Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 06.03.2008, 17:41
Odpovědí: 19

Vážení zastupitele obce Hrádek,

jak vyplývá z naši obecni diskuse, tak nikdo z Vás není cele měsíce ochoten odpovědět občanům na otázky, které se tykají těch nejzásadnějších problému naši obce. Pan starosta a pan místostarosta sice celkem radí občanům odpovídají, ale jen na otázky, které se tykají zcela banálních záležitosti, nebo problému. A vy všichni ostatní nediskutujete z občany vůbec!

Sami dobře vité, jakých obrovských chyb se dopustili členové našeho bývalého zastupitelství, kteří zcela ignorovali názory občanu a dokonce nechali našeho bývalého pana starostu rozhodovat samostatně! Někteří slušnější si chyby sami přiznali a už dávno dobrovolně odstoupili. Jíní, podle mého názoru ti meněslušní, setrvávají v našem zastupitelství dodnes a znovu se dopouštějí stejných chyb, jako v minulosti. A Vy ostatní, jak se zdá, tak je jen potichoučku nápodobujete.

Mě vůbec nevadí člověk, který děla chyby, protože chyby děláme ve svém životě všichni. Ale vadí mi člověk, a tím víc zastupitel, který naděla během svého funkčního období obrovské množství chyb a zamete je, jak se říká, daleko pod koberec a pak úpěnlivě lpi na tom, aby mu je náhodou někdo nevymetl do oči, nebo dokonce na veřejnost. Takovéto chyby se pak už jen těžko napravuji. A právě proto, že takovíto zastupitele zcela zjevně v naši obci i dál působí, tak téměř žádné zásadní problémy se u nás řešit nedají.

Proto prosím všechny ty slušnější z Vás, pokud už nechcete, nebo neumíte odpovědět na dotazy občanům, tak sami občanům položte takové otázky, které budou podle Vás souviset z největšími problémy tykajícími se naši obce. Já myslím, že naši občane Vám rychle a rádi odpovědi a pomohou Vám řešit všechno to, co se Vám zda téměř neřešitelné. Navíc naši občane budou mít možnost dobře rozpoznat všechny ty zastupitele, kteří vidi v naši obci problémy a chtějí je řešit, od těch zastupitelů, kteří žádné problémy v naši obci nevidí. A právě k tomuto účelu jsem založil toto nove diskusní téma a uvítám když i mě osobně položíte nějaké otázky. Věřím, že tuto nabídnutou, abych tak řekl pomocnou ruku co nejrychleji přijmete. Pokud tak neučiníte, tak se pak nedivte, že na Vaše adresy bude i odémně padat stále větší kritika a ostřejši slova.

V případě, že si některý z Vás zastupitelů mysli, že bych mohl byt daleko více nápomocen naši obci něčem jiným, nežli například psaním tohoto textu, tak ať mi to pokud možno urychleně sdělí a já se budu snažit přizpůsobit jeho názoru pokud to jen trochu půjde.

Závěrem bych chtěl poprosit všechny občany Hrádku, kteří se chtějí zúčastnit této nove diskuse, aby diskutovali pouze k tématu.

Děkují za pochopeni.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 08.03.2008, 16:34

Vážený pane starosto,

vzhledem k tomu, že doposud nikdo ze zastupitelů naši obce nemá zájem položit naším občanům žádné dotazy, které by pomohly řešít problémy v naši obci, tak si Vám dovolím sám navrhnout řešení jednoho problému, který se mi zdá být dost závažný a týká se přímo naši obce.

Z vlastních zkušenosti vím, jak velké obavy jsem měl o své děti, když chodily do základní školy a musely přecházet nejen přes železniční kolejiště, ale i přes silně frekventovanou hlavni silnici. V případě, že mi zapůjčíte svoje služební vozidlo na půl hodiny ráno a půl hodiny odpoledne, tak jsem ochoten zdarma dopravit nejvíce ohrožené děti silniční i železniční dopravou do školy, a odpoledne odvézt ze školy zpět domu. Případně přivést i odvézt ty děti, které mají nejdál do školy. Pokud by mi obec byla ochotna poskytnout finanční příspěvek na benzin tak bych byl i já ochoten tuto službu občanům provozovat i ze svým vlastním motorovým vozidlem. Moje představa je, že bych tuto činnost mohl vykonávat až do doby, nežli budou vybudované v naši obci všechny podchody a přechody pro chodce. Vzhledem k tomu, že jsem povinen celodenně doma pečovat o oba svoje rodiče, tak jsem rovněž i ochoten po dobu mojí nepřítomnosti sám za sebe si zajistit náhradní péči.

Jsem přesvědčen o tom, že tato moje případná činnost by velmi pomohla nejen některým dětem a jejích rodičům, ale i všem učitelům ve školách, kteří jsou někdy nuceni děti převádět přes silnici i mimo přechody pro chodce. ( Můj nástup do této práce je možný ihned.)

S pozdravem

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Miro Muž

Založeno: 08.03.2008, 23:35

To je perfektní nápad. Ale nevím, jak to budete stihat.To je třeba převést 2 x denně všecky děcka , které bydlí za kolejama a chodí do místních škol a pak děcka, které bydlí na druhé straně a chodí k vlaku a jedou do jiných škol. To je nadlidský úkol. A to už pominu, že někeré děcka končí ve 12 hod,někeré v 1 a některé dokonce až po 2 hodině. A navíc mají plno kroužků, které taky různě končí. To byste potřeboval nějakou posilu, bo jinak by ti Vaši rodiče byli furt sami doma. Já jsem teď zrovna taky bez práce, tak bych vám případně mohl v té špičce helfnout.Jo, a doma mám takový červený terčík pro zastavení dopravy při přecházení, to by se mohlo hodit. To sem kdysi štípnul ve školce.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Juzek Muž

Založeno: 09.03.2008, 06:37

Palo, Palo, kaj ty po ty napady chodzisz.Tu w Gródku byś ty dziecioki jeszcze z tego kopca zwióz aj na półwózku, ale co z tymi co juž chodzóm na wydziałówke. Jesi nie bedóm zrobióne przipojowace pruhi na ceście, tak to beje wyglóndać jak dzisio we Wyndryni, nebo krzižowatka w Trzińcu z Kamionki na Terase. Tam aby mógły dziecka przyńść przez ceste, nebo auta sie zarzadzić, tak muszóm policajci zastawować doprawe na głównej. Dalszo možliwość by była, že by´sie obnowiło szkołe na Gróniu.Rano tóm ceste do szkoły by miały zaliczóne jako godzine tielocwiku, wyuke by miały jak szkołe w przirodzie a zamiast rozmajtych kroužków tóž by sie uczyły grabić siano, sadzić ziymioki, wiónzać snopki z obilim czy paść krowy. Ku tym krowiczkóm by sie musiały nauczyć pore tych naszych ślónskich pieśniczek bo jak by jim spuścili taki bigbit czy rap to nie wiym, czy by mlyko nie straciły. Po ceście du dóm by nazbiyrały grzibów na wieczerze. Co ty na to?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Palo Muž

Založeno: 10.03.2008, 15:00

Panie Miro a panie Juzku,

jo samozrzejmje niemyślym przewožać wszystki dziecka, ale jyny ty nejmlodše, kiere sóm nejwjyncej ohrožóne železnicznióm a silnicznióm doprawóm, a kiere sóm tatowje nebo nauczyciele nucóni překludzać przez ceste, nebo koleje mimo wyznaczóne přechody. Je žech rod, že aji jedyn z Was je ochotny mi w tejto moji przipadnej robocie pumóc.

A co se tycze obnowjynio szkoly na Gróniu, tak jo by to jyny uwitol. Dziecka by byly alespóń caly dziyń na śwjyžym lufcie a žodno doprawa by jich tam nieohrožowala. Je ale možne, žeby zaś tam zanimi rano do kopców trzejabylo wozić pani nauczycielke a popoledniu jóm wozić zpatki z kopców do doliny. Rzeszenim by móglo być to, žeby kierośi osoba przimo z Grónia, sama alespóń ty nejmlodsze dziecka tam wyuczowala.

Palo

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Vašo Muž

Založeno: 11.03.2008, 06:35

Dobry,jo chodzym do polski školy do bystřice a jo vum povjym že je to o drrške tu roz přechodzač ceste podrugi kolejnice,potym zaš ceste v bystrici a jeste roz ceste o to mum do škouy dočš daleko a došctak by mi vas napad helfnyu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Palo Bocek Muž

Založeno: 11.03.2008, 17:13

Waszku,

niewjym czy ci tyn mój napad fakt helfnie, bo moja przedstawa je, žeby tego "przewozu" mjaly wyužywać przewažnie male dzecka. A ty, jak už chodzisz do polski szkoly w Bystrzicy, tak to žeś je už dość wjelki chlop nato, aby žeś sie sóm o siebje postarol.

Muszym cie ale pochwolić zato, že žeś je pjyrszi szkolak, kiery mo odwage w tychto dyskusyjach wyjadrzić swój nazor a to jeszcze po naszymu. Je nadzieja, že jak bejeś wjelki chlop, tak cie naprziklad niebedóm rozczilować czesko-polski napisy na plechowych tabulach, ale bejeś sie w Gródku snažyl rzeszyć rozumniejsze wjecy.

A spruguj zaś kiedy co pieknego napisać po ponaszymu. Možna cie zacznóm nasledować aji dalsze dziecka a ty sie tak staniesz jejich dobrym wzorym. Bo ludzie kjerzi umjóm aji pisać, tak, jako mówjóm, tak sie we śwjecie nikdy niestracóm.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Wašo Muž

Založeno: 11.03.2008, 18:25

Palo Bocek,


To vjyče no jo to jyny skušou ale jo samozdřejmě vjym že to je kupota že byšče mě tam do tej bystřice vožiu ,ale napad to je dobry dřeba taki děcka co mjyškajum jaksik na drugim kňcu šwjata tym by to helfo ,ale něvjym či vom do obec na to piňonze a auto to beječe isto mušeč zasponzorovat som s pozdravym Wenca.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Palo Bocek Muž

Založeno: 12.03.2008, 15:16

Waszku,

sóm žech je zwjedawy, jako sie ta naszo obec ku tymu mojimu napadu postawi. Ale moc wjelki nadzieje se niedowóm, bo už z minulosti wjym, že wszystki napady založóne na zdrowym selskim rozumje sie strasznie ciynžko prosazujóm aji w tej naszej dziedzinie.

Niedowno žech chciol darować jedyn par swojich chownych posztownich golymbi tymu, kdo mi w ramci tych naszych dyskusyji odpowjy piyrszi alespóň na jednóm mojóm otazke. Wygrol to samozrzejmje nasz pan mistostarosta. Bo on tež asi dość rod pisze i když ni ponaszymu. Ale ty wygrane golymbje niechciol (asi nimo golymbnik). Tak žech sie rozhodnyl, že jich podarujym tebje zato, že žeś je pjyrszi ze szkolaków, kiery umjy alespóň cosi rozumnego po naszymu napisać. Odpisz mi ci jich bedziesz chciol?

A smjalo pisz Waszku dali. Možne wygrosz aji wjelkóm czekulade. Bo jo se fest cynim glównie tych szkolaków, kierzi niegrajóm na počitaczu jyny same poczitaczowe gry, ale umjóm go wyužywać aji na insze wjecy.

Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Wašo Muž

Založeno: 12.03.2008, 17:27

No to něvjym či ta našo obec tyn vaš navrch uplatni jo se osbně myšlym že to zostane ležeč na stole. :D no inačyj s tymi gouymjami je to dobry napad ale newjym kaj by žech jich chovou bo gouymbnik nimum a s tom čekuladom, no čekulade mum dolea rod. No dynka za nabitke ale možeče s tymi gouymbjami reobic soutez jeste roz treba to vygraje jurek kluz nebo jar ale pochybujym ze či majom gouymbniki

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Wašo Muž

Založeno: 12.03.2008, 17:27

No to něvjym či ta našo obec tyn vaš navrch uplatni jo se osbně myšlym že to zostane ležeč na stole. :D no inačyj s tymi gouymjami je to dobry napad ale newjym kaj by žech jich chovou bo gouymbnik nimum a s tom čekuladom, no čekulade mum dolea rod. No dynka za nabitke ale možeče s tymi gouymbjami reobic soutez jeste roz treba to vygraje jurek kluz nebo jar ale pochybujym ze či majom gouymbniki

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 15.03.2008, 16:00

Váženi občane obce Hrádek,

domnívám se, že naprostá většina z Vás, kteří mate možnost sledovat tyto internetové diskuze, tak jste už dávno nabyli dojmu, že v našem obecním zastupitelství zdaleka není všechno v pořádku a je nutné začít s tím něco dělat. Hlavni problém ale vidím v tom, že zejména naši občane starší generace, nemají možnost přístupu k internetu a proto také nemají ani přesné informace o děni v naši obci. Proto navrhují, aby alespoň dočasně byl vydáván v naši obci nějaký stručný týdenník (například: Hradecké internetové aktuality), kde by byly uvedené alespoň ty nejdůležitější informace z našich internetových diskusi. Sam bych si vzal tuto záležitost na starost, ale bohužel v současné době nemám funkční tiskárnu.

Proto se obracím na Vás všechny z prosbou: kdo z Vás by byl ochoten ujmout se tohoto úkolu, případně, kdo z Vás by mi byl ochoten zapůjčit funkční tiskárnu?

Vzhledem k tomu, že tuším, že někteří z Vás mají značné obavy ( a já se Vám vůbec nedivím) vyjadřovat svoje názory v současné době v naši obci veřejně, tak mi vystačí, když mi svoje připadne nabídky zašlete na moji e-mailovou adresu bo.cek@seznam.cz, nebo zavoláte na mobil 732 415 684

Děkují Vám za pochopení.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Wašo Muž

Založeno: 16.03.2008, 06:55

Paně Bocek mom taki dojem že byšče mjou kandidovač s vašim zajmym a staroščom byščeto určiče vygrou

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 19.03.2008, 19:34

Waszku,

o kandydaturze na zastupitela žech nikdy jeszcze ani nieuwažowol. Bo wjysz, taki "dobry kandydat" musi w dziszejszej dobje glównie umjeć zrobić ze swojich nedostatków wjelki przednosti a z przednosti swojich protikandydatów wjelki nedostatki. A tego idzie dośóngnyć jyny pumocy strasznych plotków. A nato jo nikdy nimjol noture.

Ale, jak sie tak dziwóm ostatnióm dobóm na ty swoje texty, tak se myślym, že se už zymnie tež pumalu stowo ganc dość dobry plotkorz. Problem ale jeszcze widzym w tym, že plotkować umjym jyny werzejnie. A sprawne plotki ty sie muszóm robić w zakulisi jyny mjyndzy pore ludziami a dziepro potym sóm wynieśóne na werzejność. Ale otym by ci možne mógli cosi wjyncej powjedzieć ponikjerzi naszi zastupitele. Spruguj sie jich zopytać.

Palo Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: andrea Žena

Založeno: 18.03.2008, 18:17

Máte pane Bocek v mnohém pravdu. "NÁŠ" místostarosta mi není svým chováním sympatický.
Ale zvolili jsme si ho...já osobně už k volbám nepůjdu, je mi z toho na nic.
Mějte se, hezký zbytek dne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Žena

Založeno: 19.03.2008, 15:28

To je otázka vkusu, mě sympatický je. Kdykoliv jsem měla nějaký problém, vždy mi vyšel vstříct, což se o jiných povědět nedá...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 19.03.2008, 17:18

Pani Andreo,

chováni našeho pana místostarosty, na rozdíl od Vás, mi vždycky celkem sympatické bylo. (Asi jsem byl málo pozorný.) Ale od doby, kdy vstoupil do diskuse o popládcích za odpady a začal prezentovat svoje názory a napsal o mně některé nepravdy, tak jsem svůj názor k jeho osobě přehodnotil. Přesto na něm v současné době dost oceňuji to, že je doposud téměř jediný z našich zastupitelů, který má odvahu zveřejnit svoje názory a alespoň trochu diskutovat z občany o problémech naši obce. Je to bohužel strašně málo, ale jeto bohužel tak.

S pozdravem

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 19.03.2008, 20:54

Ludzie,

co je swami, že žeszcze przestali pisać po naszymu? Mocie fakt strach, že wóm tego waszego staroste niechóm zawrzić do basy? Niebóóójcie sie!!! Dyć naszo republika je ve śwjecie na przednich mjejscach w korupcyji. A w taki republice sie temjerz každy galgan poradzi wygrzebać ze swojich pruserów. Nawjyncej jo niechcym niechać pozawjyrać ani wszystkich naszych zastupitelstwo, ale naopak chcym jim wszystkim pumóc swoje chyby naprawić. Myślym se, že sie mi to podarzi. Niechejcie sie przekwapić a uwidzicie, že žodyn z nich zawrzity niebeje. Možne tak akurat jo.

A taki trestni oznameni nima przeca w dziszejszej dobje nic szpatnego. Sami poslancy naszego parlamentu podovajóm každóm chwile jedyn na drugigo trestni oznameni a tež fórt jeszcze žodnego z nich niezawrzili.

Trestni oznameni, czy už jyny naznaczóne, nebo skutecznie podane, mo w dziszejszej dobje przedewszystkim wychowny uczynek. A jo se myślym, že tych ponikjerych naszych zastupitelów je trzeba alespóń troche przewychować, aby už nierobili dalszi vjelki gupoty a prusery. Dyć se przeca asi wszyscy pamjyntocie, že napřiklad jak my jich wolili, tak byli wszycsy jednohlasnie proci vystawbje dalnicy postrzodkym naszej dziedziny a teras sóm wszyscy opacznego nazoru. Rozumjycie tymu? Jo ni.

Palo Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OTÁZKY pro občany obce Hrádek

Autor: Wašo Muž

Založeno: 20.03.2008, 20:14

Paně Bocek jo šie dďivou na vaše stronki a mušym vum povědžeč že sum pjynkne ale kirticky uš žech vidžou lepši a stym dovozym džeči zebjerče auto a vožče děči.

Odpovědět na příspěvek