Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Re: Re: autobus

Autor: Chylková Žena

Založeno: 16.05.2011, 09:09
Odpovědí: 18

Dobrý den,velice nerada si stěžuji,ale,co je moc,je moc.Velmi těžce jsem se smiřovala s tím,že budu muset každé ráno vstávat o půl hodiny dříve a že z práce budu o půl hodiny později doma.Minimálně.Na vstřebání této informace jsem měla dlouhé tři dny,takže se mi to nakonec povedlo.Rozeslali nám krásné letáčky s omluvami všeho druhu a posléze i jízdní řády.O tom,že se akce spouští 16.5.2011 jsem moc dobře věděla,tak jsem teda ráno vyrazila s velkou nechutí o 20 min.dříve,abych stihla svůj mikrobus.A teď se ptám: Kde bylo uvedeno,že se akce spouští od 10.hodiny?Stála jsem tam jak pitomec půl hodiny a přemýšlela,kde jsem chybovala.Asi se vám to do těch letáků nevešlo!?Zajímalo by mě,jestli je ještě něco,o čem vědí pouze vyvolení.Ale bohužel,není to pro ně tak důležité,protože ani neví,jak se vlastně do autobusu nalézá.Každý nemá tu možnost jezdit do práce vlakem nebo ještě lépe služebním autem.Tento systém asi vymyslel někdo,kdo v životě nikdy busem nejezdil a neumí si to ani představit.Divím,se,že vůbec mohl někdo na takový systém přistoupit,to jde alespoň vidět,jak vám všem na občanech záleží. Ještě jedna provozní otázka: Proč mikrobus k autobusu 7:25 od Kluzů vyjíždí už v 7:05 z Hrádku?Nezdá se vám to trošku brzo?Jenom se zkusit vžít do této situace,plýtvat cizím časem je nehorázná bezohlednost! Děkuji za případnou odpověď.Chylková Radka

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: autobus

Autor: Muž

Založeno: 16.05.2011, 18:39

"jak se vlastně do autobusu nalézá"
to je teda perla :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Chylková Žena

Založeno: 17.05.2011, 07:55

Že,jo?Lépe vystihující výraz mě nenepadl?!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: jachoP Muž

Založeno: 17.05.2011, 10:53

Vás v životě asi vůbec nenapadne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: jaro Muž

Založeno: 17.05.2011, 13:46

Dnes jsem doprovázel známou k tomuto dopravnímu vehiklu, který obsluhuje dopravu mezi centrem Hrádku a zastávkou u Kluzů a přál bych vám slyšet(a hlavně vyzkoušet) jak reagují starší na nastupování do něho...Známá má přes 1,75m a vystoupat tam byl dost problém. Měl bych návrh, vezměte si sebou někoho staršího(60+) o výšce do 160cm a pokuste se mu vysvětlit jak tam má vystoupat. Děkuji předem za optimistickou odpověď.:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: autobus

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 17.05.2011, 10:35

Vážená paní Chylková,

Nechceme plýtvat vašim drahocenným časem, a je mi líto, že jste čekala na zastávce zbytečně půl hodiny navíc. Skutečnost, že převedení dopravy se spouští v 10 hodin byla všeobecně známá. Ale mohl jsem toto v letáčku uvést, aby nedošlo k nedorozumění. Nebudu se vám za to omlouvat, protože vidím, že jste na „omluvy všeho druhu“ alergická. Ale uznávám, byla to má chyba, mé opomenutí.

Přistoupili jsme na tento nepopulární způsob dopravní obslužnosti na našem posledním zasedání zastupitelstva po důkladném zvažování všech pro a proti. Zasedání je veřejné (není to žádná schůzka vyvolených) a je nahráváno. Veřejné ve smyslu, že se ho mohl zúčastnit každý občan, který by měl k uvedenému problému pochybnosti, anebo alespoň elementární zájem a třeba měl nějaké alternativně lepší řešení. Zastupitelstva se, jako obvykle, nezúčastnil jediný občan. Samozřejmě to není jeho povinnost, ale právo.

Narážky na téma nekompetentnosti v rozhodování lidí, protože nejezdí do práce autobusem, nejsou od vás fér. Ubezpečuji vás, že všichni máme dlouholetou osobní zkušenost s autobusy a nemá to žádnou souvislost se skutečností, jak nám na občanech záleží.

Co se týče vaši provozní otázky: Včera večer jsme se sešli s koordinátorem dopravy a zhotovitelem stavby a vyhodnocovali první pracovní den „mikrobusu“. Na základě tohoto vyhodnocení provedeme několik korekcí v odjezdech mikrobusu. Aktualizovaný jízdní řád bude viset na zastávkách. Kromě toho uděláme zjednodušenou verzi jízdního řádu, která se bude týkat pouze příjezdů a odjezdů mikrobusu. Připomínky občanů k časům odjezdů přijímá pan Dudys tel.: 602 712 351 (p. Dudys má permanentní službu a v případě nouze je schopen odvézt lidi na zastávku u Kluzů obecním automobilem). A bude-li třeba a bude-li to technicky možné, provedeme další úpravy. Nebude možné vyhovět všem, protože cesta mikrobusu jedním směrem trvá cca 15 minut.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Chylková Žena

Založeno: 17.05.2011, 10:59

Velice děkuji za obsáhlou,vyčerpávající odpověď,i když,dle mého názoru,v místě "váš drahocený čas" zbytečně ironickou.Ještě jedna poznámka: Co je to informace "Všeobecně známá"?Jedna paní povídala?Nechápu,asi nebudu z těch nejbystřejších.Jinak od včerejška jsem už vychladla,ale za svými názory si stojím a co jsem napsala je pouze můj názor z hlediska cestujícího a občana.Ještě jednou děkuji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Bóntram Muž

Založeno: 17.05.2011, 21:09

Paničko, povjydce mi pytečki, kaj chodiče do roboty. Lebo moče fajnego šefa, kiery vas niecho pjyrše dvě godziny v robocie pisać starostovi stižnost. Jo by tež chčoł mieć takigo šefa a taki veget v robocie. Niepřijimajóm tam robotnych ludzi? Jo tež nima nejbystrzejšy, nic se z tego nie róbcie. Ale robotny to zaś ja. To ja!
Tyn starosta to dobře napisol, že vaš čas je drahocenny, bo jak žešče mu naznaczovała, že jak vóm go svojóm gupotóm zkrócił ło pół godziny, že porobił niehoraznóm bezłohledność. To tyn vaš čas muši być vjyncyj niž drahocenny.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Žena

Založeno: 17.05.2011, 22:00

Je to trochu od věci,ale fakt vtipné.Někteří nepochopí,o co jde při vyjádření vlastního názoru.Už to nebudu dál komentovat.Krásný den!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Monika Žena

Založeno: 18.05.2011, 06:06

Náhodou to paní Chýlková vystihla přesně!!!!!!!!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Muž

Založeno: 18.05.2011, 11:16

Nechápu jednu věc - v posledních letech se na trase Hrádek - Třinec cesta opravuje pořád. Od Bystřice po Vendryni se dával nový asfalt, dělal se podchod v Bystřici, opravoval se most u Zobawy apod, . Jezdilo se všelijak - jedním pruhem, v kolonách, na světla apod., ale autobusy jezdily pořád. Proč nemohou jezdit teď a přes Hrádek? Mikrobusem jsem jel a proto můžu zodpovědně říct, že toho kdo tento dopravní prostředek vymyslel a toho kdo mu to schválil, by měli prohlásit za nepříčetného. Jo a taky ještě toho, kdo vymyslel tu skvělou objížďku, aniž by se nejdřív spravila cesta. Ale asi můžeme být rádi, že nás nevozí třeba traktor s vlečkou...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 12:16

Myslíte jako "To je dost žes nás taky jednou vyvez, dědku!"??:-) už bych se nedivila ničemu. Taky jsem to nechápala, proč? Hned první den mi to ale bylo jasné a bylo mi i jasné, proč to do té doby nikdo z obce nezdůvodnil, protože kdybychom se předem dověděli, že v pondělí bude v polovině Hrádku vyfrézována 30 cm díra přes celou šíři silnice (ikdyž obec slibovala že cesta nebude nikdy neprůjezdná najednou), tak bychom se sebou snad už nenechali takhle orat a vláčet a někdo by to nerozchodil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Muž

Založeno: 18.05.2011, 13:45

Myslím, že by stačilo Těm, kteří odsouhlasili výše popsané, vzít auta a nechat je a jejich manželky, manžely a děti , tak cca 1 týden dojíždět autobusem. Po týdnu by šlo všechno i normální autobus s normální zastávkou.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Muž

Založeno: 18.05.2011, 14:16

Přesně tak.!!!!A týden by to nebylo. Stačilo by 2 dny,počítám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 14:24

každý si tu teď otevírá hubu,ale myslet se na to mělo několik let zpátky a ne teďházet špínu na starostu.nejsme jeho fanynkou,ale mám zdravý rozum ne

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 14:25

jako situace na prd,ale socha před OÚ supr...by mě zajímalo kolik za ni vysolili

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 14:38

Nikdo,pokud dobře čtu,nehází špínu na starostu.Jde pouze o diskusi mezi občany.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: autobus

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 19:02

Dneska fakt musím starostovi poděkovat,protože pro nás přijel na zastávku "U KLUZA",jelikož nám odjel "žlutý drak",který nemohl čekat na 10minut zpožděný autobus.Děkuji za vstřícný přístup.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: autobus

Autor: abakuk Muž

Založeno: 18.05.2011, 20:21

Takich umamranych a dudrajuncych ludzi jako je v Grudku,to se malo kaj vidzi.Nadovac,gupie muvic,ale konstruktivniho nevymyslum lauter nic!!!Jo se tymu starostovi dzivjym,ze se uz na nich dovno nevysmolil!!!!

Odpovědět na příspěvek