Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Jak jezdit správně?

Autor: O. Žena

Založeno: 03.03.2010, 15:36
Odpovědí: 5

Dobrý den, pane starosto měla bych na Vás jeden dotaz. Proběhly v obci díky stavebním pracím nějaké změny „přednosti v jízdě“ na obecních komunikacích? Jedná se mi o křižovatku, která je hned za železničním přejezdem, kde zůstaly odstraněny obě značky „Stůj, dej přednost v jízdě“ z obou směrů (tj. od hřiště, i od večerky Mima). Mám tomu rozumět, že nyní se provoz na této křižovatce řídí pravidlem „přednost z prava“, a všichni bychom si měli zopakovat tu „klasickou“ křižovatku z učebnic autoškoly s otázkou „Které auto projede křižovatkou jako první“? :-)
V tom by určitě nebyl až tak veliký problém, akorát, že ani na autoškolovém modelu není v těsné blízkosti křižovatky železniční přejezd, na kterém se nashromáždí auta, které budou dávat přednost z prava (v našem případě od hřiště) a třebas zrovna pojede vlak, a závory uvězní auta v kolejišti. Dle mého názoru tam obě ty značky stály oprávněně, a chtělo by to celé ještě jednou promyslet.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Jak jezdit správně?

Autor: Žena

Založeno: 06.03.2010, 20:10

Vždyť je to zbytečne řešit,jak bude přejezd přes železnici co nevidět zrušen..)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Jak jezdit správně?

Autor: Jana Žena

Založeno: 09.03.2010, 14:41

jedno? a co nevidět? mě 3 měsíce co nevidět zas nepřijde, Jelikož tudle mašinéérii jízdy přes přejezd musím děnně absolvovat několikrát, tak mi to taky jedno není. Stojíme tam vždy všichni jak magoři a pohledy a kýváním rukama se domlouváme kdo kdy pojede. A je to jak loterie, kdo jede ten vyhraje, protože projede jedno max. dvě auta a zas jdou závory dolů. Včera zas nešly nahoru véélmi dlouhou dobu vůbec, tak jsme zas všichni riskovaly jízdou přes!!
UŽ aby byl ten červen. SNAD se dočkáme.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Jak jezdit správně?

Autor: Richard Gavenda Muž

Založeno: 16.03.2010, 23:10

Pokud je pravda to co je uvedeno v harmonogramu prací, pak od 17. června budou všichni občané bydlící za tratí jezdit podjezdem na Harcově. Tedy do té doby, než bude zprovozněn podjezd druhý. Nemám představu, kolik automobilů pak projede "jednosměrkou" kolem hřiště k podjezdu na Harcově, ale kapacita výhyben je omezená a ve špičce může lehce dojít k patové situaci, kdy se setkají dvě vozidla proti sobě a nebudou mít kam couvnout. Zvláště, pokud se do provozu zapletou i vozidla stavby, čemuž nasvědčuje i to, že instalace protihlukových panelů postupuje pomalu a spousta z nich je podle mého laického názoru zralá na reklamaci (pokud ovšem chybějící kusy pryžového obložení nejsou architektonickým záměrem).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Jak jezdit správně?

Autor: jana Žena

Založeno: 19.03.2010, 22:45

Architektonický záměr. Lépe to napsat nešlo :-). Jinak se to asi nazvat nedá. Je to opravdu dílo! Ale řekla bych že to nikomu nevadí, pochybuju, že by to někdo sundával a dával tam nové panely. Stejně to bude co nevidět nasprejovaný, tak co. Hlavně že to splní svůj účel a nám budou moci říct, že na slíbená okna nemáme nárok. A o cestě se radši ani nevyjadřuji. Zas tam budeme stát jak blbci a nadávat proč kdo kdy jede a kdo má přednost. Nemluvě o tom kolik projedem navíc, když chceme na Třinec a musíme až na Harcov."Naokolo bližííí."

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Jak jezdit správně?

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 23.03.2010, 16:31

Máte správnou připomínku. Značky s předností v jízdě na této křižovatce znovu umistíme, byť to bude jenom na 3 měsíce. Včera se v tomto úseku pokládal živičný koberec a nyní je konečně prostor k umístění značek. Projednával jsem to se staviteli a ti nemají námitek.

Mrzí mě, že přejezd je velmi frekventovaný a závory stále dole. Tyto komplikace budou trvat ještě do konce června. Pak bude přejezd zrušen a motoristé budou moci jezdit přes nový podjezd na Hacově. Toto provizorní řešení není ideální. Podařilo se jen prosadit provizorní odbočovací pruh na straně I/11 tak, aby se motoristům lépe najíždělo na hlavní silnici. Pro chodce budou zprůchodněny podchody u nádraží a u Květinky Labajová.

Občany, bydlící za tratí bych chtěl znovu požádat o trpělivost a shovívavost. Stavbu nejde urychlit tak jak bychom si přáli. Nezbývá než vydržet.

Děkuji za pochopení

Odpovědět na příspěvek