tomu, že mi v té době nikdy nikdo nebyl ochoten na ně odpovídat, tak jsem stejné dotazy na OÚ v Hrádku začal předkládat písemně. Jelikož ani na písemné otázky, tykající se zásadních problému v naši obci, mi nikdy nikdo neodpovídal, tak jsem se dalšími písemnými „upomínkami“ dožadoval odpovědi. A co učinili naši tehdejší zastupitele? Místo odpovědi na otázky, které jím přímo zákon nařizuje, pečlivě všechny mé písemnosti shromažďovali, a pak jako jakýsi důkazní materiál je předkládali nejen některým našim spoluobčanům, ale i policii a dalším úřadům. Toto svoje jednání navíc doplňovali až neuvěřitelnými pomluvami o moji osobě. Nakonec zemně učinili jakéhosi nemocného grafomana, který jen píše a svými písemnostmi obtěžuje úřady. Tato situace v té době došla až tak daleko, že jakmile jsem se objevil na OÚ v Hrádku a dožadoval se odpovědi na svoje dotazy, tak místo odpovědi byla na mně přivolávána policie ČR. Od té doby mi někteří policisté a některé úřady, začaly tak strašně znepříjemňovat život, že jsem už ani neměl čas ani sílu se dožádat odpovědi na svoje zcela oprávněné dotazy.

Sam bývaly zastupitel pan Dalibor Otto mi potvrdil, že tato situace tehdy došla tak daleko především proto, že i jemu osobně v té době, někteří naši zastupitele, kteří zastupuji naši obec dodnes(!), mu přímo na jednáních našeho zastupitelstva poskytovali zcela nepravdivé informace o moji osobě. Pan Dalibor Otto, jako slušný člověk se mi za své tehdejší jednáni dokonce už opakovaně omluvil zato, že byl zneužit některými našimi zastupiteli a poštván proti mně.

Dnešní situace nasvědčuje tomu, že se někteří naši současní zastupitele nejen nepoučili ze svých předchozích chyb, ale že své chyby se snaží ještě víc zdokonalit a vystupňovat. Jak jinak si jde vysvětlit počínaní například zastupitelky pani Dany Cieslarové a zastupitele pana Bronislava Wálka, kteří místo mi odpovědět na moje dotazy, tak znovu raději šíři po naši obci pomluvy o mojí osobě a snaží se dokonce zcela zjevně vyprovokovat neshody přímo v moji rodině.

Ale tuto nedobrou současnou situaci, která nemá ze skutečnými demokratickými principy nic společného, ale spíše se podoba totalitním praktikám, jste zapříčinil podle mého názoru i přímo Vy, váženy pane místostarosto. Stačí se jen podívat do diskuse o poplatcích za odpady, jakým způsobem odpovídáte (spíš neodpovídáte) občanům na jejích dotazy. Místo konkrétní odpovědi na otázku se tam spíše snažíte nepravdivými údaji o moji osobě, mě přímo zesměšnit v očích veřejnosti. Za další nefér způsob z Vaši strany považuji i to, že vlastně veřejně litujete zastupitele pana Bronislava Wálka, když jsem oněm napsal zcela pravdivé skutečnosti. Dokonce si dovolujete před veřejnosti naznačovat, že pan Bronislav Walek má právo se cítit byt mými texty uráženy. Čímž zcela zjevně zpochybňujete skutečnou pravdu o jeho osobě a mě znovu se snažíte v očích veřejnosti vyobrazit, jako člověka, který mate veřejnost a nepíše o panu Walkovi pravdu. Z Vašich textu jednoznačně vyplývá, že chcete naše občany i nadále zastrašovat a manipulovat s nimi tak, aby si mino jiné ani nedovolili položit Vám byť jednu jedinou otázku na kterou Vy nechcete odpovídat a která by se týkala zásadních problému naši obce. Tuto skutečnost potvrzuje i ten fakt, že i přes velké problémy, které naše zastupitelstva naším občanům způsobily, tak neexistuji téměř žádni občane, kteří by si Vám dovolili položit v naších obecních diskusích nějaké zásadní otázky. A to není dobra vizitka nejen o Vás, ale ani o celém zastupitelství.

Závěrem Vám chci sdělit ještě následující: mam celou řádu dalších dotazu tykajících se zásadních problému naši obce nejen na Vás, ale i na ostatní zastupitele. Tyto problémy Vám všem chci pomoct řešit. Ale když vidím, že v současné době nikdo z Vás nemá zájem na dotazy odpovídat a problémy řešit, tak se mi zda pokládáni dalších zásadních otázek zbytečné. Proto si Vám dovolím položit jen dvě méně důležité otázky.

1. Proč mi neodpovídáte na otázky, které jsou i Vám zcela jasně nasměrované?
2. Který z mých textu pokládáte za natolik urážlivý, že pokud by Vás zastupitel pan Bronislav Walek požádal o jeho vymazáni, tak by jste to okamžitě učinil ?

S pozdravem

Bocek Pavel

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Otevřený dopis místostarostovi obce Hrádek.

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 28.03.2008, 21:59

Odpovídám na Vaše 2 méně důležité otázky:
1. Neodpovídám na této diskusi. Za začátku jsem odpovídal jak jsem nejlépe uměl, ale vy jse nebyl spokojen s mými odpověďmi, protože jsem neříkal to co jste chtěl slyšet. Začal jste komentovat nefér způsobem moje odpovědi. Pochopil jsem, že vám ani tak nejde o odpověď, ale že vám jde o nikdy nekončící diskuzi. To je můj názor, vy máte určitě opačný. Tento typ diskuze či spíše exhibice je mi proti srsti, proto neodpovídám. Pokud budete opravdu potřebovat vyřešit problém, napište to na rborski@volny.cz a já vám podle mých časových možností odpovím.
2. To jsem uvedl jenom jako příklad. Myslel jsem tím, že kdokoliv se bude cítit dotčen nebo zesměšněn nějakým urážlivým textem proti své osobě v diskuzi a požádá mě o vymázání (např. Bronislav Walek), nebudu posuzovat míru urážlivosti, ale neprodleně to udělám. Vy jste žádal, abych urážlivé texty vůči vaší osobě nemazal, tak to budu respektovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Otevřený dopis místostarostovi obce Hrádek.

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 01.04.2008, 21:52

Vážený pane místostarosto.

Základním principem fungování demokratické společnosti má být kontrola veřejnosti nad věcmi veřejnými. V našem obecním měřítku by to mělo znamenat, že každý řadový občan má nejen právo, ale i jistou povinnost kontrolovat především rozhodování a hlasovaní svých zastupitelů. Jednou z mála možnosti, jak řadový občan může kontrolovat svoje volené zastupitele je, že jím občan položí otázku na kterou nezná odpověď, nebo jím předloží svůj vlastní návrh a chce vědět, jak zastupitele budou o jeho návrhu hlasovat. ( K tomu si ještě dovolím podotknout, že kdyby naše zastupitelstva v posledních 15ti letech jednaly průhledně, spolehlivě a demokraticky, tak bych na Vás ani na žádného jiného zastupitele pravděpodobně neměl žádné otázky a nedával bych ani žádné svoje návrhy!!!) Proč se tedy i Vy nadále nesnažíte toto moje základní občanské právo respektovat? Proč matete veřejnost a tvrdíte ji, že já komentuji Vaše odpovědi nefér způsobem, když jste to naopak Vy, který například zcela nefér způsobem píše o moji osobě v diskusi o poplatcích za odpad? Proč zemně děláte jakéhosi exhibicionistu a člověka, kterému ani tak nejde o odpověď, ale spíše o nikdy nekončící diskusi, když jste to naopak znovu Vy a především náš pan starosta, kteří jste příčiny k těmto diskusím zavdali a dále zavdáváte?

Pokusím se Vám uvést nejčerstvější příklady:
Dne 23. 1. 2008 jste mi doporučil v diskusi o poplatcích, že pokud chci, aby dosavadní systém poplatku za odpad byl změněn, tak ať písemně předložím svůj návrh na OÚ v Hrádku. Vaše doporučeni jsem splnil!!! Proč jste se tedy tým to mým návrhem na posledním zasedáni ZOH vůbec nazábyval a proč jste jej nedal ani do zápisu o jednání? Takto si představujete jednání z občanem v demokratické společnosti?

V diskusi „Mají důvod občane Hrádku obávat se o své zdraví?“ mi už téměř 2 měsíce slibujete, že mi odpovíte na dotazy ohledně hluku způsobeného silniční dopravou v naši obci a stále mi neodpovídáte!!!

Na posledním zasedání ZOH jste v „tichosti a tajnosti“ schválili finanční odměny všem zastupitelům naši obce, podle toho, kdo kolik a jakých funkci zástava. Myslíte si, že naše občany nezajímá z jakých finančních prostředku budou tyto odměny vyplaceny a nakolik si přijdou jednotliví zastupitele? A takto bych mohl pokračovat téměř do nekonečna.

Tak proč tedey Vy o mně píšete, že já si přeji nekonečnou diskusi, když především Vy a náš pan starosta svým jednáním přímo zavdávate důvody k nekonečným diskusím. A to už není z Vaši strany pane místostarosto jen nefér jednání, ale to už je od Vás i velká ubohost.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Otevřený dopis místostarostovi obce Hrádek.

Autor: Žena

Založeno: 02.04.2008, 18:27

Pane Bocku,

možná byste měl raději místo těchto otevřených dopisů posílat dopisy zavřené, nejlépe prostřednictvím České pošty. (Známka stojí 10 Kč, ale stojí to zato).
Myslím, že většinu lidí v obci ani nezajímá, co komu píšete.
Chtěla bych vidět Vás, jak byste se tvářil, kdyby Vám někdo neustále adresoval takovéto dopisy. Třeba ten můj, ten byste asi těžko rozdýchal...
Doporučuji Vám raději začít s jarními pracemi na zahrádce a spisovatelství si nechat na dlouhé zimní večery.
S pozdravem Ž

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Otevřený dopis místostarostovi obce Hrádek.

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 02.04.2008, 21:50

Vážená pani "Ž",

vůbec mi neděla radost psát různé obsáhle texty. Také bych raději dělal něco užitečnějšího. Ale když vidím, jakým nedemokratickým způsobem nadále jednají někteří naši zastupitele, tak prostě už nedokážu jím jen nečinně přihlížet.

Jinak Vám děkuji za Váš názor. A ten dopis na "rozdýchávání" mi klidně napište. Možná, že až potom pochopíte, že psáni delších textu není až tak jednoduché, a že člověk musí asi vnitřně hodně trpět, aby něco takového běžně dokazoval.

S pozdravem P.Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Otevřený dopis místostarostovi obce Hrádek.

Autor: Žena

Založeno: 03.04.2008, 12:43

Tak nejak Vy pisete o nekterych lidech a nejenom pisete ale jako mistostarosta take
i rozhodujete. Ano take Vas nezajimaji potize zpusobene Vasim psanim do diskuze a je to tak jednoduche zastavit auto probrat vec a neni treba to ventilovat na strankach diskuze.Vzpominam si , ze jsem nekolik krats s Vama takovym zpusobem prohodil slovo ale a to velke ale jste byl mladsi a nebyl ve funkci . Vsichni vime , ze fukce meni cloveka . Je slusnosti podekovat coz tim cinime.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Otevřený dopis místostarostovi obce Hrádek.

Autor: Utěšitel Muž

Založeno: 03.04.2008, 00:34

Byl jednou jeden mladý pár s chlapcem ve věku 12 let.
Rozhodli se cestovat, pracovat a poznávat svět.
A tak se rozjeli do světa se svým oslem.

Přijeli do první vesnice, lid jejich příchod
komentoval: „podívejte na toho nevychovaného
chlapce, on na oslu a chudáci unavení rodiče
pěšky. Že to tak nechají!" A tak manželka řekla manželovi:
„Nedovolme, ať mluví špatně o našem synovi.“
Manžel sundal dítě a sám nasedl na osla.

Přijeli do druhé vesnice. Lid bručel:
„Podívejte se na toho nestoudného otce! Nechá
manželku a syna trápit se pěšky,
zatímco on se veze na oslu."
Tak muž sestoupil a nechal posadit manželku.
On se synem vedli osla za uzdu.

Přijeli do třetí vesnice a lid to opět
komentoval: „Chudák muž! Po namáhavé celodenní práci
nechá sedět manželku na oslu. A chudák chlapec!
Jak nešlechetnou matku má!“
A tak se rozhodli sednout na osla všichni tři.
Znovu vyrazili na pouť.

Když přijeli do čtvrté vesnice, zaslechli, co si říkal lid:
„Jsou to bestie. Větší bestie, než sám osel, co je nese.
Umořili by ho k smrti, místo aby sestoupili a kráčeli svorně vedle něho.“

Ale v další vesnici nemohli věřit svým uším, když slyšeli:
„Hele, to jsou ti tři idioti, co kráčejí pěšky, i když mají osla, který je může nést!“

Závěr: Pořád tě budou kritizovat, budou o tobě špatně mluvit
a bude obtížné potkat někoho,
kdo tě bude brát takového, jaký jsi.

Charlie Chaplin

Odpovědět na příspěvek