Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Divoká svině (prase)

Autor: K. Muž

Založeno: 12.04.2011, 19:25
Odpovědí: 3

Kdo bude platit odchyt divoké svině pracovníky Obecního úřadu, snad ne daňoví poplatníci?
Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Divoká svině (prase)

Autor: K. Muž

Založeno: 12.04.2011, 19:29

Nedodal jsem: divoké svině chované v domácím prostředí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Divoká svině (prase)

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 13.04.2011, 00:17

Odchyt divočáka, jehož závěrečné fázi jsem měl možnost asistovat, organizoval majitel zvířete svépomoci. Shodou okolností jsem se ve stejném čase nacházel na stejném místě - na školní akci "Vítání jara" a tak jsem chovateli maličko vypomohl (považte, nejednalo se o drůbež). To by snad udělal každý (ať je či není pracovníkem obecního úřadu), kdo se ochočeného divokého prasete nebojí. Dokonce se mi podařilo vyfotit pár snímků.
Učebnicovým příkladem zákona schválnosti v praxi byla skutečnost, že v téže době se na potencionálně kolizním místě nacházely děti základní a mateřské školy (házely z mostu do řeky paní zimu - Moranu) a bránily klidnému průchodu prasete do svého chlívku. Kvůli možné panice byla akce předčasně ukončena a děti nenápadně, ale neprodleně a bezpečně odvedeny do školy.
Škoda jen, že se tento neobvyklý příběh odehrál v dopoledních hodinách, tedy mimo obvyklou přítomnost pracujícího daňového poplatníka. Má čtvrthodina času, věnovaná vyskytnuvšimu se problému, by ho dozajista nevyvedla z míry. Pozitivní je (a radujme se z toho), že mladá bachyňka přežila svůj nedobrovolný výlet bez úhony.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Divoká svině (prase)

Autor: Tomek Muž

Založeno: 14.04.2011, 07:50

Vždyť je to zcela originální, takovou příhodu napsal sám život. Významný český spisovatel Bohumil Hrabal by byl potěšen, jak jeho povídka nenápadně připomíná situaci u mostu v Gródku. No a ty dětičky u toho, ještě tomu chyběl Hanzlík se Šafránkovou, aby podali odborný výklad k životu prasete divokého.
PS: Sviňce přeji hodně zdaru k očekávanému přírustku, zcela jistě početné party pruhovaných čuníku.

Odpovědět na příspěvek