Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

budeme se učit létat?

Autor: rozhořčený občan Žena

Založeno: 05.05.2009, 09:07
Odpovědí: 5

Velmi mě rozčiluje náš hradecký železniční přejezd, který je skoro stále uzavřený a někdy stojíme až půl hodiny. Myslím, že je to jen otázka času než se stane nějaká nehoda, neboť lidé riskují i na červenou. Proč se nedá nějaký rozpis o frekvenci vlaků a kdy je největší pravděpodobnost že závory zůstanou otevřené. Proč se závory otevřou až když vlak dojede do Návsí, za tu dobu by všechny auta stihly projet a nemuselo by se složitě kličkovat a míjet s nákladními auty. Podjezd pod most už je uzavřen, a není jiné možnosti přejezdu mezi horním a dolním Hrádkem. Nebo je? Budeme snad fasovat Red Bull abychom mohli létat???

Odpovědět na příspěvek

 

Re: budeme se učit létat?

Autor: Muž

Založeno: 05.05.2009, 14:20

Taktéž bydlím v lokalitě kde je nutné neustále přejíždět přez železniční přejezd, a kdybych měl být upřímný, zřejmě by se nehodilo můj názor publikovat. Situace směrem k hřišti je neúnosná, a o železničním přejezdu nemluvě.
Jsem si zcela jist reakci zastupitelstva, že je třeba vydržet, ale snad pokud vím tak pouze dva zastupitelé obce bydlí tzv. "Za kolejami". Takže se jim to mluví, ale řešení jako vždy nikde, což je v této obci naprosto obvyklé.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: budeme se učit létat?

Autor: teddy Muž

Založeno: 10.05.2009, 22:51

Jezdim casto vlastne kazdy den autem prez hradecky prejezd a uprimne receno uz se nemuzu dockat az budova nadrazi uplne zmizne,protoze pak bude skvely vyhled i pro lidi prijizdejici z casti hradku za kolejama a tim padem i cervena na zabezpecovacim zarizeni ktere v prubehu kazde hodiny sviti 45min. bude jeste vic obcany ignorovana!!!Jiste nejsem sam,ktereho to tady pekne zere nedost ze je tady prachu a po desti blata na ceste jak nekde na motocrosu tak jeste clovek si musi privstat do prace,aby to stihl nemluve kdyby slo treba o zivot mela prijet sanita a nedej boze hasici kteri by nebyli ani tyto zavory vecne stazene dolu objet jak to ted dela hodne ridicu v hradku,kterym dochazi trpelivost!Navrhuji,aby se dalo z drahama dojednat nejakeho pracovnika drah,ktery by ridil tady dopravu a zavory by byly vyrazene prozatim z provozu nebo,aby jejich casova funkce byla tak posunuta,aby clovek nestal jeste 10min. na prejezdu pote co vlak tento prejezd opustil jinak myslim,ze se tady schyluje k boji o zivot a v lepsim pripade o porusovani dopravnich predpisu,a k nim jsme jako obcane vlastne nabadani.Pane starosto zkuste taky neco udelat uzitecneho nez dat jen teplomer pod verejne hodiny centra obce Hradek!!!s pozdravem rozhorceny obcan.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: budeme se učit létat?

Autor: Tess Žena

Založeno: 12.05.2009, 21:31

Není co dodat, moje slova. Až se něco stane, pak se to teprv začne řešit, jak je to tady zvykem.. Zrovna ve čtvrtek jsem jako obvykle čekala u přejezdu, jiné auto si to mířilo přes červenou kolem ramp a těsně za ním projel vlak:-( Je to smutné, ale nač to sem psát, když s tím stejně nikdo nic neudělá:-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: budeme se učit létat?

Autor: Pavel Tomčala, starosta Muž

Založeno: 13.05.2009, 11:01

Problém přejezdu byl řešen 6.5.2009 na zasedání zastupitelstva obce. Hned následující den, t.j. 7.5.2009 byla tato situace projednávána na poradě Českých drah, bohužel s nulovým výsledkem. V pondělí 11.5.2009 byla zaslána oficiální stížnost obce Hrádek náčelníkovi ČD v Českém Těšíně, pod kterého přejezd v Hrádku spadá. Dosud jsme neobdrželi žádné vyjádření. Dnes, t.j. 13.5.2009 bude tato problematika přednesena i na výrobní poradě, aby i stavební firmy pracující na budování nové místní komunikace, pomohly řešit tuto situaci . 17.5 2009 by měla skončit uzavírka pod železnicí.
Chápu, že tato situace je neúnosná. Děláme všechny možné kroky, které by vedly ke zlepšení stávající situace
Pavel Tomčala

Odpovědět na příspěvek

 

Re: budeme se učit létat?

Autor: Pavel Tomčala Muž

Založeno: 15.05.2009, 10:20

Dnes jsem obdržel vyjádření Českých drah, a.s. na stížnost ohledně našeho železničního přejezdu. Celé jeho znění jsem vložil do aktualit, jako přílohu článku Stížnost na funki železničního přejezdu v Hrádku.
Tomčala

Odpovědět na příspěvek