Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Doprava 16.5.

Autor: Žena

Založeno: 16.05.2011, 21:17
Odpovědí: 12

"Další problém se týká dopravy jako takové v prvních čtrnácti dnech od převedení provozu na nový koridor. V tomto termínu se bude dělat napojení v Bystřici. Proto bude možné přijet do Hrádku pouze od Návsí nebo zadní cestou z Bystřice (kolem Olzy)."
"Komunikace bude rekonstruována postupně, nebude neprůjezdná celá najednou. "
"Chtěl bych rozptýlit vaše obavy, nedopustíme, aby se místní doprava vlivem stavby zablokovala!!
"budeme plně využívat náš obecní sms-kový systém"

Takže opět pouze kecy v kleci! co to jako má znamenat??? u napojení v Bystřici ani noha, zato vyfrézovaný úsek v polovině obce po celé šíří komunikace?!?! to začali schválně k tom místě, aby se nedalo vjet do odbočky ke květince?
objížďka od návsí po tankodromu?!?!
A pak největší vrchol - další objížďka po k tomuto nepřizpůsobené (děravé, úzké) komunikaci. a křižovatkou u pana Mruzka v protisměru Tatra, nutila nás jet někomu do dvora..

Jakto že o tomto nebyla nikde ani zmínka?! Nezbývá než doufat, že o tomto podrazu (vyfrézování, nevhodné objižďky) na občany Hrádku ze strany Alpine zastupitelé a vedení obce nevěděli, jinak je to na rezignaci!

A SMSka ani jedna, teda pokud jsou obyvatelé za tratí ještě vůbec důležití? hlučnost se rapidně zvedla, protihlukové zábrany jsou nízké, kamiony jsou vidět, no hnus

Odpovědět na příspěvek

 

Hlučnost

Autor: Mr. K Muž

Založeno: 16.05.2011, 23:12

S tou hlučnosti máte pravdu, je to o něco hlučnější než stará cesta. I když si člověk před spuštěním dopravy na průtah zvykne na určitý "klid" (doprava byla za dvěmi zdmi), tak doprava je teď rychlejší = více hluku. Navíc zdi jsou až za kolejema, takže zvuk z dopravy se víc rozléhá. Dneska se bude pěkně špatně usínat :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Hlučnost

Autor: Muž

Založeno: 17.05.2011, 08:52

Za tratí už máme všechno,když zaprší máme jezera a dostat se na cestu leda vrtulníkem a nově ten hluk...no děkujeme a odejděte machři !!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Doprava 16.5.

Autor: Žena

Založeno: 17.05.2011, 16:44

A to nemluvím o tom jak jsem dnes sjížděla z hlavní cesty na Charcově a boční směr Návsí, že jsem na tom kopečku potkala Kamion můžete mi říct od kdy kamiony jezdí mimo hlavní silnici? A navíc na cestě kde se sotva minou dva osobní auta?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Doprava 16.5.

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 07:51

Dobrý den, když už jste s firmou Alpine vymysleli a schválili objížďku po "staré cestě" a přes Návsí, nenašlo by se u firmy Alpine tak 5-6 stavebních koleček s asfaltem, aby se polepily ty díry, které jsou opravdu nepříjemné? Nebo bude firma Alpine příp. obec přijímat faktury za nové čepy?
A taky k tomu problematickému vyhýbání se na "staré cestě", nemá firma Alpine někde v archivu jedny přenosné semafory? Jeden na křižovatku u p. Mruzka, druhý na Harcov a je částečně po problému. Jestli se tam pak potkají 2 auta z nichž jedno bude občanů, kteří v ulici bydlí a neví jestli je zelená nebo červená, dá se nějak domluvit. Ale 4 autům (a když se přidá ještě obecní linková přeprava a sem tam nějaká ta Tatra) v jednom okamžiku se tam vyhýbá fakt blbě.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Doprava 16.5.

Autor: Marek Muž

Založeno: 18.05.2011, 08:32

Konečně alespoň jeden hodnotný příspevek!!! a za to pisateli díky!!! fascinuje mě tady jak všichni pořád kritizují, žádné řešení, které by některý z kritiků navrhl.....hold u piva se to kecá, zajímaloby mě co by byli schopni pro obec udělat..... Také mě štve, že tady nejezdí autobusy i když mám na Veolii svůj názor a nemám je v oblibě tak chápu, že teďkom lidé, kteří musí tím autobusem jet to mají dosti komplikované, a opravdu to může lézt na nervy. Nevím, zda bude možné nalézt nějaké jiné řešení, třebas permanentní pendlování těch mikrobusů, když jsou dva?, možná by to šlo. Jinak k té dopravní obslužnosti, za 14 dnů půjde sjet do Hrádku na kompařově, to se také zlepší dopravní obslužnost. Nechápu také pisatele, kteří tvrdí, že v obci je větší hluk.....jako by byli v šoku, po tolika letech, že jím kolem oken přestaly jezdit kamiony, s tím hlukem to je nesmysl, jsem si jist, že měření to potvrdí, vždyť je to znát, ale jestli někdo bydlí na kopci a myslí si, že neuslyší "odrazy" hluku tak se pořádně plete....Držím palce panu Dudysovi a vedení obce aby to zvládli, představte si v jaké jsou situaci, ať už rozhodnou jakkoli vždy se to někoho dotkne a bude to vždy pro někoho nepřijatelné....zajímalo by mě kolik z diskutujících by si přálo nést takovou to odpovědnost....já nejspíš né. Takže všem přeju zklidnit hormóny, zajít si do lesa, vyřvat se, kopnout do pařezu, pěkné dny!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Doprava 16.5.

Autor: Roman Muž

Založeno: 18.05.2011, 17:44

Dobrý den,

hlučnost u vlaků je určitě menší, ale to je dáno novým podložím pod kolejemi a hlučnost kamiónů je určitě vyšší, bohužel. Někde se stala chyba, v tomto případě né na straně zastupitelstva.

S jakým řešením mají občané vyrukovat, když už je všechno rozhodnuto?

Je jasné, že zastupitelstvo nechce nechce pro občany nic špatného, ale je faktem, že některé z jeho rozhodnutí jsou diskutabilní a možná i špatné.

Slavnoastní odtajnění sochy rytíře Belka k datumu 16.5. není zrovna nejšťastnější. Socha je sice velmi zdařilá, ale 16.5. určitě nebude vryt do paměti občanů Hrádku jako slavnostní den, ale spíše jako den zlosti a naštvání, ale což, náš rytíř byl přeci jenom loupeživým rytířem a vrahem...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Doprava 16.5.

Autor: Jarek Muž

Založeno: 18.05.2011, 18:45

Jak pro koho. Mě se ulevilo a určitě nejsem v Hrádku sám co má takový názor. Jenomže ti keří jsou spokojeni tak do těchto diskuzí nepíšou o své spokojenosti. Píšou jen ti nespokojení v 99%. Však si pročtěte ty diskuze dozadu. Vždycky jenom kritika. Kdysi, když se šlo kolem cesty nebo kolem dráhy a projížěl vlak nešlo slyšet vlastního slova. Kolem kamionu jakbysmet. Když byla nějaká akce na hřišti a projížděl vlak tak přehlušil všechno. 16.5. byli lide naštvaní to je pravda, ale ne z důvodu hotové cesty, ale proto, že se nemohli dost dobře dostat domů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doprava 16.5.

Autor: Roman Muž

Založeno: 18.05.2011, 20:44

Vlak není slyšet, protože se vyměnilo celé podloží v kolejišti.

Bohužel, co jsem slyšel tak mezi lidmi panují povětšinou negatvní emoce, né jenom tady na internetu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Doprava 16.5.

Autor: ja Muž

Založeno: 18.05.2011, 21:04

no nadovac a krytizovac,to by vum slo.vsak to je jen na 14 dni,delate,jak by to bylo na cely zivot.budte radi,ze budete mit novou cestu,ze se o vas staraji,jsou lidi,co nemaji nic a jsou stastni.vy mate jen blbe reci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Doprava 16.5.

Autor: Mr. K Muž

Založeno: 19.05.2011, 10:47

Když už jsme u toho hledání řešení místo kritiky (jak někteří namítají), tak bych byl pro výstavbu třetí zdi mezi kolejemi a novou silnicí. Přímo na těch metrových betonových svodidlech. A nemusela by být nutně betonová, ale klidně z lehčího materiálu, který hluk pohltí a neodrazí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Doprava 16.5.

Autor: názor Muž

Založeno: 19.05.2011, 11:08

Ano s tímto názorem plně souhlasím, dát mezi železnici a cestu místo stávajících betonových zábran které patrně hluk zvednou výš, ale nepohltí ho o něco málo vyšší typ protihlukové zábrany, která by pohltila hluk z kamionové dopravy.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Doprava 16.5.

Autor: Žena

Založeno: 19.05.2011, 11:09

No je toto možné?? čtete mi myšlenky!! :)) přesně to samé napadlo i mně. ale jestli někdo najde vůbec chuť se tímto návrhem zabývat, byť jen vyzkoušet na třeba kratším úseku, pochybuju. Nákladné, problém, nemožné a bla bla, výmluvy které už známe...Hluk tam teď asi opravdu má větší prostor se "zvednout" nad bariéry a taky by mně docela zajímalo, jak se tam vzájemně jezdí za tmy vlakům a kamionům, oboje prostředky si občas rády zasvítí dálkovými světly.Jestli se oslňují nebo ne.
A co jestli se stane nehoda a něco přeletí přes betony (motorkáři budou asi nejčastější)? Možná by byl býval přežil, ale dorazí se na kolejích a zastaví se pak veškerá doprava "Mosty-Třinec"

Odpovědět na příspěvek