Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

místní "komunikace"

Autor: Žena

Založeno: 30.11.2010, 14:51
Odpovědí: 7

Dobrý den, zajímalo by mně jak bude udržována provizorní komunikace kolem svodidel od Burého k hodinám. Projet tam i když není sníh chce zručnost (viz potrhaná svodidla), pokud jde chodec (příp. maminka s kočárkem) tak je to o jeho život a se sněhem to bude ještě horší. Nebylo by možné na zimu zrušit jednosměrný provoz (který stejně jen málo poctivců dodržuje) a zákaz odbočení vlevo od Jablunkova do ulice u Burého? Stejně je to postavené na hlavu, u Bajusze je plná čára a jedině tam tudy se dá vjet a u Burého je čára přerušovaná a je tam zákaz odbočení vlevo...A výjezd u Bajusze směr na Třinec je taky úžasný, podchod brání ve výhledu a bezpečnému vyjetí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: místní "komunikace"

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 30.11.2010, 16:29

Velmi správná připomínka!

Jsem rád, že po delší době je tato diskuze opět využívána k účelu, pro který byla na našich stránkách zavedena.

Provizorní komunikace od Bureho k hodinám je v těchto dnech velmi obtížně udržovatelná a o to hůře sjízdná. Reálně hrozí vjetí aut do celkem hlubokého příkopu. Už delší dobu uvažujeme o jejím uzavření v zimních měsících. Nyní jsme si vyzkoušeli údržbu této komunikace v praxi a výsledek není uspokojivý. Definitivní rozhodnutí padne na zasedání Rady obce ve čtvrtek dne 2.12.2010

Trochu popravím a vysvětlím několik nepřesných informací, obsažených ve vaší připomínce:
Potrhaná svodidla způsobila kolize na I/11, nikoliv na této provizorní komunikaci. Na této komunikaci je obousměrný provoz, nikoliv, jak píšete, jednosměrný. Dopravní značení u Bureho, tj. zákaz výjezdu na I/11 a zákaz odbočení vlevo je rozhodnutím Krajského úřadu, který nesouhlasil s „měkčí“ alternativní variantou. Pravdou je, že jediný výjezd U Bajusze není vhodný (špatný výhled). Plná čára je tam omylem, bohužel, přes žádosti o její přerušení nebylo tak doposud učiněno.

Jedinou dobrou zprávou je, že se stavitelům podařilo vybetonovat novou trasu koridoru a na jaře bude převeden provoz do této nové trasy. Stará I/11 se bude postupně po etapách stavět znova včetně nového chodníku. To však přinese jisté dopravní komplikace pro občany Hrádku v druhé polovině příštího roku, než bude celá stavba 30. listopadu 2011 (tedy přesně za rok) dokončena. Konec se hmatatelně přibližuje, vydržme ještě chvíli! (365 dnů).

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: místní "komunikace"

Autor: Žena

Založeno: 09.12.2010, 12:34

takže definitivně padnul zákaz vjezdu? bude tato komunikace odhrnována alespoň pro chodce?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: místní "komunikace"

Autor: Jakub Kawulok, místostarosta Muž

Založeno: 13.12.2010, 07:15

Zdravím,

Vámi zmíněna místní komunikace bude v zimě udržovaná průchozí pro chodce.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: místní "komunikace"

Autor: Žena

Založeno: 17.12.2010, 09:15

Dobrý den, šla jsem dnes po delší době po místní komunikaci "od hodin k restauraci U Burého". Pokud se pletu, tak se omlouvám, ale měla jsem zato, že na tuto komunikaci bude od 9.12.2010 automobilům vjezd zakázán. Značka je ale pouze ve směru od hodin, takže jsem se kousek za ní samozřejmě setkala s autem a neměla kam s dítětem a sáňkami uhnout. Poté jsem zjistila, že v jeho směru značka není. Tímto se řidiči omlouvám za "nevhodnou gestikulaci" a prosím o sdělení, jak to tedy s provozem na této komunikaci je.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: místní "komunikace"

Autor: Žena

Založeno: 17.12.2010, 10:53

Dobrý den, ráda bych také reagovala na výše napsané příspěvky. Také by mě zajímalo zda je tato cesta uzavřená. Směrem od hodin tam značka je, auta tudy nejezdí. Alespoň co jsem si všimla. Z druhé strany od Burého, ale auta jezdí jako by nic a to i místní, kteří dávají děti do polské školy a školky. Nejspíš nečtou diskuze. Také jsem si všimla, že po levé straně je značka - slepá ulice, ale je obrácena mějak divně. Tak by mě zajímalo jak to tedy je. Zda mám vůbec touto komunikací chodit s kočárkem popřípadě se sáňky nebo raději zvolit jinou traasu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: místní "komunikace"

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 17.12.2010, 14:38

Dobrý den,

ano, cesta, kterou zmiňujete je uzavřena. Do 28.2.2011. Z obou stran byly značky, pokud jedna schází, tak bude asi ležet ve sněhu nebo ji někdo odcizil. Zkontrolujeme a dáme do pořádku.

Ještě jedná drobná dobrá zpráva: Od restaurace U Bureho nebylo doposud možné vyjet na hlavní silnici I/11. Včera se podařilo vyjednat výjimku. Místo zakazové značky bude stopka. Je třeba ještě vyřešit formality, ale pracujeme na tom.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: místní "komunikace"

Autor: Žena

Založeno: 20.12.2010, 08:00

Dobré ráno,tak to bude velká pomoc. Možná by bylo vhodné vyjednat ještě značku zákazu zastavení cca 5 m kolem plotu u školy, rády tam parkují auta a vjíždí se tam pak opravdu hodně špatně.

Odpovědět na příspěvek