Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

NEBEZPEČNA KŘIŽOVATKA

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 09.02.2008, 21:07
Odpovědí: 4

Nebezpečna křižovatka.

Hned po výstavbě současné hlavní silnice středem naši obec Hrádek, jsem upozorňoval některé tehdejší zastupitele naši obce na to, že tato silnice je přiliž blízko železničního přejezdu, a tak řidiči jsou nuceni velmi závažným způsobem porušovat dopravní předpisy. Vzhledem k tomu, že nikdo na moji připomínku nijak nereagoval, napsal jsem tuto připomínku písemně a odevzdal ji na OÚ Hrádek. Teprve až pak se umístila značka zákaz odbočovaní vlevo a narychlo byl přistaven jeden jízdní pruh pro odbočovaní do pravá. Ale i přesto je tato křižovatka i nadále velmi nebezpečna a řidiči jsou i nadále nuceni porušovat bezpečnostní předpisy. Zejména nákladní automobily z přívěsy, nebo nákladní automobily z lesní správy, jsou nuceny jezdit přes železniční přejezd na červenou, nebo, jsou nuceny nedávat přednost v jízdě, protože jinak by zůstaly stát v kolejišti, nebo napřič na silnici. Tato situace je o to nebezpečnější, že tento železniční přejezd je jediným přechodem pro chodce v naši obci.A navíc v blízkosti této křižovatky už došlo i k některým tragickým dopravním nehodám.

Jsem přesvědčen o tom, že tato silnice nebyla nejen chybně vyprojektována, ale i neoprávněně zkolaudována. Všechno nasvědčuje tomu, že i průtah nove dálnice středem naši obce je projektován mimo jiné i proto, aby se konečně tato chyba napravila a nebezpečna křižovatka odstranila. A tak vznikla chyba se „napravuje“ chybou ještě vjedší !!!

Proto si znovu dovolím položit 3 otázky, které jsem už před několikaletý předložil písemně na OÚ v Hrádku a na které jsem doposud nedostal žádnou odpověď.

1. Splňuje tato křižovatka veškeré bezpečnostní předpisy?
2. Můžou byt zveřejněna jména osob, které tuto křižovatku vyprojektovaly a zkolaudovaly?
3. Zabývali se někdy naši zastupitele na svém zasedáni, touto nebezpečnou křižovatkou? Pokud ano, tak kdy a k jakému závěru dospěli?

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: NEBEZPEČNA KŘIŽOVATKA

Autor: Jarda Muž

Založeno: 09.02.2008, 23:39

Ty Palo, už tě to zas bere?
Kolik problémů máš ještě v záloze a kdy tež napíšeš, že aspoň něco tu v Hrádku je bezproblémového. Já už jsem z toho fakt v depresích. Po záplavách, nebezpečném hluku, nespravedlivém placení za odpad a nezvolení prezidenta jsem v stavu se vystěhovat.
Zas budu díky tobě blbě spát, tak dobrou
Jarda

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: NEBEZPEČNA KŘIŽOVATKA

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 10.02.2008, 15:12

Jardo,

Nemyslím si, že by mně to nějak zvlášť znovu bralo. Také bych byl rad spokojeným člověkem a žil ve společnosti, kde nejsou žádné problémy. Ale bohužel, já doposud v takovéto společnosti nežiji. Tak že se snažím dělat alespoň něco málo proto, aby se i mě žilo lepe.

Tobě to možná vypadá, že já v tom našem Hrádku nevidím nic dobrého a všechno vnímám příliš černě. Ale na chvály tu jsou jiní lide. Vezmi si například naše Hradecké noviny a zjistíš, že tam ještě nikdy žádna kritika na nic nezazněla. Podle těchto novin to všechno vypadá, jako bychom žili v naprosto ideální vesničce, kde žádné problémy neexistuji. Dobře vnímána konstruktivní kritika by měla být přínosem každé demokratické společnosti. A právě o to já se snažím.

A s tím stěhováním se to snaž ještě nějak pozdržet. Ono asi nikde jinde poblízku nenajdeš žádné příliš lepši bydleni. Faktem je, že v tom našem Hrádku se ještě žije celkem dobře. Ale to neznamená, že se může žít i mnohém lépe.

Palo

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: NEBEZPEČNA KŘIŽOVATKA

Autor: Jurek Kluz Muž

Založeno: 10.02.2008, 17:07

Palo,
lepi by sie žyło kdyby ty socialni dawki były tak wielki jak průměrny płat. Mie kiejsi uczyli taki powiadańko: "Každy podle swojich schopności a každymu podle jego potrzeb." To sie mi strasznie podobało. Bo jo móm potrzeby abnormalne a schopności przemizerne. Ty tež, že?

A ku tymu, že w Hradeckich nowinach nima krytyki móm taki nazor. Tyn co jich pisze isto nie wjy, že tu je co krytyzować. To nima Rude prawo. Ty jak piszesz ty swoje drzisty to tež krytyzujesz Brónka, Roberta a dalszych pampóni, ale siebie ani kapke. To byś był gupi no ni?

Ale przebocz, wspómnioł žech sie, žeś krytyzowoł aj siebie jak žeś pisoł ło tym wykradzónym werku

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: NEBEZPEČNA KŘIŽOVATKA

Autor: Jarda Muž

Založeno: 10.02.2008, 17:32

Tak kdo tu je na ty chvály?
A co za kritiku čekáš v Hrádeckých novinách. Vždyť tam píšou, kdy jezdí vlaky a autobusy, kdy svážejí nebezpečný odpad, kdy očkujou psy, kdy je kde otevřeno, co dělaly děcka ve škole a co dělat teprve budou, kdo byl v běhu Hrádkem první a kdo poslední a kdo bude mít letos 70 a kdo už 100 let. Kritizovat by tam mohly leda, že byla malá účast na Hrádeckých dnech, na školním karnevalu, na besedě s občany nebo na soutěži holubů.
Mě se ty noviny líbí, aspoň jsem kapku v obraze. Když loni nevycházely ani jsem nevěděl, že před obchodem očkujou psy a pak jsem s tím naším Ňufem běhal jak splašený po veterinářách.
A s tím stěhováním nevím, mě se tu celkem líbí, ale možná v Aši by mi bylo lépe.
A nebuť takový skeptik. Počkej až začnou lítat včely a vylízat kytky, hned ti bude líp.
Jarda

Odpovědět na příspěvek