Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Reakce na nařízení Krajské veterinární správy.

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 07.03.2008, 14:10
Odpovědí: 2

Dámy a panové,

varroáza je sice nebezpečná nákaza včelstev způsobená roztočem Varroa destructor (Anderson, Trueman), dříve označovaným jako Varroa jacobsoni Oudemans, ale není třeba se ji až zas tak strašně obávat. Asi před 15 lety na podzim jsem měl 12 včelstev a náš region byl rovněž silně zasažen tímto onemocněním. Do jara v té době vyhynula téměř všechny včelstva v širokém okolí, všem těm včelařům, kteří údajně striktně dodržovali všechna veterinární opatřeni. Mých 12 včelstev však úspěšně přezimovalo a na jaře se začalo zcela normálně vyvíjet a to i přesto, že jsem příliš nerespektoval a nedodržoval některá veterinární opatřeni, které se podle mého názoru zcela příčily se zdravým rozumem. Svoje včelstva jsem si úspěšně léčil mimo úl, (aby nedošlo ke kontaminaci medů nebo zásob), a pouze z minimálním množstvím chemických prostředku. Naopak jsem v maximální možné míře celoročně používal přirozenou léčbu, to znamená bez chemických prostředku. Tento způsob léčby byl sice promne zejména časově velmi náročný a pracný, ale také velmi úspěšný.

Když se o mých úspěších a o mém způsobu léčby později dozvěděla Okresní veterinární správ a ve Frýdku-Mśtku, tak si mě jednoho rána nechali policii (Karlem Kaletou z Hrádku) předvést na svůj úřad. Tam mě asi dvě hodiny vyslýchali a pak vydali kuriózní rozhodnuti: abych všech svých 12 včelstev zlikvidoval spálením bez jakékoliv finanční úhrady, protože nejsem v žádném spolku včelařů a protože moje včelstva byly hlavním zdrojem nákazy. Na moji námitku, jestli se náhodou z jejích strany nejedná o závist, protože moje včelstva nikdy přece nemohly byt zdrojem nákazy, když zdárně přežívají, mi odpověděli, že je to nezajímá. Pak mě nechali převést na policii ve Frýdku-Místku a tam mě bez jídla a pití až do pozdních večerních hodin vyslýchali, jako nějakého čaroděje, který při léčbě svých včelstev používá jakýchsi nadpřirozených čáru. V pozdních nočních hodinách mě už zcela vyčerpaného vyhodili z policejního auta před nemocnici ve Frýdku – Místku a doporučili mi jít za světlem. Pak policistou Petrem Dudysem z Hrádku uvědomili moji manželku, aby si promne do nemocnice ve Frýdku-Mśtku přijela.

Z toho všeho dnes usuzuji, že ani Krajská veterinární správa, nemá žáden zájem na tom, aby včelstva byla léčena správně a úspěšně. Spíš se mi zda, že dělají všechno proto, aby bylo co nejvíce různých dalších včelích nemoci. Protože jen tak budou mít jistotu, že o svoji dobře placenou práci nepřijdou a budou mít stále co dělat.

Přeji Vám všem dobrou chuť k medu!

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Reakce na nařízení Krajské veterinární správy.

Autor: Jurek Kluz Muž

Založeno: 07.03.2008, 14:55

Palo jo je z ciebie mortwy śmiychym. Ty mosz ku každymu tematu w rynkowie historke ze žywota. Nimaś ty brat od Cimrmana. Łón tež wszystkimu rozumioł a wszystko podstatne objewił. Ciebie tu je na tym Gródku szkoda, napisz ksiónžke "Žywot Pawła Bocka z Gródku", to naisto beje bestseller.

Moja baba mi mówi, až radszyj wyležeś na pole bo tam je juž trzeja cosi porobić. Ale jo mówjym, že ni. Palo je niejužyteczniejszy jak pisze. Palo pisz, pisz. Jo ty twoje hefty zbjyróm, tisknym a dowóm jako darek na urodziny. Ale koncentruj sie radszy na Gródek. Kolega z Bukowca mi mówił, že jakisi cyp, Pavel Bocek, sie jim tam sere do jejich obecni diskuze. Wyser sie na Bukowiec, tuś je dóma, tuś je prorokym, sławnym człowiekym. Nawrhnym zastupitelstwu, abi ci dali czestne "občanství"

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Reakce na nařízení Krajské veterinární správy.

Autor: Palo Bocek Muž

Založeno: 08.03.2008, 22:27

Jurku,

kapke žech sie zmylil, bo ta historka o tych mojich pszczólkach sie niestala před 15 rokami, ale tak asi před 10 rokami. Bo kdyby to bylo o pore roków downi, tak to by mje isto ci uřyndnicy z tymi policajtami niechali upolilć razym z tymi mojimi pszczolami, jako ostatnigo czarodzieja na Ślónsku. Wlastnie bych mjol bydź rod, že narzóndzili spolić jyny ty moje pszczoly a mje niechali na žywu. Ale zajimawe jeszcze w tej dobje bylo aji to, že už nikdy žodyn niepřišel skóntrolować, jeśli žech dodržol to jejích rozhodnuti a ty swoje pszczólki aji z ulami skutečnie spolil. Asi wszyscy dostali zymje strach, jak widzieli, kiela strsznie kupa žech wydržol przi tých jejich wysleszich.

A co se tycze twojigo doporuczyni, abych napisol ksiónžke,tak jedna už je napisano. Ale nimogym jóm niechać zwerzejnić, bo to by musieli wyzawjyrać polówke papalaszów z Trzynieckich železáren. A nato nima jeszcze ta naszo demokracyj dość dobrze prziprawjóno. Takže z jejim wydanim czakóm až nastanóm lepszi czasy.

A co se tycze tego Bukowca, tak to zaś wszystko narobil tyn pierón Xawer. Wszak go przeca už dobrze znosz. Ón mi mówil, že mi beje robil bodygarda, ale až wtedy, jak bedym mjol wjynkszóm popularite. A tak to skuszo aji przez tyn Bukowjec.

A w tým mojim pisaniu mje až zaś tak strasznie moc werzejnie niepodporuj. Bo loto jedyn wyznamny amerycki wjedec napisol, že niejwjynkszóm hybnóm silóm śwjata je "věda, víra a pomluvy". My sice v Gródku žodnego wyznamnego wjedca nimómy. Skuteczných wjerzóncych tež nima moc. Ale abnormalnich expertów na pomluwy mómy dość. A nato se dowej Jurku pozór. Bo ci jak sie dowjedzóm, že mje podporujesz w pisaniu, tak narobjóm o tebje podziedzinie tela plotek, že cie ponikierzi ludzie bedóm chcieć zežrać aji z bótami. Wjym oczym piszym, bo bjehem swojigo žywota žech przed ponikierymi ludziami musiol tak strasznie uciekać že žech stracil aji swoje bóty a už žech jich nikdy nienaszel.

Palo

Odpovědět na příspěvek