Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Lokalita Belko-Bełko

Autor: Jurek Kluz Muž

Založeno: 24.02.2008, 19:48
Odpovědí: 2

Dzisio wóm pjykło jak w lecie, tóž žech sie tež zaszeł podziwać po tym naszym Gródku. Idym po moscie prze Olze a tu tabula jak byk "Olza". Fajne že to tu dali ci nasi zastupitele, bo człowiek by móg zapómnieć jak si ta rzyka nazywo. Choć to nima mój przipad, jo jak był na Slowiokach na rybach, to jo tam tej rzyce tež mówił Olza.

Szeł žech směrym ku bywalymu starostowi, a tu mie zastawil cyklista, jakisi cudzy czech i pyto sie mie, jestli prý nevím kde se nachází ta lokalita Belko-Belko. Jo sie na niego dziwóm czy sie nie zajinkuje. Ale łon sie stoji na swojim. Že to je na smjerowej tabuli napisane. Tóž žech mu to musioł wyswietlić, že to je jyny Belko a ni Belko-Belko. To sie jyny mucha a pies nazywajóm tse-tse a čau-čau, ni jyny tse a čau.

Potym žech sie szeł podziwać na tóm tabule a fakt. Belko - Bełko. Ci zastupitele sóm fakt pim - pim. To už mógli aj na tóm pjyrszóm tabule napisać Olza-Olza, no ni?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Lokalita Belko-Bełko

Autor: Hanka Žena

Založeno: 24.02.2008, 22:37

Witej Jurek,
bo sie mi uz zdało ześ nóm emigrowoł. Jakisi to tu było mortwe cały tydziyń. Sem tam jyny Palo cosi napisze. Tez zech była dzisio kapke rodzine po tej zimie wywenczyć, ludzi sie kupa promenadowało po Gródku. A z tym napisym Belko-Bełko se nie rób głowe, wszak to znosz raczyj dwa razy, jako wubec. Tak tymczasym, pozdrowióm wszystkich
Hanka

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Lokalita Belko-Bełko

Autor: Jurek Kluz Muž

Založeno: 25.02.2008, 17:07

Hanulko, tyś je pała. Ty radszy wszystko tuplowane. Tóž sie przedstow kdyby była tabula benzinová česrpací stanice- benzinová čerpací stanice, jak by asi wyglóndała. Dyć by zasahowała do wozowki a tiraki by jóm dziynno dziynně likwidowały. Stanowczo možesz być, ale rozum by tež mioł dostać szance, no ni?

Ale powjym ci jeszcze jednóm wjec kiero mie na tym Gródku fest smoli. Ty dziwolóngate patniki hned za mostym przez Olze (w tym kawulokowym Gródku). Tóž telki roki tam stojóm, každy natoczóny na inszóm światowóm stróne, przipóminajóm mi žydowski kierchów albo krziwe zymby moji szwigermamy. Na nimože to rychło rota pozwycióngac, albo porownać kapke? Jak rozmyślóm nad jejich funkcyjóm, to mie napadnie jyny jedno, aby sie tam mógły pohodlnie wyjscać psy. Bo nie wjym kiela łožralców to zachróniło łod niedobrowolnej kómpieli w Olzie, jak nie wybrali zataczke.

Taki patniki nimajóm ani na Hyrczawie, a to je dziepro goralia, no ni?

Odpovědět na příspěvek