Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Nahradni autobusova doprava

Autor: Sikorová Žena

Založeno: 13.05.2011, 07:53
Odpovědí: 14

Dobrý den.... Chtěla jsem se informovat, jestli někdo je schopný mi říct, proč se tato situace dostala k občanům tak pozdě, nevím jestli si uvědomujete, že někteří lidé jezdí do práce autobusem na měsičníky a teď by pro ně byla přijatelnější cesta vlakem... Ten měsičník máme teď zahodit a utrácet peníze za vlak...?!
Předem Děkuji za odpověd, popřípadě nějaké východisko z dané situace... Sikorova

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Žena

Založeno: 13.05.2011, 12:05

Velmi dobrý dotaz. Paní Sikorová, kdyby někdo z obce jezdil autobusem, myslíte si, že by "zastávka" v centru obce vypadala tak jak vypadá? Když se chce člověk dostat na místo za stojanem, musí vkročit do jízdní dráhy aut aby obešel pruhovanou zábranu a pak stojí 1m od projíždějících kamonů a modlí se aby přežil...Všem tam "nahoře" je to putna, mají auta tak co by se starali. Důkazem toho budiž i tato uzávěra pro autobusy. Pořádně ani nevíme proč autobusy nebudou moct jezdit po dokončení napojení v Bystřici za 14 dní, ale celé 2,5 měsíce?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 13.05.2011, 13:51

Máte pravdu, tyto velmi důležité informace měly být dány občanům dřív. Omlouvám se za to.

Původní plán dostavby řešil obslužnost jiným způsobem. Nový plán, který urychlí stavební práce a zprovozní obslužnou komunikaci o 2 měsíce, se zrodil poměrně nedávno. Dne 5.5.2011 jsem svolal kvůli tomuto návrhu firmy Alpine mimořádné zastupitelstvo. Zastupitelstvo po rozsáhlé diskuzi návrh schválilo. 9.5 jsme obdrželi rozhodnutí krajského úřadu a 11.5 definitivní verzi provizorního jízdního řádu. Ihned jsme ho zapracovali do stávajících jízdních řádů, vytiskli a díky velké obětavosti poštovních doručovatelek ještě 12. 5. a 13. 5. lidem rozeslali.

Měsíčník na květen už asi máte zakoupený, proto by bylo lepší dojet tento měsíc autobusem a od příštího měsíce, pokud možno (kdo může), jezdit vlakem. Od 3.4. jsou údajně k dispozici nové možnosti tzv. „měsíčníků“, které platí i pro kombinaci vlak – autobus. Někteří občané mi sdělovali, že existuje celkem reálná možnost jezdit vlakem do Bystřice a pak přestoupit na autobus. Některé autobusy odjíždějí přímo od bystřického nádraží.

Vnímáme, že to pro občany nebude vůbec během těchto dvou měsíců jednoduché. Provizorium má plno nedostatků a v žádném případě není plnohodnotné se stávajícím stavem. Pokud někdo najde způsob jak to vylepšit, ať prezentuje své řešení v diskuzi. Je to lepší než pouhá kritika. Zapracujeme každý realizovatelný nápad.

Zásadní důvod, proč zastupitelstvo rozhodlo o tomto provizoriu je, že stavební práce na obslužné komunikaci budou urychleny o víc jak dva měsíce. Mám za to, že je to pozitivní zpráva pro všechny obyvatele Hrádku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Petr Dudys Muž

Založeno: 13.05.2011, 14:31

p,Sikorová, pokuď máte konkretni dotaz na konkretni problém v autobusové dopravě z obce
Hrádek směr Třinec nebo směr Jablunkov, volejte č.t.602712351 (koordinátor mezi občany,
obci a firmami zůčastněnými na rekonstrukci silnice č.1/11 v době od 16.5.2011 do 31.7.2011),
a věřím že vysvětlení a případna rada Vás plně uspokojí.Přeji hezky víkend. Petr Dudys

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Žena

Založeno: 13.05.2011, 22:14

Paní Sikorová, taky jezdím do práce autobusem a mám zakoupený měsíčník, který už druhý měsíc automaticky platí jak na bus,tak i na vlak,takže není co řešit. Asi jste málo informována.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Občan! Muž

Založeno: 13.05.2011, 23:16

Co to je "do práce" ???

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Teddy Muž

Založeno: 14.05.2011, 15:56

Zdravím!škoda,že misto lávky pro kola mezi Hrádkem a Bystřici neni most pro aspon jedno auto to by taky lecos pomohlo,ale to nejspis pan Valica by nedovolil!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Chylková Žena

Založeno: 16.05.2011, 09:22

To jsou samé omluvy a výmluvy.Ale nějaké konkrétní vysvětlení žádné.Kdo jezdí autem,nikdy nepochopí toho,kdo musí busem!!!Už po prvním dnu této dopravy jsem zhnusena a mám toho plné kecky!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Muž

Založeno: 18.05.2011, 20:31

Pani Chylkova,vy jste uplne natrvdla!!!CHAPETE,ze autobus o normalni velikosti by asi tezko zvladal mistni cestu,po ktere jezdi zluty minibus????co furt remcate a neco nevymyslite???nadavani to vam jde!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Žena

Založeno: 19.05.2011, 10:01

O velikosti minibusu jsem neřekla ani slovo.Je mi srdečně jedno,jakou má to vozítko velikost,pan chytrý asi neumí číst.A ani se podepsat

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Sikorová Žena

Založeno: 16.05.2011, 09:28

Mě nikdo nikde neřekl, že měsičník platí i na vlak, když ho kupuji v Třinci na nádraží autobusovém, když vás neinformují asi se těžko dovtípíte, a to nemluvě o tom, že to jsou dvě od sebe rozdílné společnosti, a v dnešní době nevíte kdo chce na čem vydělat....
Jinak Děkuji za informace....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 08:59

Dobrý den,to že měsíčník na autobus platí i na vlak jsem netušila ani já.Možná to neví ani průvodčí ,který mi ochotně prodal jízdenku do Třince . Každý musí nějak vydělávat.....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Žena

Založeno: 18.05.2011, 11:00

Dobrý den, taky jsem to nevěděla, na základě této diskuze jsem se plna očekávání vydala do Třince na stanoviště. "Dobrý den, potřebuju jezdit z Hrádku do Těšína, údajně se to nějak dá kombinovat s vlakem na čipovou kartu?" na to mi byl do přesouvacího otvoru vhozen letáček se slovy "tady si to prostudujte" a nashle. Paní jsou opravdu vstřícné, plné informací a chutí je poskytovat. Většinu z nich si pamatuji ještě když jsem jezdila na střední školu a to už je nějakých těch pááááár let zpátky. Chtělo by to asi vyměnit za mladší a flexibilnější osoby. Mimochodem v letáčku je o možnosti kombinace vlak/bus úplné .... nic. Tak jsem to riskla, koupila "siťovku" za 685,- a budu zítra doufat že mně průvodčí nevyhodí jako černýho pasanta

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: Muž

Založeno: 18.05.2011, 20:33

tuto zenu jste mela identifikovat dle cedulky a normalne ji nahlasit sefovi,vsak by si dala holka priste pozor,za co je placena ;-))tak se to dela.Jsi li nespokojeny,nespokoj se s tim!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nahradni autobusova doprava

Autor: David Muž

Založeno: 19.05.2011, 21:37

Zdravím jezdím do školy do Karviné a tam je to rozděleno na zońy a je jedno jestli jezdíte Vlakem nebo Autobusem . A od nového měsíce to platí i u nás. Na pokladně chtějte odis s Hrádku do místa kde potřebujete :-) mělo by to být za stejnou cenu .

Odpovědět na příspěvek