Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Poplatky za psy

Autor: poplatky Žena

Založeno: 22.04.2009, 10:18
Odpovědí: 2

Dobry den velmi me zarazi přistup obce k placeni poplatku za psy¨.Tak zaprve ¨platili jsme poplatek za psa ktery jeste nemel rok coz jsem slysela ze do roka se to platit nemusi a zadruhe proc my platime kdyz jini ne????Treba je tady na hradku rodina ktera ma dva psy a docela agresivni a neplati poplatky tak jak to teda je je tady v tom asi pekny bordel ze?????

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Poplatky za psy

Autor: Borská Žena

Založeno: 22.04.2009, 15:38

Dobrý den, vážená paní.
K Vaší kritické připomínce, že" je tady v tom asi pěkný b.....", chci uvést následující. Poplatek za psy se řídí Vyhláškou č. 3/03 ze dne 15.12.2003 o místních poplatcích. Tato vyhláška, stejně jako všechny jiné vyhlášky, je závazná pro všechny občany naší obce a je k dispozici na obecním úřadu, i na těchto vebových stránkách. Podívejte se, prosím, v hlavním menu na OBECNÍ ÚŘAD a pak VYHLÁŠKY. Tam je zveřejněno její úplné znění. Mimo jiné se dočtete, že poplatku podléhají psi starší 3 měsíců. Takže to, že jste slyšela, že "do roka se to platit nemusí", jste slyšela špatně. Dále se dočtete, že majitel psa je povinen oznámit do 10 dnů vznik své poplatkové povinnosti, tj. dovršení stáří psa tří měsíců nebo započetí držení psa staršího. Jestliže takto učiní, bude pes řádně zaevidován, bude mu přidělena známka s číslem, kterou má mít pes připevněnou na obojku a bude muset každý rok do 31.3 zaplatit poplatek. Jestliže tak ale neučiní, drží psa "na černo" a hrozí mu vše, co je uvedeno v třetí části (společná ustanovení) výše zmíněné vyhlášky. Otázkou už jen zůstává, jak se na obecním úřadu mají dozvědět o existenci psa, kterého jeho majitel nenahlásil a proto za něho ani neplatí. Tady se otevírá prostor pro Vás a jiné pozorné občany. Pokud máte jistotu, že rodina, která má dva psy za ně neplatí, budete ji muset odtajnit a vše nahlásit. Není totiž dost dobře možné, aby někdo z OÚ obcházel všechny domy v Hrádku a kontroloval, jestli mají nebo nemají psa, popřípadě kolik jich mají.

Borská

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Poplatky za psy

Autor: poplatky Muž

Založeno: 22.04.2009, 15:58

Omlouvam se že jsem napsal spatne vek psa,a taky jsem spatne uvedl pohlavi,ale to je momentalne jedno jedna se mi jen o to ze třeba ta rodina co ted bydli Misto rodiny Frankovych nebo jak se jmenovali maji docela agresivni psy a nechavaji je behat po hradku.Parkrat se mi stalo že jsem kolem nich jel a ti psi mi vběhgli do cesty a jsem velmi zvedav zda maji tito psi znamky o čemž silně pochybuji!!!!

Odpovědět na příspěvek