Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Tomáši pošli zas nějaké zprávy

Autor: Zvědavý muž Muž

Založeno: 15.05.2010, 07:45
Odpovědí: 5

Ten tvůj článek je úžasný. Díky tobě se můžeme virtuálně dostat do dalekého Afganistánu. Pošli zas pár zajímavostí z tvé mise v Logaru. Nějakou mapku kde ten Logar vlastně je. Zdraví tě Grudčan Peter.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tomáši pošli zas nějaké zprávy

Autor: Tomáš Muž

Založeno: 17.05.2010, 17:07

Zdar Peto, urcite v brzkych dnech neco pridam, budou to spise fotky, prze nemuzu sdelovat moc citlivych informaci..jeste uvidime:)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tomáši pošli zas nějaké zprávy

Autor: Muž

Založeno: 18.05.2010, 11:57

Vážený pane Górny.
Ono je třeba se na ty věci podívat také z jiného úhlu pohledu.
Předem: Nijak tím nesměřuji na Vaší osobu.
Pojmy jako "rekonstruční tým, obnova " apod. jsou zcela od věci, každému kdo se trošku zabývá islámskými dějinami a samotnou kulturou zemí východu si musí uvědomit, že se nejedná o nic jiného než o sprostou okupaci Afgánistánu a rovněž i Iráku, a tím myslím přítomnost všech vojsk, a tedy i AČR.
Země jako Irák, Afganistán májí hluboce zakořeněné dějiny, a snažit se někomu vnucovat demokracii je scestné, zvláště pod vedením USA s pouhými 500 letými dějinami.
A ono s tím hrdinstvím v těchto misích to je taky diskutabilní.
V AČR se účastní misí vojaci vysloveně za odměnu, a spíše bych to nazval "žoldnérstvím", a nikoli hrdinstvím.
Já považuji za hrdiny lidi, kteří jedou příkladem na Haiti pomáhat v oblastech zasažených zničujícím zemětřesením.
Jinač ale přejí hodně štěstí a zejména opatrnost , a hlavně brzký návrat domů ve zdraví.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Tomáši pošli zas nějaké zprávy

Autor: Tomáš Muž

Založeno: 18.05.2010, 13:38

Zdravím Vás, dovolte mi reagovat na Váš příspěvek.
Možná se budete divit, ale jsem skutečně rád za tento úhel pohledu. PRT je forma jak si získat lidi na vlastní stranu. Je tedy jiná než zvolila východní strana kdysi při jejím působení zde v Afghánistánu. Vy jste vyvolal vlnku, ke které jsem věděl, že se časem dostaneme. Například v jedné vesnici jsou lidé nakloněni přítomnosti zahraničních vojsk, v jiné po vás házejí kameny. Taková je skutečnost tady, já jen doufám, že se tímto článkem nedostanu do problému s nadřízeným stupněm. České PRT a Češi všeobecně zde mají vybudovaný dobrý vztah s místními lidmi, kdežto na Američany koukají Afghánci
většinou skrz prsty. Několikrát jsem viděl film ,,9.rota" o působení ruských vojsk tady. Jeden důstojník, aby umravnil své podřízené tam prohlásil: ,,Nikdo nikdy nedobyl Afghanistán". Já jsem tady a dělám si o tom svůj obrázek. Nejsem ten, který prohlašuje, že je správné zde být. Snažím se na to zatím dívat objektivně, i když to pravděpodobně v mém článku tak nezaznělo. Konečně, jsou to vlastně takové střípky a ne politická agitace. Pravdou taky je, že kdybych zde nebyl placen, nebyl bych tady. Dá se říci, že je to způsob života, kterým si chci snad ještě pár let vydělávat. Jediné v čem Vám musím oponovat je slovo hrdinství. Já, pokud se pamatuji, nenapsal jsem o hrdinstvní nic, jeden můj kolega říká, že hrdinů jsou plné hřbitovy. Má částečně pravdu. Já si myslím, že hridnou se stává ten, který dokáže jiným pomoci v kritických okamžicích. Snad se brzy a s úspěchem poperete s povodněmi. Držím palce. Tomáš

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Tomáši pošli zas nějaké zprávy

Autor: Muž

Založeno: 18.05.2010, 15:24

Děkuji za Vaší konstruktivní odpověď.
Skutečně je vidět, že jste profesionál. S tím pojmem "hrdinství" jsem se nechal unést spíše vnějším okolím tzn. médii, novináři apod. Myslím tím to, jak je účast vojsk AČR prezentována směrem k široké veřejnosti. Příkladem uvedu skutečnost, že vždy hned po příletu vojáku, ať už z jakékoliv mise jsou tito bezprostředně vyznamenávání různými metály. Ale budiž, vlastně proč ne - k armádě to patří.
Přiznám se, že film 9.ROTA jsem neviděl, ale děkuji za dobrý tip, a určitě daný film zhlédnu a rozšířím si obzory. Ono pobyt vojsk SSSR z 80-tých let na tomto území je tyky kapitola sama o sebe.
Je mi docela líto, že píšu pod anonymním IP, ale mám trochu obavy, že by někteří zejména v Hrádku, kde jsem taktéž občanem nepochopili okolnosti mého prvního příspěvku.
Vás si tedy vážím o to víc, že jste skutečně odpověděl tak jak to vidíte, a jak to ve skutečnosti je.
Hodně štěstí

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Tomáši pošli zas nějaké zprávy

Autor: segra Eva :-) Žena

Založeno: 18.05.2010, 20:15

Teď jsem četla ten druhý článek, prosiím Tě, pošli mi ty štíry a housenky na mail, můžeš mi poslat i více fotek těch tera zvířat :-) Díky

Odpovědět na příspěvek