Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Volební lístky

Autor: Danuše Turoňová Žena

Založeno: 10.10.2012, 20:30
Odpovědí: 1

Dobrý večer. Mám dotaz na pana starostu. Nedostali jsme potřebný počet volebních obálek s volebními lístky. Místo 6 ks nám byly doručen pouze 2 ks. Také mě překvapilo, že tyto dvě obálky nebyly nadepsány jménem adresáta. V jiných obcích a městech dostali občané obálky přímo se jménem a adresou a tak předešli tomu, že je někdo nedostane. Vím, že volební lístky budou k dispozici i ve volební místnosti a o nic nejde, ale mně spíš překvapila tato nedbalost ze strany odpovědného pracovníka obce. Také by mně zajímalo, jestli je v naší obci někdo další, kdo je také nedostal. Děkuji za odpověď

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Volební lístky

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 11.10.2012, 23:30

Vážená paní Turoňová,

děkuji za Váš dotaz.

Prověřil jsem problém, který popisujete u pracovnice obce, která měla roznášku volebních lístků na starosti.

Nejprve bych vysvětlil, proč nejsou obálky s volebními lístky předepsané. Není to zvyklostí, Obci to nikdo nenařizuje ani nedoporučuje. Kdybychom si roznášku objednali prostřednicvím pošty, obálky byste dostala rovněž nepředepsané. Ano existují firmy, které nabízejí komfortní roznášku včetně popsaných obálek, ovšem za komfortní peníze. My jsme jejich "velkorysou" nabídku nevyužili. Raději jsme dali volební lístky roznést pracovnicí obce, která tuto práci neodváděla poprvé. Má tudíž s roznáškou určité zkušenosti. Kdyby se objevily na jeji práci stížnosti, vyvodil bych z toho důsledky. Vaše stížnost je první, kterou jsem zaznamenal.

Bez toho, abych někoho obhajoval, bych chtěl říct, že občas se může stát, že dojde k chybě. Kdo z nás nikdy žádnou chybu neudělal? V takovém případě je na místě telefonát nebo sms s upozorněním a Obec okamžitě chybu napraví. Navíc, tento způsob spotřebuje méně času (Vašeho i mého) než články a odpovědi v diskuzi. Ale respektuji Váš výběr, internetová diskuze je využívána hlavně k tomu, aby upozorňovala na nešvary.

Nyní se vrátím k vašemu upozornění. Obálky jsou expedovány podle čísla popisného, nikoliv podle počtu domácností. Vy bydlíte v dvojdomku, který měl v minulosti dvě čísla popisná. Později bylo jedno zrušeno. Pracovnice na Vaše současné číslo popisné 24 doručila celkem 11 obálek. Když se je snažila vměstnat do schránky, vyšli ji naproti dva lidé: Váš tchán a Váš soused, který bydlí v druhé části dvojdomku stejného čísla popisného 24. Soused je převzal do vlastních rukou a na místě si je s Vaším tchánem rozdělil. Nikdo z nich nereklamoval nedostatek obálek. Podle toho jak situaci popisujete, jsem si jist, že chybějící 4 obálky jsou u Vašeho souseda ve vedlejším vchodu. Prosím, ověřte si to. Pokud nejsou u souseda, zavolejte, a my Vám náhradní lístky neprodleně dovezeme.

Není na místě mluvit hned o nedbalosti, lepší je prvně si skutečnost ověřit a teprve pak být nepříjemně či naopak příjemně překvapen. Když už nic jiného, dá se takto lecčemu předejít .



S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek