Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Protihluková stěna

Autor: Radim Bodzenta Muž

Založeno: 06.09.2009, 11:05
Odpovědí: 3

Předmětem moji diskuse je protihluková bariéra. Občané kteří bydlí v blízkosti této nově stavěné protihlukové bariéry včetně mne, byli pozváni někdy asi v červnu na schůzku s panem starostou a místostarostou, aby si sami rozhodli z jakého materiálu má být protihluková stěna postavena. Na výběr bylo částečně z betonových dílců a část skleněná. Já sám jsem od všech přítomných občanů slyšel, že chtějí pouze betonovou a ne ani částečně skleněnou stěnu. Beton totiž lépe tlumí hluk a dalším faktorem je i větší soukromí což při skleněné bariéře není. Proto by mě zajímal názor ostatních dotčených občanů. Pan starosta a místostarosta totiž slíbili, že požadavek pozvaných občanů vyjednají.
Sklo se mohlo dát na úseky kde není zástavba domů, ale strkat sklo přímo před obydlí se dle mého názoru nehodí.
To, že se bude stavět částečně i ze skla jsem se dověděl od dělníků dnešního dne to je 06.09. 2009 když začali navážet kovové konstrukce pro bariéru ze skla před mým domem. Já se jdu na okolnosti zeptat na obec zítra to je 07.09. 2009.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Protihluková stěna

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 07.09.2009, 14:54

Pane Bodzento,

Schůzka, která se uskutečnila letos v červnu měla za cíl předložit občanům, kteří bydlí nejblíž bariery návrh řešení protihlukové stěny k připomínkování. Navrhovaná varianta obsahovala kombinaci betonových a prosklených elementů. Všichni přítomni občané se vyslovili pro minimalizaci skleněných části ve prospěch celobetonových. Celobetonové totiž pohlcují neporovnatelně více hluku než skleněné. Realizátor stavby námitky občanů akceptoval a provedl změny v projektech. Čili, vyjednáno to bylo ke spokojenosti občanů. Přesto existují podél tratě místa, kde z technických důvodů není možné budovat betonové zdi, ale pouze odlehčené. Jsou to úseky na mostech, podjezdech, podchodech a propustcích. Vaši konkrétní obavu a připomínku, kterou jsme dnes spolu řešili telefonicky, ověřím na místě.

S pozdravem

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Protihluková stěna

Autor: Richard Gavenda Muž

Založeno: 07.09.2009, 20:30

U hřiště se na podchodu zatím žádné protihlukové bariéry nestaví. Konstrukce pro odlehčené bariéry (pokud jsou to ty modrozelené, nebetonové) jsou pěkných pár metrů směrem na Třinec, tedy mimo mosty, podjezdy, podchody a propustky.

Odpovědět na příspěvek

 

Údržba

Autor: Estét Muž

Založeno: 30.09.2009, 14:42

Zajímalo by mě, jak se obec, případně ČD o "tu naši protihlukovou zeď" bude starat. Jestli před ní provede např. výsadbu keřů nebo živého plotu. A taky jestli plánují nákup barev k přemalování sprejerských klikyháků. (Vzhledem k rozměrům zdi budou určitě vznikat i rozměrná "výtvarná" díla.

Odpovědět na příspěvek