Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Úklid vozovek kolem staveniště

Autor: Miro Muž

Založeno: 04.09.2009, 11:00
Odpovědí: 2

Dobrý den,
zajímalo by mne, kdy bude firma konečně za sebou čistit přístupové vozovky k rodinným domkům kolem výstavby železničního koridoru v centru Hrádku. Pokud se nemýlím, tak firma má dokonce povinnost za sebou uklízet nepořádek, který vznikl ze staveniště a uklidit znečištěnou komunikaci. Původně tak činila. Pár krát přejel traktor z rotačním kartáčem. No o úklidu by se dalo polemizovat, neboť všechen prach byl rozptýlen do okolí. Poslední dobou o úklidu vozovek již nemůže být vůbec řeč. Auta si jezdí veselé dál a všudy přítomný prach obtěžuje všechny občany, zejména ty, kteří bydlí blízko výstavby železničního koridoru.
Blíží se podzim a tím i dešťová období. Už vidím to všudypřítomné bláto, které se lepí, kde se dá…
To snad už mám, pokud pojedu do práce vyjít již v montérkách a baganech? Co maminky s kočárky? Myslel někdo při přípravě tak rozsáhle akce jako je výstavba rychlostního úseku a železničního koridoru na to?
Možná namítnete „tak si jezděte autem“, ale v době přeložek kanalizace a kabelových řádu byla komunikace tak rozkopaná, že se skoro vůbec nedalo jezdit. A pokud ano, tak jedině za předpokladu rizika defektu na kolech. Rozsypaná a neuklizená struska na bezpečnosti moc nepřidala.
Pevně věřím, že se pokusíte tuto věc projednat s firmami, které se podílejí na výstavbě železničního koridoru a rychlostní silnice a sjednáte nápravu.
Proboha vždyť jde o všechny občany Hrádku!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Úklid vozovek kolem staveniště

Autor: Muž

Založeno: 06.09.2009, 10:58

Naprosty souhlas, situace je neúnosná. Občane bydlíci za železnicí by měli dostávat konpenzační příspěvky na umytí aut, a při tom hnusu aspoň jednou týdně.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Úklid vozovek kolem staveniště

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 07.09.2009, 13:33

Zdravím Mirku,

tvoje připomínka je naprosto na místě. Se stavbyvedoucím, panem Kačmaříkem bylo dohodnuto, že traktor bude komunikace čistit každý den. Neděje se tak! Firma Alpine je na to často upozorňována. Panu Kačmaříkovi jsem přeposlal tvou připomínku a opět si důrazně stěžoval na nedostatečné čištění. Pan Kačmařík slíbil, že na to dohlédne. Mrzí mě, že se tak neděje automaticky. Pravděpodobně zorganizujeme tématickou besedu občanů s vedoucími stavebních firem, poněvadž problémů přibývá a trpělivost občanů má své limity. Pozitivní je, že pracovní nasazení firem je enormní. Do konce roku bude celý úsek za tratí hotov.
Děkuji za shovívavost a trpělivost.

Robert

Odpovědět na příspěvek