Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

(Ne)propagace hokeje v Hrádku.

Autor: Dalibor Otto Muž

Založeno: 27.02.2012, 19:15
Odpovědí: 3

Zdravím Všechny.
Včerejšího dne tj. v neděli dne 26.2.2012 jsem se jel podívat z Jablunkova do Třince na hokejové utkání o celkové třetí místo v Beskydské amatérské hokejové lize mezi týmy Hrádek n/Olší a Mosty u Jablunkova. Musím hochy z Hrádku velmi pochválit. Svojí hrou ukázali, že nejsou žádní hokejový autsajdři.
O kvalitě jejich hry vypovídá konečný výsledek tohoto utkání, kdy se jim podařilo Mosty u Jabl. vysoko porazit a to v poměru 7 : 2 a tímto obhájili třetí místo dané hokejové soutěže. K tomuto je třeba hochům z Hrádku upřímně poblahopřát a poděkovat jim za propagaci obce Hrádek.
Co mně však zaráží je, že o tomto (dle mého názoru důležitém) utkání jsem se dověděl naprostou náhodou. Domnívám se, že Hrádek má být na co hrdý. Proč tedy vedení obce (nebo vedení hokejového klubu) se nesnaží o propagaci? Proč na internetových stránkách obce Hrádek není o tomto žádná informace (nebo jsem to snad přehlédl - včetně Hrádeckých novin)? Proč se v obci neobjevily nějaké vývěsky s pozváním na toto utkání? Ti hoši přece nereprezentují sebe, ale celou obec! Jak si potom zaslouží, že hrají a bojují jen před zraky doslova pár diváků. Domnívám se, že zejména vedení obce má vůči nim velký dluh. Starosta sice na stadiónu byl a fotografoval, ale to je sakra hodně málo. Osobně by mě zajímalo, kolik vlastně občanů z Hrádku ví, že v obci je nějaký hokej a jak si vlastně stojí. Jakožto bývalý občan Hrádku si závěrem dovolím malé doporučení – bude dobré, když se nad tímto někdo trochu zamyslí. Hrádek má být přeci na co pyšný a ti hoši si určitě zaslouží více pozornosti.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: (Ne)propagace hokeje v Hrádku.

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 05.03.2012, 10:33

Milý Dalibore,

dík za názor a příspěvek do naší diskuze.

Obec je hrdá na hokejisty, kteří v BAHL reprezentují naši obec, o tom není nejmenších pochyb. Vyjadřuje to, mimo jiné tím, že již potřetí hrádecký tým finančně podpořila. Suma těchto tří dotací k dnešnímu dni činí 25 000,- Kč. Vedení obce je s představiteli hokejistů v úzkém kontaktu a nemá vůči svým reprezentantům v BAHL žádný dluh, ostatně to mohu nejobjektivněji posoudit oni sami.

Po vítězném utkání jsem zašel do kabin klukům jménem Obce osobně pogratulovat k úspěšnému 3. místu a poděkovat za reprezentaci. Kdybys tam byl také, nemohl bys tvrdit, že jsem jenom fotil.

BAHL je na světě již druhou sezónu. To že ses o tom dozvěděl náhodou je možná proto, že ses dřív o to nezajímal. Jinak, liga má vlastní internetové stránky http://bahl.cz/ . Tam se dozvíš podrobnosti o každém utkání.

Ano, přehlédl jsi informace o tom, že Obec (i když málo) o amatérské hokejové lize přece jen informuje. Před play off byla na našich www stránkách http://www.obechradek.cz/cz/menu/64/aktuality/clanek-6294-beskydska-amaterska-hokejova-liga/ upoutávka s odkazem na http://bahl.cz/ , tak jak si to přál zástupce hrádeckého družstva. V posledním čísle hrádeckých novin (vyšly v prosinci 2011) na straně 10 je můj článek včetně fotografie vítězů, hodnotící uplynulou úspěšnou sezonu. Hrádecké noviny zřejmě nedostáváš, jelikož již nejsi občanem Hrádku. Ještě nám nějaké zbyly, pokud máš o ně zájem, můžeme ti je poslat.

Takže dřív než se pustíš do kritiky, si ověř fakta, aby sis zachoval pověst profesionála.

Máš pravdu v tom, že by mohla být větší propagace hrádeckého týmu, více článků na www stránkách o průběhu ligy, plakáty, atd. Toto je však v rukou hokejistů. Mají administrátorský přístup na naše stránky, mohou psát (pokud by chtěli) až do úplného vyčerpání. Nechtěj po Obci, aby to dělala za ně. Je přece v zájmu každého spolku, aby se prezentoval sám. Mluvil jsem se šéfem hokejistů po utkání a ten mi řekl, že hráči ze slabé účasti fanoušků nejsou smutní. Vyhodnotil jsem to tak, že asi jejich motivací je hrát pro tým, pro radost a pro dobrou kondici.

Fotbalisté také reprezentují obec a ta jim rovněž nepomáhá s prezentací. TJ Sokol má přístup na naše stránky a také toho využívá, pravidelně publikuje výsledky jednotlivých utkání. Obec nemá sportovní komisi ani komisi pro propagaci spolků. Můžeš nám pomoct něco vytvořit, protože je zoufalý nedostatek těch, kteří by ze zájmu, bez ohledu na kritiku, dobrovolně a nezištně něco pro společnost udělali.

Slabá účast fanoušků stojí také za úvahu. Hokejisté mají přece plno známých, přátel a rodinných příslušníků. Hle, tito diváci tam na rozdíl od fanoušků Mostů, až na pár výjimek, nebyli. Proč? Na to nedokážu odpovědět. Obecně mohu říct, že žádná hrádecká akce se netěší přirozené účasti. Dokonce ani na akci, kde bylo jídlo a pití (do sytosti) zcela zdarma, nepřišlo mnoho lidí. Je to asi naše hrádecké specifikum, které nemá cenu řešit. Je třeba si na to zvyknout.

Na tvou řečnickou otázku, kolik občanů ví o tom, že v obci je nějaký hokej, pochopitelně nelze odpovědět, to ví jenom stvořitel.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: (Ne)propagace hokeje v Hrádku.

Autor: Dalibor Otto Muž

Založeno: 09.03.2012, 10:21

Milý Roberte,

dík za odpověď, informace, poučení a studenou sprchu.

Jak si uvedl, abych si zachoval pověst (bývalého) profesionála, tak do budoucna nedám hned na nějaký názor, ale budu se nejdříve lépe informovat a ověřím si fakta. No a, abych si zachoval i profesionální čest, tak se touto cestou musím omluvit.

Dalibor Otto

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: (Ne)propagace hokeje v Hrádku.

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 09.03.2012, 11:57

Dalibore,

velmi si vážím Tvé omluvy, a hluboce smekám. Vůbec jsem nečekal, že to takhle veřejně dokážeš vyjádřit. Vyvedl jsi mě z míry, protože během sedmileté existence obecní diskuze ještě nikdo nic podobného nedokázal.

Bylo mi ctí s Tebou spolupracovat.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek