Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

blokáda

Autor: Muž

Založeno: 08.07.2010, 18:02
Odpovědí: 15

ano - protestní akce se bude konat ve čtvrtek 15.07.10 od 10.00 do 12.00 hodin. Protestovat se bude v Hrádku na přechodu přes silnici u vlakového nádraží. Každý, komu není katastrofální dopravní situace na naší "mezinárodní" silnici mezi Třincem a Návsím lhostejná, by se měl zúčastnit !! to Janosz: držet palce nepomůže - przijdz tez !! Lidi přijďte

Odpovědět na příspěvek

 

Re: blokáda

Autor: Muž

Založeno: 08.07.2010, 20:18

Efektivnější by to bylo v pátek od 14:00 do 16:00... To je větší provoz... Učinnost by byla větší...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: blokáda

Autor: Muž

Založeno: 08.07.2010, 20:30

Žadná cesta přes Hrádek neměla jít a protestní akci odsuzují!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: blokáda

Autor: občan Muž

Založeno: 09.07.2010, 09:41

jestli měla nebo neměla, tím teďkom nic nevyřešíte; ptám se co konkrétně navrhujete, když né protestní akci, protože jednání probíhají, ale jak určitě víte papír snese vše, protestní akce je proto nutná aby se našlo řešení odklonu kamionové dopravy, seďet potichu a jen naříkat nic neřeší a nikdy nevyřešilo

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: blokáda

Autor: dave Muž

Založeno: 09.07.2010, 10:05

taky by mě zajímalo, co byste teda dělal vy, když protest jako že ne. Půjdem si spolu v pátek večer zanadávat u piva? Kritika je hezká (pokud možno taková, aby ji nikdo neslyšel), ale nějaký konkrétní hlasitý návrh řešení je ještě lepší. Blokáda je apoň nějaký pokus východisko, minimálně lidi prostřednictvím médií upozorní na nen náš dopravní marazmus. Čeho se pořád všichni bojíte? Dovoluji si Vás informovat, že ve vztahu stát-občan máme kromě povinností i nějaká práva ... minimálně proto, že platíme daně.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: blokáda

Autor: Muž

Založeno: 10.07.2010, 20:36

Myslím, že blokada vůbec nepomůže a jenom budou trpět řidiči!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: blokáda

Autor: dave Muž

Založeno: 12.07.2010, 09:47

to sice na chvíli budou, ale právě na tohle má blokáda upozornit. Bez blokády budou trpět úplně stejně, jenom o tom nikdo nedozví.
Nepodceňujte sílu médií ... čím víc lidí ve čtvrtek příjde, tím hlasitější ten protest bude.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: blokáda

Autor: Martin Muž

Založeno: 13.07.2010, 20:03

Tak tohle bych postavil do roviny teroristického útoku proti skupině obyvatel.

Odpovědět na příspěvek

 

Průjezd obcí

Autor: Historické video Muž

Založeno: 12.07.2010, 13:15

Nostalgické video z doby před zahájením stavby koridoru (3. minuta)

http://www.youtube.com/watch?v=LbjzZq9gf9s

Plánovaná slovenská dálnice za více než 600 mil EUR
http://www.youtube.com/watch?v=pChmmPr035Y

Odpovědět na příspěvek

 

Re: blokáda

Autor: Martin Muž

Založeno: 13.07.2010, 20:01

Blokádu Hrádku odsuzuji, zdržování provozu na této frekventované silnici neukážete nikomu nic.
Jen si tady trhnete ostudu před veřejností,která je svědkem jak "odborně" rozhodli vaši představitelé obce, když dovolili výstavbu rychlostní komunikace ve středu obce. Ignorovali tak všechny zásady urbanického plánování.Nechali necitlivě rozdělit tuto krásnou vesnici na dvě části. Odvážím se tvrdit, že toto je důkazem nějakého soukromého záměru některého z těch co o tom kdysi rozhodovali. Nyní je na protesty pozdě,celá akce vyzní jako výkřik do tmy a sklidí jen výsměch těm kteří se této akce účastní.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: blokáda

Autor: J. Muž

Založeno: 14.07.2010, 09:11

rozhodně s tebou nesouhlasím, že akce vyzní jako výkřik do tmy; jo nejlepší je jen kritizovat se ptám co jsi konkrétně udělal pro zamezení výstavby průtahu?; ohledně rozdělení obce na dvě části a protihlukových barier....dovolte mi poznámku, že výstavba koridoru by zde byla tak nebo tak, tzn. podjezdy by byly nutné a protihlukové bariéry také takže by Hrádek byl "rozdělen na dvě části" stejně, toto je tak naivní argumentace, že rozděluje silnice Hrádek na dvě části......; Odklon kamionů je to čeho se chce tou protestní akcí dosáhnout; je to nádhera když teďkom jezdí kamiony přes karpentnou, 2dny2xsesuv krajnice; zajímaloby mě jak bude vypadat karpentná za 2 měsíce; jeden naložený kamion ničí silnici jako několik desítek tisíc automobilů, takže je potřeba ihned tuto situaci řešit, určitě je nějaké řešení možné, je to tak v životě se vším

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: blokáda

Autor: Martin Muž

Založeno: 14.07.2010, 17:06

Ahoj Souhlasit se mnou nemusíš ,vyjadřuji pouze svůj soukromý názor. Jestli jsi můj příspěvek pochopil jako kritiku,tak to je Tvoje věc. Nemohl jsem udělat nic pro zamezení výstavby tohoto dopravního paskvilu,protože jsem nemohl být v zastupitelstvu které to projednávalo. Nejsem obyvatelem Hrádku,takže si nyní mohu říct mě se to netýká.... Ale týká se mě to také,protože mi je té obce a jejich lidí strašně líto,jaké podmínky jim jejich zastupitelé připravili jen proto aby si obhájili svoje zájmy. Vám aspoň dělají přes obec protihlukovou čínskou zeď. Například v Mostech u Jablunkova se problémem odhlučnění nezabýval dosud nikdo.Aspoň tam nejsou vidět výsledky sebemenší ochoty problém hluku v obci řešit.
To že v průběhu výstavby nikdo nezakázal jízdu kamionům je jednoduché. Z každého kamiónů při průjezdu mýtnou bránou vypadne pár penízků,které někomu strašně chybí do bezedné kapsy. Tak proč by se připravil o snadný výdělek? Odpověz si sám. No a jak budou vypadat silnice po kterých jsou vedené objížďky tak to je jiné téma,ale budiž. Utržené krajnice,zdevastovaný povrch opravené komunikace to je po týdnu docela síla. Podle mého názoru tento nápor objížďky nevydrží déle než dva-tři týdny. Kéž bych se mýlil. Toto je jeden z důvodu proč není krajský úřad ochoten kamióny odklonit jinudy. Ničily by se silnice jinde a navíc by nebyly tyto úseky zpoplatněné jak je tomu u nás. A jsme tam kde jsme byli na začátku. Protestní akce už nic nezachrání. Brát si jako rukojmí pár tisíc lidí,kteří budou nadávat stejně jen na Vás je docela odvaha.Podle mě je to jen terorismus. Na vysvětlenou cituji: " Kongres USA například definuje terorismus jako jednání s cílem vyvíjet nátlak na obyvatelstvo či jej zastrašovat nebo ovlivňovat vládu."

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: blokáda

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 14.07.2010, 18:49

Milý Martine, podle tvých řečí vidím, že o problematice koridoru v Hrádku, zejména jeho historického vývoje zhola nic nevíš. Pokud budu mít chvilku, vysvětlím ti, proč je koridor veden středem obce. Až budeš starší, možná pochopíš, že věci málokdy bývají černobílé. Zatím si podrobně přečti tento článek. A hlavně jeho přílohu. Vím, že je to hodně čtení, ale pokud chceš být alespoň trochu objektivní nebo alespoň informovaný, měl by sis ho skutěčně pozorně přečíst.

http://www.obechradek.cz/cz/menu/79/o-obci/nazory-zastupitelu/clanek-1153-proc-stredem-obce/

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: blokáda

Autor: Martin Muž

Založeno: 17.07.2010, 08:45

Ahoj Roberte předem dík za kompliment co se týče věku. Mám už téměř pět křížků na krku. Musím Ti dát za pravdu, že nejsem o této stavbě informovaný tak jako vy ,kteří to sledujete a prožíváte na vlastní kůži. Opravdu pozorně jsem si přečetl Tvůj odkaz (Mj.jsem si tohoto článku nevšimnul) a dávám Ti za pravdu. Za to se omlouvám. Ve svých příspěvcích jsem se jen snažil naznačit,že blokáda nebude mít smysl. Přeji si stejně jako Ty a spousta lidí v Hrádku aby kamiónů na silnici ubylo,ale ekonomické zájmy jsou postaveny nad zájmy soukromé. Mám obavu že, ani ministr životního prostředí Pavel Drobil,který pochází z našeho regionu nebude mít možnost situaci ovlivnit. Kéž bych se mýlil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: blokáda

Autor: tojejo Muž

Založeno: 14.07.2010, 20:00

Martine, pokud to nezvládneš tak se hoď marod, anebo se práce bojíš ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: blokáda

Autor: Martin Muž

Založeno: 17.07.2010, 08:47

Neboj zvládám podstatně horší věci než jsou zablokované silnice a tudíž se ani práce nebojím.Přesto díky za radu,ale je mi líto jít v tomhle počasíčku na marodku a sedět doma. :)

Odpovědět na příspěvek