Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Pár slov k aktuálnímu dění v Hrádku

Autor: Gavendová Žena

Založeno: 09.11.2009, 10:40
Odpovědí: 2

Dobrý den,
chtěla bych se jen zeptat a oprášit dotaz z některé z předešlých diskuzí, odpověď na něj by mne taky zajímala, určitě více občanů (a možná nejen Hrádku) - ohledně odklonu kamionové dopravy se něco podaří?
Díky

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Pár slov k aktuálnímu dění v Hrádku

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 11.11.2009, 15:21

K vašemu dotazu vám předkládám plné znění odpovědi, kterou jsem získal od správce komunikace, Ředitelství silnic a dálnic.

Cituji:

Dobrý den pane Starosto,

k Vašemu požadavku vztahujícímu se k odklonění kamionové dopravy ze silnice I/11 sdělujeme.

Dne 11. 11. 2009 proběhla na Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Ostrava „dopravní komise“, která se zabývá problematikou silnic I. tříd na území MSK. Tato komise je za účasti Krajského úřadu MSK, odboru dopravy a silničního hospodářství, Policie ČR, okresní ředitelství a zástupců ŘSD ČR, Správy Ostrava.

Na této komisi jsem reprodukovala Váš požadavek odklonění kamionové dopravy na silnici I/11. Všichni zúčastnění se shodli, že toto není možné z důvodů:

- jedná se o silnici I. třídy, která je ze zákona určena pro dálkovou a mezistátní dopravu

- jedná se o hlavní tah evropského významu

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem není možné ze silnice I/11 kamionovu dopravu odklonit.

V případě dalších dotazů mě kontaktujte.

Hezký den přeji a jsem s pozdravem.

Michaela Slezáková

oddělení majetkové správy

Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Ostrava

Mojmírovců 5, 709 81 Mariánské Hory

Tel: 596 663 477, Fax:596 625 113

Mobil: 602 546 450

www.rsd.cz, michaela.slezakova@rsd.cz


Uzavření silnice I/11 z důvodu opravy mostu v Čadci, jak jsme v Hrádku s úlevou uvítali, bylo příkladem toho, že kamiony odklonit lze. Když jsem tento argument použil na jednání na OŘ PČR, bylo mi sděleno, že přestože se jednalo o naprosto nezbytnou záležitost, byl z toho mezinárodní problém.

Takže výsledek je ten, že kamióny z komunikace I/11 odkloněny nebudou.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Pár slov k aktuálnímu dění v Hrádku

Autor: Teddy Muž

Založeno: 11.11.2009, 22:42

Dobry den!je fakt,že aut na cestě rapidně přibýva ono už není jednoduché jen tak přejet hlavní silnici od Bajusza k bývalému nadraži nebo naopak a to nemluvěo špičce a tak...no uvidíme jak se situace bude vyvíjet dal...

Odpovědět na příspěvek