Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Re: Re: Re: Re: Re: Nerozumím ??

Autor: tojejo Muž

Založeno: 03.03.2010, 14:10
Odpovědí: 1

Ty jakýsi Tome, omlouvá Tě asi jen Tvá nevzdělanost. Hrádek je obci v České republice, to snad
nikdo nespochybňuje. Ale míchat do toho název řeky, která se jmenovala tak jak se jmenovala
už v době kdy taky žádné česko ani polsko nebylo, je nezlob se hodné nevzdělance. Název řeky
OLZA tu byl v době kdy neeksistoval psaný Polsky ani Český jazyk - asi 300 roků zpět, ale posled-
ní dobou to stále někomu vadí. Je s podivem, že těm novodobým vlastencům nevadí Vietnamci,
Číňané a podobní cizinci, ovládající středy měst v okolí, že do jejich vlastnictví záhadným spůso
bem přecházejí lukrativní nemovitosti, to je v pohodě, o tom nevíme.Ale zavírat oči před vlastní
minulosti a neznat se ke svým předkům to nám jde - PROČ ?.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nerozumím ??

Autor: Tom Muž

Založeno: 03.03.2010, 14:19

mno jo tohle je už něco jiného.. já to myslel trochu jinak. Já svým příspěvkem nemyslel, že mi vadí přímo ten název.. mě vadí to, že je tady hodně polsky hovořících lidí, kteří se chovají, jakoby Hrádek patřil Polsku. Jednou jsem se bavil s kamarádem venku česky a nějaký starší pán na nás "proč se bavíte česky, když jste z Hrádku?" (samozřejmě to řekl polsky - mluvit "po našemu" umím, ale psát ne). No a vadí mi to, protože Hrádek je čistě česká vesnice, která nemá s Polskem nic společného.. jen to, že je Polsko hned vedle.

Odpovědět na příspěvek