Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Den dětí?

Autor: Zdenka Czepczorová Žena

Založeno: 29.05.2010, 00:05
Odpovědí: 20

dovolte mi mít k naší obecní oslavě Dne dětí následující připomínky. Od nástupu starosty do funkce pana Tomčaly vznikl nový fenomén - oslavy ve velkém stylu na sportovním hřišti. Toto se také týká dnešního Dne dětí. Pane starosto Borski, jak si jistě pamatujete, jak jsme Vám již na nevhodnost HLUČNÝCH oslav poukazovali, nebyl jste v té době sice ještě ve funkci, ale měli jsme za to, že si na to vzpomenete a budete chtít být oblíbeným starostou většiny voličů obce a ne jen pro hrstku křepčících fanoušků diskotéky, kterou dovolujete provozovat do pozdních nočních hodin na veřejném prostranství a tím dovolujete rušit noční klid 98 % obyvatel,(Troufám si říct, že zbytek je na hřišti a "baví se".)Pro mne je s podivem - jste totiž fundovaný, chytrý a vzdělaný člověk - jak chápete význam Dne dětí. Dětem jste připravili nemastný neslaný program v podvečer končící a nastoupili k zábavě ti, kterých se tento den netýká. místo Kabátů, "afrického výběru" a nočního kraválu jste mohl ušetřit peníze za jejich kulturní programy a použít je opravdu pro děti. Například pětiminutové skákání v nafukovacím hradu á 20 Kč mohlo být zdarma. Vy byste to zasponzorovali z obecních peněz a ještě by vám zbylo. Mám takový návrh, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Zkuste pro příští oslavy něčeho
ty noční představení svou hlasitostí přizpůsobit jen pro posluchače na hřišti a ne pro celý Hrádek. Proč musí být hlasitost zvuku v reproduktorech na max? Stačí jen chtít a ztišit zvuk, na to máme vyspělou civilizaci a chytré lidi, kteří takováto zařízení vymyslili.
pane starosto, konečně jsem se rozhoupala a napsala co na srdci to v počítači, je to totiž záležitost, která mě trápí již hóóóódně dlouho a VĚŘÍM, že - jste přece jeden z nás - tuto problematiku zhodnotíte a přehodnotíte ke spokojenosti a klidu všech ostatních.
Zdenka Czepczorová
P.S. k tomuto psaní mě přinutil halas zvenčí, ještě za čerstva, Je zrovna půlnoc.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Den dětí?

Autor: Muž

Založeno: 30.05.2010, 13:09

bez odezvy :D

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Den dětí?

Autor: Eva Žena

Založeno: 30.05.2010, 16:54

Příště hlasistost na minimum, aby se nerušili občané :-D To je mazec:-D Když je akce, tak je přece akce!! A není pravda, že to byl jen den dětí a že tam kabát neměl co dělat, neslyšela jste něco o kácení Máje? To patřilo také k tomu dni. Večer patří dospělým a ne dětem. Je sice pravda, že to představení s těma černochama bylo hrozné! Nedalo se to poslouchat, pořád dokola jedno a to samé. Ale kabát - super. Každému se hold nedá vyhovět!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: petr Muž

Založeno: 30.05.2010, 19:22

Jednou po dlouhe době tady něco je a hned to někomu vadi!!! Přiště na uši sluchatka a v klidu spat. je zajmave že se stěžuji jedni a ti sami.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: Richard Gavenda Muž

Založeno: 30.05.2010, 20:14

Souhlasím s paní Czepczorovou, taky nerozumím tomu, proč aparatura která hraje pro pár desítek lidí ozvučuje celý Hrádek. Abychom se vyspali, museli jsme zavřít okno a to bydlíme vzdušnou čarou téměř kilometr od místa akce.

P.S.: Paní (slečno) Evo, určitě jste si všimla, že májka ležela minimálně den předem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: m Žena

Založeno: 30.05.2010, 20:15

Myslím si, že bylo víc takových stížnosti. Jenže, stěžovat se na cokoliv tady v Hrádku, nemá žádný význam. Mám pocit, že název "Den dětí" byl jen maskovacím názvem pro zábavu pro dospělé.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: Eduard Stoklasa Muž

Založeno: 30.05.2010, 21:55

no, statistika asi bude jasna. Kolik ozralych vydrzelo do 3:06 parit na vycpjelou muzyku ? Stovka ? Tak se ptam, proc by zabava stovky lidicek mela omezovat, klidny spanek zbylych 1900 obyvatel Hradku ? Sem pro kazdou srandu, ale ceho je moc .... PS: jedeme, jedeme blbecci, Hradek je svetovy. :oD

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: mladší občan Hrádku Žena

Založeno: 31.05.2010, 22:22

No pokud žije kolem hřiště 1900 lidí tak to bych chtěla vidět. Každá Hrádecká akce znamená nudu nic víc po dlouhé době se mohli bavit i mladí lidé a starší občané mají hned problém. Starší občané asi nikdy nebyli mladí. Bohužel domov důchodců tady ještě není ale myslím že s takovým přístupem by se mohli místo hospod postavit tyto domovy protože mladých lidí se tady už asi moc bavit nebude dechovka vyšla již dávno z módy!!!! Chtěla bych vidět názory občanů když je Hutník apod. větší akce. Proto dávám raději přednost Bystřickým akcím tam jsou v okolí sice paneláky ale lidi tam jsou víc chápavější než tady. Ti jednu noc zábavy přežijí když jich čeká dalších 365 dní kdy to mohou dospat!!!!! Myslím si, že život je až moc krátký na to aby jsme ho promarnili spánkem!!!! A pár nocí za letních období myslím nikoho nezabije.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Den dětí?

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 30.05.2010, 21:32

Vážená paní Czepczorová,

chtěl bych nyní zareagovat na diskuzi a odpovědět na vaše připomínky. Vážím si toho, že se v této diskuzi neobáváte vyjádřit svou nespokojenost a to zcela neanonymně. Váš příspěvek se týká dvou odlišných problémů, na které budu odpovídat postupně:

1. Rušení nočního klidu

Já osobně i má rodina preferuji jiný typ zábavy než ten na hřišti. Rád trávím čas v klidu a z denního stresu se odreagovávám v kruhu přátel nebo procházkami Hrádkem. Takže vašemu trápení celkem rozumím (bydlíme nedaleko vás a také jsme s celou rodinou měli tuto noc velmi špatné spaní). Na druhé straně se snažím pochopit i ty občany s odlišným temperamentem, s odlišným pohledem na hudbu i na její hlasitost. Ty, kteří prostě mají tento typ zábavy rádi, kteří třeba nemají dostatek jiných příležitostí k odreagování či odbourání stresu. Kromě poslechu hudby tyto akce přispívají k vzájemnému sblížení lidi těch, kteří se jich účastní. Někteří se seznamují, pro spoustu lidí je to vhodná příležitost potýkat si, někdy i vyřešit sousedské spory. A dobré vztahy jsou základem pospolitosti.

Namítnete: „To je fajn, ale nemusí být u toho takový randál!“ A budete mít svým způsobem pravdu. Určitě mi ale dáte za pravdu, že v posledních dvou letech byla tato zábava v Hrádku značně redukována. Nechceme ji však vyloučit z obce ZCELA. V Hrádku existují dva protichůdné názorové proudy. Jedni občané (a není jich málo) chtějí mít vždy po 22. hodině klid. Druzí (a také jich není málo) mi dávají zcela otevřeně najevo, že v Hrádku „chcípnul pes“, že zde není žádná zábava a dávají mi za příklad jiné obce např. Bukovec nebo Bystřici, kde jsou několikrát ročně obecní akce s hudbou pod širým nebem něčím naprosto samozřejmým ba dokonce tradičním. Nechci tím říct, že by Hrádek měl tyto obce následovat. Nicméně, v každé okolní obci se podobná akce koná alespoň jednou ročně. Tak je tomu i u nás. Loni jsme zrušili Den Hrádku, zůstal jenom Den Dětí. I letos Den Hrádku nebude. Z obou „Dnů“ jsme udělali jenom jeden – kříženec „Den Dětí v Hrádku“. Ten kdo byl na zahájení, se tuto informaci dozvěděl, vysvětloval jsem to účastníkům. Mou chybou bylo, že jsem to nevysvětlil těm, kdo na této akci nebyli. Předešel bych diskuzím, zda je pro děti vhodný „Kabát“ a noční kravál. Další chybou bylo, že tribuna, kterou pořádající agentura postavila, byla na naše poměry příliš velká. Proto byla (myslím, že poprvé) natočena směrem k železnici. Domníval jsem se, že část kraválu zachytí protihlukové bariéry, ale mýlil jsem se. Teprve, až jsem přišel domů, jsem byl na vážkách, zda přece jenom nepožádat zvukaře o ztlumení zvuku.

Na druhé straně (s vědomím, že to může rušit 98% obyvatel Hrádku) právě proto, že se takováto hudební produkce pod širým nebem na hřišti TJ Sokol pod hlavičkou Obce koná pouze a jen jedinkrát v roce, jsem doufal, že to bude těch 98% lidí ochotno tolerovat.

2. Vhodnost či nevhodnost programu Dne Dětí

Jak jsem už zmínil výše, jednalo se o křížence Dne Dětí a Dne Hrádku. Program byl tedy sestavován pro více kategorií než jenom pro děti. Pro děti byly organizovány hry na hřišti, pak klauniáda a, koneckonců, černoši se líbili hlavně dětem. O tom svědčí fotografie, které jsem pořizoval během programu. Děti zdarma obdržely občerstvení a dárkové balíčky. Kabát a další zábava DJ Mlynka byly určeny pro teenagery nebo dospělé. Tentokrát se do programu nevešla dechovka, oceňována hlavně důchodci. Program sestavila najatá agentura, která účinkující dobře znala. Rada Obce s tímto programem souhlasila.

Posuzovat úroveň jednotlivých interpretů je věc natolik subjektivní, že se z toho nedá udělat jednoznačný závěr. I mě se něco líbilo víc, něco méně a něco vůbec. Můj subjektivní názor však nikdy nebude směrodatný. Ze zkušenosti minulých let vím, že ať by program sestavoval kdokoliv, vždycky dostane zpětnou vazbu v celém spektru názorů, od těch kritických až po ty pochvalné. Ostatně, nejlépe umí sestavit program ten, kdo nikdy nic podobného nedělal. Tento člověk ani nikdy neudělá chybu.

3. Zhodnocení

a) Příští rok bude Den Dětí organizovat nová Obecní rada, netuším, zda zůstane u organizace jedné akce či nikoli. Kdyby bylo na mě, prosazoval bych znovu pouze hybrida „Den Dětí v Hrádku“. Možná by bylo vhodnější tuto akci pojmenovat jinak.

b) Vhodnou konfiguraci tribuny lze hluk lépe tlumit, je na to třeba příště myslet. Rovněž by bylo lépe zkrátit program o hodinu.

c) Dobrý podnět – zasponzorování Skákacího hradu z prostředků Obce tak, aby ho děti měly zdarma.

S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Den dětí?

Autor: Pája Žena

Založeno: 02.06.2010, 09:36

Bydlíme mnohem blíže k hřišti a tyto akce mi zásadně nevadí,lidi se potřebují občas vyřádit

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Den dětí?

Autor: obcan Muž

Založeno: 02.06.2010, 19:14

jj mam stejny nazor.jednou za rok je nejaka akce a jeste se to nekterym nelibi.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Den dětí?

Autor: obcan Muž

Založeno: 02.06.2010, 19:23

Ani jste tam nebyla tak nekritizujte program pro deti. A ze je na hristi jednou za rok nejaka akce si myslim se dá ten kraval vydrzet.Vy za mlada jste urcite sedela doma a na zadne akce jste nechodila.Dej te si priste špunty do uši a nepiste tady zbytecně!!!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Den dětí?

Autor: M.Holub Muž

Založeno: 09.06.2010, 11:59

Bydlel jsem v Hnojníku v Třinci v Bystřici ale nikde jsem nezažil tak stupidní obyvatelé jako v Hrádku jednou za rok obec něco pořádá a místo toho aby lidi apelovali na to že je to málo tak si stěžujou na kravál :(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Den dětí?

Autor: Žena

Založeno: 19.06.2010, 14:12

prý jendou za rok :-D v létě tu bývá asi tak 5 akcí pokud dobře počítám,nic proti ale taky si myslím,že se dá bavit i bez toho aby byla hudba na plné pecky,a ještě k tomu jaká to byla hudba.A to jsem mladý člověk. A když jsou tady tak stupidní obyvatelé jak píšete,tak se odstěhujte zpátky od kud jste přišel. A spíš bych řekla,že stupidita je ožrat se na Dni dětí. Když chcou chlastat ať si to nazvou třeba Den ožralých Hrádečanů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: L.Holub Muž

Založeno: 20.06.2010, 01:32

Nevím jak vy ale mě se ta akce hodně libila a program taky nebyl špatny,myslim že to byla konečně něaka pořadna akce za 3 roky kde nebyla nuda,uplně si dovedu představit ty lidi co si tady stěžujou.Zadudrane starky co jenom sedi doma a stěžujou si na kraval bo ráno neporadí vstávat do kostela,A ti mladi co tu pišou tak si je taky dvedu představit: šprti s brylema,co je mamka s tatkou nechcou nikde pustit :D.Na tohle mužu jen říct lidi střepejte hlavama,kupte si špunty do uši a nemamrejte furt... lovu zdar !!!!???(?_?)???!!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: Gábina B.H. Žena

Založeno: 20.06.2010, 17:56

Na takové dementní lidi (jak sem se čtením diskuze dnu dětí dozvěděla)mám fakt alergii.Od takových lidí by sme se měli držet dál ať od nich nechytneme dementitídu 3.stupně.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Den dětí?

Autor: M.Holub Muž

Založeno: 21.06.2010, 21:51

OMG tebe bych chtěl mít doma

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Den dětí?

Autor: darina s. Žena

Založeno: 21.08.2010, 15:05

je to vážně tak hrozné zkousnout jednu jedinou noc v roce, že je prostě slyšet hudba více nahlas? naopak mě mrzí, že takových akcí tady není víc...prostě hudebních akcí,nějaké té zábavy... Že musíme denně poslouchat hluk kamionů a aut a děláme kvůli tomu blokády....kterými bůhvíco již zmůžem , tak at máme aspon možnost se tady častěji pobavit a pořádat akce víc než jen jednou v roce...samozřejmě v tom tišším duchu,aby to neslyšel celý Hrádek.a proč ne? léto....jablunkov má akce snad každý víkend,bystřice,ale i menší obce toho organizujou během roku víc než hrádek...Lidi se taky chtějí bavit a přijít na jiné a veselejší myšlenky,a ne jen hořekovat a kroutit hlavou nad tím, jak je dopravní situace tady neúnosná, a jak se Hrádek změnil,jak vypadá...takže pane starosto, opravdu by tady mohlo být pro lidi víc té nějaké zábavy..když už se denně musíme potýkat s problémy,které nám vadí,ale s kterými těžko už něco zmůžem..

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Den dětí?

Autor: Žena

Založeno: 21.08.2010, 18:06

Taky závidím - například Vendryni dnešní tradiční karneval. Tady fakt hlučí jen ta auta.

Odpovědět na příspěvek