Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

informace ministr

Autor: Jan Muž

Založeno: 03.08.2010, 09:54
Odpovědí: 3

http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/ministr-dopravy-barta-nechci-vzbuzovat-201008-6324.html

stojí za to si to přečíst

Odpovědět na příspěvek

 

Re: informace ministr, nejzajímavější část rozhovoru

Autor: Dálničář Muž

Založeno: 03.08.2010, 11:09

Byl jste pátek na Třinecku, v obcích, kde nedávno zablokovali obyvatelé hlavní tah na Slovensko kvůli neúnosně husté kamionové dopravě. Domluvili jste se na řešení situace?

Problémy s hustou kamionovou dopravou na mezinárodní tranzitní silnici I/11 na Třinecku bude řešit speciální pracovní skupina, kterou bude řídit exministr dopravy Gustav Slamečka. Bude v ní zastoupená i opozice z ČSSD, a to na úrovni jednoho poslance a krajského zastupitele. Jsem si vědom, že to je v zásadě improvizace. Ale já chci v tuto chvíli udělat maximum pro to, abych pomohl místním občanům omezit kamionovou dopravu v ranních a odpoledních hodinách, omezit pohyb kamionů v těch kritických časech, kdy jdou lidé do školy, do práce a pak zpátky domů. Exministr Slamečka má i další konkrétní řešení, nechci ho ale prezentovat, to řešení je velmi originální. Bude to znamenat, že na úrovni ministerstva dopravy budeme prosazovat zásadní koncepční změnu, budeme muset vyjednávat i s dalšími subjekty mimo vlastní ministerstvo dopravy. Budeme jednat také se Slovenskem, s Polskem. Musíme udělat maximum, abychom tu originální myšlenku prosadili. Bude se také hledat řešení, jak přesunout náklady z kamionů ze silnice na železnici.

Kdy lidé pocítí první výstupy pracovní komise?

První výstupy pracovní skupiny bych rád znal během dvou třech týdnů. Reálně výsledky práce by měli lidé pocítit do několika měsíců.

Mluvil jste také s obyvateli Bystřice, kterým budou kvůli nové stavbě silnice I/11 zbourány domky, vykupují se jejich pozemky…

… a byl jsem šokován přístupem firmy, která zastupuje stát při výkupu pozemků. Přímo na místě, když jsem viděl ty zástupce, tak jsem se ohradil vůči jejich jednání i vůči stylu oblékání. Naprosto rozumím občanům, když chtějí citlivější přístup ze strany zástupců státu. Rozhněvalo mě to, na místě jsem pověřil kompetentního ředitele, aby se tomuto tématu věnoval. Jsem podnikatel, a vždycky jsem nesnášel aroganci úředníků. Když mě ti lidé prosili, abych jim řekl, na koho se mají obrátit, kdo jim s tím problémem pomůže, tak ve mně vzkypěla žluč. Slíbil jsem jim, že naopak úředníci ministerstva dopravy za nimi přijedou a na místě budou s nimi problém řešit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: informace ministr, nejzajímavější část rozhovoru

Autor: Jana Targová Žena

Založeno: 03.08.2010, 18:29

Doporučuji si přečíst i tento odkaz: http://www.novinky.cz/ekonomika/207742-barta-nutil-stavbare-aby-zlevnili-stavbu-dalnic.html

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: informace ministr, nejzajímavější část rozhovoru

Autor: Dálničář Muž

Založeno: 04.08.2010, 10:10

Nejlepší část z článku

Před zveřejněním seznamu s ním chce ministr dopravy ještě seznámit Asociaci krajů ČR a akademiky. Úspory, které se dodatečným zlevněním smluv získají, mají prioritně plynout do stavby silnice 1/11 v Moravskoslezském kraji. Ta by tak mohla být zahájena už v roce 2011. Jak Bárta sdělil, půjde o úsek zpoplatněný mýtem.

Odpovědět na příspěvek