Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

organizace

Autor: Eva Hofierková Žena

Založeno: 18.07.2010, 19:32
Odpovědí: 4

Dobrý den,

myslím si, že protestní akci může organizovat prakticky kdokoliv, kdo není spokojen se stavem současným a tudíž chce změnu. Slovo CHCE je velmi důležité. Tady starosta obce zřejmě NECHCE změnu, protože jinak by se také podílel na protestní akci a nedával ruce pryč.

A jestliže si pan starosta myslí, že jeho základním úkolem je působit v obci tak, aby občané neměli důvod podobné akce organizovat, tak zřejmě ve své obci působí špatně.
(reakce na dva poslední odstavce)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: organizace

Autor: Martin Muž

Založeno: 20.07.2010, 13:10

Milá paní nebo slečno, organizovat protestní akci je sice jednoduché,(získat povolení,zlanařit hodně lidí pro svůj názor a samotná realizace protestu). To všechno lze ,ale je třeba se zamyslet taky na tom jestli něco svým protestem jsem schopen změnit. Tady asi starosta vidí trošičku dále než Vy a proto se navenek jeví ,že dává od toho ruce pryč. přečtěte si diskuzi o blokádě a možná pochopíte víc. Jinak držím palce abyste zakázali kamiónům jezdit po dobu stavby. I mě by se to líbilo. Blokáda silnice není to správné řešení. Co takhle napsat petici ministru dopravy a zároveň i ministru životního prostředí? Když tam nepochodíte pak si třeba půjčte v Návsí u pana Czudka tank a postavte ho na silnici abyste nemuseli chodit po přechodu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: organizace

Autor: Muž

Založeno: 20.07.2010, 20:25

Kruci písek, to je nápad, Josef půjčíš tank ??????????????????

Odpovědět na příspěvek

 

Re: organizace

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 21.07.2010, 19:23

V Hrádku se staví již rok a půl. Za tuto dobu nikdo protestní akci nezorganizoval. Občané Hrádku trpělivě snášeli nepohodlí, spojené se stavbou. Samozřejmě, stížností na stavbaře bylo spousta. (Možná že jich už bude rovná stovka). Kdokoliv za mnou přišel s konkrétním problémem, nemůže říct, že bych se mu nevěnoval dostatečně. 90% problémů bylo vyřešeno jednáním, nebylo potřeba občanské neposlušnosti! V řešení zůstává problém nevhodného odvodnění stavby a tedy i Hrádku a neobyvatelný dům pana Smolky.

Občanská neposlušnost vznikla až po Bystřické výzvě. Impulzem pro Bystřickou výzvu bylo frézování u Zobavy, nikoliv stavba koridoru v Hrádku.

Protestní akce jsem se zúčastnil se vší vážností a rád, zajistil jsem například pro protestující vychlazené minerálky. Ale, rozumějme si, úkolem starosty není ORGANIZOVAT občanské nepokoje a to ani před volbami ani po volbách. Nejsem si jistý (dle vaší reakce), zda chápete proč. To je hodně pokroucena exhibice vlastní neschopnosti jednat.

Ano, je dobře, že se akce konala, je také moc dobře, že se ji zúčastnilo tak hodně občanů Hrádku (62%), včetně Vaší osoby. (Jistě jste mě tam viděla, že nedávám ruce pryč). Chtěl bych občanům Hrádku poděkovat za účast, bez nich by byla tato akce slabým odvarem.

Občanská neposlušnost, i díky médiím, způsobila, že jsme dnes měli jednání na obecním úřadu v Hrádku s kompetentními orgány a hledali řešení. Výsledek je prozatím mizivý, ale jednání nekončí. Chci zdůraznit, že především na těchto jednáních je moje místo a moje úloha starosty. Pro vaši informaci, trávím tento týden dovolenou v Jižních Čechách. Přerušil jsem ji, abych se mohl dnešního jednání zúčastnit. Toto není dávání rukou pryč, paní Hofierková.

A přestože se zítra koncertu Blafu z těchto důvodů nezúčastním, znovu opakuji, akci podporuji, sdílím pocity protestujících (koneckonců jsem také občanem Hrádku) a od ničeho nedávám ruce pryč!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: organizace

Autor: Adam Kašpar Muž

Založeno: 31.07.2010, 19:27

toz Roberte, drzim palce a preji pevne nervy ;)

Odpovědět na příspěvek