Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

OLZA-GRODEK

Autor: Místní občan Muž

Založeno: 23.11.2009, 15:05
Odpovědí: 117

PROČ?
Vážené vedení obce máte dotaci na tyto nesmyslné nápisy v dostatečné výši? Jak je vidět bude třeba pořád investovat do oprav. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: OLZA-GRODEK

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 29.11.2009, 20:55

Dnešní xenofobní „příspěvky „ v této diskuzi, vyzývající k organizování národnostní nesnášenlivosti byly onou poslední kapkou, která přetekla. Smazal jsem diskuzi na toto téma, protože hrubě uráží naše spoluobčany polské národnosti. A nejenom to. Jsem přesvědčen, že některé příspěvky obsahují v sobě zárodky trestného činu. Proto kopii této diskuze odevzdávám policii k posouzení.

Obecní diskuze byla zřízena k úplně jiným účelům než jako nástroj k vybíjení vlastních komplexů a frustrací. Po celou dobu její existence jsem ji obhajoval jako nástroj svobodné zpětné vazby. Mrzí mě, že se snaha minula s cílem. Protože v současnosti již diskuze nenaplňuje cíl, ke kterému byla zřízena, myslím, že je jen otázkou času zrušit ji úplně.

Co se týče dvojjazyčných nápisů v obci. Občané národnostních menšin mají zákonné právo na tzv. dvojjazyčnost, pokud jich žije v obci víc jak 10% populace. Podle posledního sčítání lidu v Hrádku žije 43% občanů polské národnosti. Mají tedy bez diskuze právo na označení obce v jazyce své menšiny. Zastupitelstvo proto vždy požadavky výboru pro národnostní menšiny schválilo jednohlasně. Náklady na vybudování dvojjazyčných nápisů (formou dotace) plně hradí Kraj.

Dvojjazyčný název obce a taktéž jednojazyčný název řeky není v Hrádku žádnou novinkou. Obojí již zde bylo vybudováno začátkem roku 2008. S tou výjimkou, že polský název byl na modré tabuli. Takže dnes nic nového nezavadíme, ale dáváme do původního stavu, neboť tyto nápisy byly vandaly zničeny. Mé vlastní stanovisko k této problematice máte již dávno k dispozici na tomto místě: http://www.obechradek.cz/cz/diskuse/vypis/509/#dis1709

Rada obce před zhruba dvěma lety schválila název v podobě Olza. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný konkrétní podnět od občanů (nepočítám anonymy v diskuzi), který by požadoval doplnit označení o oficiální název. Ale v zásadě není problém, aby byl vyroben a umístěn i oficiální název Olše.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: OLZA-GRODEK

Autor: baba2 Žena

Založeno: 29.11.2009, 22:18

Pane Borski, náhodou jsme se napojila dnes na tuto diskusi, kterou jste smazal. Zaujala mě právě mnoha nesouhlasnými názory s tím, že používáte v obci neoficiální název řeky Olše. Myslím si, že byste si z toho měl vzít poučení, a brát ohledy na veřejné mínění, ikdyž anonymní.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: OLZA-GRODEK

Autor: Muž

Založeno: 29.11.2009, 23:09

Ty "babo", tobě asi chybí chlap, který by tě u Olzy pořádně o...
Jsem k mání, ale k Olši mě nedostaneš!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: OLZA-GRODEK

Autor: XXX Muž

Založeno: 30.11.2009, 14:37

Poslouchej,nebud vvulgární a ta "baba2" má svatou pravdu,takže se stáhni a nebud takový sprostý!!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: OLZA-GRODEK

Autor: Tom Muž

Založeno: 30.11.2009, 00:02

USTANOVENÍ - TRESTNÍ ZÁKON č. 140/1961 Sb.


§ 198 Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení

(1) Kdo veřejně hanobí

a) některý národ, jeho jazyk, některou etnickou skupinu nebo rasu, nebo
b) skupinu obyvatelů republiky pro jejich politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou bez vyznání,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nejméně se dvěma osobami.


§ 198a Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, etnické skupině, rase, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
b) účastní-li se aktivně činnosti skupin, organizací nebo sdružení, které hlásají diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou nebo náboženskou nenávist.


" K zamyšlení některým občanům Hrádku"

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: OLZA-GRODEK

Autor: baba2 Žena

Založeno: 01.12.2009, 08:55

Doufám, že když jsem se podivila nad usnesením Rady obce o zavedení v obci jména řeky Olza, že jsem se nedopustila výše uvedeného trestného činu, nebo že dokonce moje rada, že se obyvatelé k tomu mohou vyjádřit ve volbách, když na diskusi se nereaguje, nebude takto chápána. Nejlepším řešením by bylo tak jak napsal pan starosta, a prý to není problém, přidat tabule s oficiálním názvem řeky Olše. V ostatních případech se v obci zavádí a obnovuje dvojjazyčné označení, což je v souladu se zákonem, a vůči tomu nemám námitek.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: OLZA-GRODEK

Autor: Žena

Založeno: 08.12.2009, 15:22

Mrzí mě, že kvůli takto nepodstatným věcem, jako jsou poslké názvy obcí, se věnuje tolik pozornosti a finančích prostředků a tato pozornost není věnována mnohem zásadnějším věcem jako například úvorni zdravotnictví a bezbariérovým přístupům. Peníze vynaložené na tyto nápisy by mohly být investovány mnohem účinněji. Věřím, že pokud bychom se zeptalil zdejších polských spoluobčanů, zda chtějí investovat peníze do polských nápisů, nebo chtějí tyto peníze investovat třeba do výstavby výtahů v poliklinice, myslím, že odpověď by byla jednoznačná.
Tyto nápisy spíše vyvolaly rozbroje mezi občany nejen obce Hrádek, ale i okolních vesnic. Proč se tedy hádat kvůli takovým malichernostem, když jsou mnohem závažnější témata, o kterých se můžeme v diskusích bavit.
Přeji všem pohodové svátky Vánoční a ať lidé zahodí malichernosti za hlavu a uvědomí si jak můžou být šťastní, že můžou žít v tak krásném prostředí podhůři Beskyd.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: OLZA-GRODEK

Autor: Vedlejší občan Muž

Založeno: 14.12.2009, 15:56

Mohlo to být horší kolego, mohli přejmenovat obec podle toho strašného vzoru v Mostech... si představte takový "Gródek kolo dalnice" :D :D :D

Odpovědět na příspěvek