Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Bohata snehova nadilka

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 15.02.2009, 10:22
Odpovědí: 21

Pane mistostarosto,
uvedomuji si, ze snehova nadilka poslednich dni je opravdu bohata, ale v minulych prispevcich do diskuze jste se zminoval, ze mate na toto zimni obdobi nasmlouvany 3 traktory. Posledni traktor jsme na Rovni videli vcera kolem 14 hodiny-od te doby napadalo dalsich 20 cm snehu. Jsem presvedcen, ze podobna situace je po cele vesnici.

Kudela Jozef

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 15.02.2009, 13:21

Dobrý den, pane Kudelo.

Situace se sněhem je, dá se říct, kalamitní. Děláme, co můžeme. Ano, mohu vám znovu potvrdit, že jezdí 3 traktory (traktorista Wawrzacz, traktorista Szkandera a traktorista Raszka). Dnes jsme nasadili ještě jinou zemědělskou techniku tzv. nakládač. Po oba víkendové dny nám pomáhá ještě jeden Bobcat, který čistí chodník, jenž v pravidelných intervalech zasypávaly silniční pluhy. Pracovník OÚ, pan Przeczek jezdí s frézou a odklízí sníh zejména u samoobsluhy i jinde. Včera traktory jezdily 3 x. V normálních podmínkách jim jedna jízda trvá cca 6 hodin. Při této nadílce, neobávám se to říct, že alespoň dva z nich jezdili téměř nepřetržitě, odpoledne se jeden traktor pokazil. Dnes ráno opět všichni 3 vyjeli ve 4 hodiny, Raszka a Szkandera dělali nejdříve kopcovité části na východní straně, které byly přes noc zafoukány a lidé zcela odříznuti od světa. Pan Wawrzacz jezdil Gabryše, Lyngi a Záplotí. Včera večer se ještě podařilo panem Raszkou projet centrum obce. Bohužel, včera odpoledne a večer nebyla vyorána obec za Olzou. Do některých uliček traktor nevjede, poněvadž někde stojí u cesty auto a on ho jednoduše neobjede. Ale řešíme tyto záležitosti průběžně v součinnosti s občany a překážky jsou odstraňovány. V jiných uličkách, kde jsou ploty blízko sebe, se odhrabaný sníh opět sesouvá za pluhem do cesty, traktor s šípem ploty může poškodit. V několika případech se traktor zdržel vytahováním z příkopu. Dnes je sněhu již tolik, že se ho na mnoha místech daří zdolávat jenom traktorem se šípovitou radlicí vpředu. Druhý traktor začišťuje křižovatky po něm. Proto to trvá pomaleji než včera a předevčírem.

Myslím, že zatímco píši odpověď, je problém u vašeho domu vyřešen. Ujišťuji Vás, že celá obec bude do večera všude a dostatečně přeoraná. Pravidelně projíždím Hrádkem (tam kde se dostanu) a průměrně co 10 minut vyřizuji telefonát občanů ohledně sněhu. Vím lépe, nežli vy jaká je situace v obci. Někde je výborná, někde horší než u vás. Vaše přesvědčení nesdílím. Až to všechno skončí a dostaneme faktury, mohu vám milerád (na požádání) poskytnout informace o uskutečněných motohodinách i o ceně, kterou si tato kalamita vyžádala. Je mi už předem jasné, že s tím budete opět nespokojen.

Pokud byste byl přihlášen do SMSkového systému obce viz. http://hradek.web-media.cz/index.php?page=aktuality&page1=&detail_clanku=376& nebo viz HN 2-2008, věděl byste již od včerejšího dopoledne, že pokud budete v nouzi, volejte na tel.: 724 309 930. Já bych k vám poslal traktor přednostně, tak jak jsem to udělal v těchto dnech v desítkách případů. Na internetových stránkách, které máte k dispozici je moje telefonní číslo také.

Vaše permanentní kritika není, podle mého názoru, konstruktivní. A obávám se, že začíná být i kontraproduktivní. Ale to je vaše věc.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Myška Žena

Založeno: 15.02.2009, 22:14

Dobrý den, jen bych Vás chtěla poprosit o častější odhrabování sněhu v useku okolo pily směrem na Bystřici tzn. Chodury a Samce. Včera byl u nás traktor jen jednou a to v dopoledních hodinách... Myslíte, že stačí projet tento úsek jen jednou za 24h? Dneska (okoko 13h)jak uvádíte, byl u nás nakládač, naštěstí skoro všechen navátý sníh odhrabal... Ale doufam že se tento incident už nebude opakovat, a návštěva traktoru nebude tak ojedinělá... Děkuji

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Sikora Muž

Založeno: 16.02.2009, 18:20

Chtěl bych poděkovat za bezvadné celovíkendové odhrabávání sněhu a nepřetržitou ochotu pomoci. Musím říct, že jsem byl nucen kontaktovat pana místostarostu a ten bez jakýchkoliv okolků a s ochotou mi vyšel vstříct. Děkuji. Věřím, že spokojených občanů je mnhem víc, ale asi nejsou tak dobří spisovatelé jako ti druzí - věčně nespokojení kritici, kteří i ze sněžení jsou schopni vinit starostu s místostarostou. Pro takové mám jedno doporučení. Zajeďte se podívat do nejbližšího města (Jablunkova) jak tam zvládli přívaly sněhu a budete rádi, že bydlíte v Hrádku.
Ještě jednou děkuji a přeji Vám vděčnější občany a méně srážek
Sikora

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: :-) Muž

Založeno: 17.02.2009, 20:13

Lidi dyt Hrádek je nejkrásnějši obec v okolí,aspon mě to tak příjde

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Muž

Založeno: 18.02.2009, 16:23

Tak když tady čtu, jak je Hrádek bezvadná obec a jak dobře je tu odklizený sníh, nutně mám pocit, že buď nebydlím v Hrádku, nebo minimálně bydlím na jeho špatném konci ( ale včerejší a dnešní stav komunikace okolo obecního úřadu tuto variantu rozhodně vylučuje ), nebo jsem blázen, a nevím, jak vypadá traktor ... naposled jsem ho v Hrádku viděl v neděli ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Jarin Muž

Založeno: 19.02.2009, 06:27

Jestli jste ho viděl naposledy v neděli, tak asi fakt nevíte co je traktor ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Petr Muž

Založeno: 19.02.2009, 20:01

Starosta informuje, že v obci Hrádek jezdí 3 traktory, ale proč místní vozovky jsou v tak špatném stavu, že když s vozidlem zastavíte máte veliké problémy se znova rozjed? Chůze v tomto rozježděném sněhu je nepříjemná a to nemluvím jak se musí chodit starším lidem. Dále bych chtěl upozornit na autobusovou zastávku, která je z velké části zasněžená, ale to bude asi tím, že pan starosta jezdí služebním vozidlem obce Hrádek. Všiml jsem si, že zde chválí pana starostu jen ti lidé, kterým se pomohlo přímo na místě,( např. pí Labajová ) je třeba brát úpravu sněhu jako celek a ta se mi bohužel nelíbí. Nevím například na co se čeká ted, když nesněží, je třeba brát v potaz, že když sníh začné tát bude to ještě horší. Ještě malou připomínku k okolním obcím, např. v Jablunkově byli občané informováni ve formě letáků, které byly vylepovány na dveře domů, že v jejich ulici bude probíhat odstraňováni sněhu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: D. Žena

Založeno: 19.02.2009, 21:50

Tak zrovna teď kolem nás (lokalita Bařiny) projel traktor s frézou, takže se asi na nic nečeká ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Petr Muž

Založeno: 19.02.2009, 22:33

Pokud by traktor ted ve večerních hodinách sníh odhrnoval v lokalitě Bařiny, slyšel bych ho, takže je divné že nic neslyším a ještě s frézou, kterou jsem v Hrádku ještě nikdy neviděl ani přes den.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: D. Žena

Založeno: 20.02.2009, 12:35

Nevím, proč jste nic neslyšel, každopádně já i manžel jsme ho viděli, nezdálo se nám to a nemáme důvod lhát. Pokoušeli jsme se ho vyfotit, ale fotka není moc čitelná. Pokud ovšem máte zájem, mohu Vám ji poslat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: jo Muž

Založeno: 20.02.2009, 13:50

Jak tomu říkali naší dědové ?, "akce Z " nebo tak. Což takhle vzít lopaty a poďme od
Květinky k poště, to by bylo. Na to už nikdo ale asi nemá.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Muž

Založeno: 20.02.2009, 14:37

Rad bych viděl tu Frezu ktera jezdi po Hrádku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 20.02.2009, 15:09

Vnesu jasno do vašich dohadů. Ano, fréza od firmy Mrozek jezdila v Hrádku od čtvrté odpoledne do třech hodin ráno, čili celkem 11 hodin. Stihla rozšířit hlavní komunikace v těchto lokalitách Chodury, Samce, Martynki, Kempčice, Chalupňoki, Haže, Polyniska, Bařiny. Dneska frézuje v Bystřici. Udělal jsem i pár nočních fotek frézy v akci, připravuji fotoreportáž z několika dnů sněhové kalamity. Pan Petr bude mí detailní možnost se seznámit nejenom se stroji, ale i konkrétními informacemi z průběhu vyorávání.

Pane Petře, v naší obci mám zodpovědnost za vyorávání já, (tel: 724 309 930), nikoliv starosta, já od vás kritiku milerád příjmu. Odpovědně říkám, že jsem využil maximálního nasazení traktoristů, bagristů a frézařů, prioritou bylo pohodlí občanů nikoliv cena, kterou za kalamitu zaplatíme. Byl jsem v terénu velmi často a vím s jakými komplikacemi se traktoristé potýkali. Byl jsem v kontaktu s lidmi, kteří mi velmi často telefonovali a žádali pomoc. Nikoho jsem neodmítl a dle možnosti se snažil vyhovět. Ne vždy se to podařilo včas, ale nejsem kouzelník.

Jste vy občanem Hrádku? Občané Hrádku mají možnost poskytnout svoje mobilní číslo do SMSkového systému Obce. Všichni, kteří tento systém využívají, byli přesně informováni, na koho se obrátit, budou-li mít problém. Mnoho z nich to udělalo. O tomto SMS systému jsem informoval již několikrát (Hrádecké noviny, webové stránky, i tato diskuze). Myslím, že je to nejefektivnější a nejrychlejší způsob informování obyvatelstva. Z okolních obcí jsme snad jediní, kteří ho mají. Nevím, proč ho nevyužíváte i vy.

Ještě k aktuální situaci. Popelářské auto rozjezdilo souvislou vrstvu sněhu na komunikacích. Ano, chodí se v tom velmi špatně stejně tak se v tom špatně jezdí. V této chvíli traktor jezdí a snaží se sníh odstranit. Ale ve skutečnosti to moc nepomůže. Kromě kolejí je vrstva zmrzlá, pluh klouže po povrchu a nahrnuje sníh zpět do kolejí. První projíždějící auto obnoví koleje znova a jsme tam, kde jsme byli. Pluh není schopen zmrzlou vrstvu odhrnout. Když máte recept jak tuto situaci vyřešit, poraďte.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Petr Muž

Založeno: 20.02.2009, 16:11

Děkuji za nabídku SMSkového systému obce, ale nesouhlasím s tím, že kdo bude mít problém musí kontaktovat Vás. Obec by se měla postarat o odklizení sněhu jako celku a ne že ten kdo nezavolá zůstane odříznutý od světa. Vy píšete že uděláte vše pro pohodu obyvatel Hrádku a že cena Vás nezajímá, tak sníh z místních komunikací vyfrézujte a odvezte tak jak to udělali v některých ulicích Jablunkova.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 20.02.2009, 18:55

Nevím, zda se vyjadřuji natolik neobratně, že mě nemůžete pochopit nebo jste mistr demagogie. Zkusím to ještě jednou a polopaticky. Samozřejmě, že se obec stará, aby byl sníh vyorán a odklízen. Automaticky, každý rok. Letos již několikrát pluhy vyjely. V minulosti v Hrádku vyorával jeden traktor, později dva a jeden vypomáhal na Gruni. Letos poprvé od začátku zimy standardně vyjíždějí 3 traktory. Této sněhové kalamitě nedokázaly čelit, tak jak byste si možná představoval. Chodníky vyorával Bobcat a obecní fréza. V kopcích vypomáhal zemědělský nakládač. Jakmile přestalo sněžit, nasadili jsme k odklízení sněhu bagr Hyundai a Caterpillar + jednu Tatru. Také byla dvakrát nasazena sněžná fréza. Myslím, že to není málo. Už se ale opakuji, určitě jste si to již přečetl v mém prvním příspěvku.

SMS systém neslouží k tomu, aby ten, kdo potřebuje vyorat sníh, zavolá a já mu vyhovím. Systém funguje v mnoha jiných případech a účinněji než letáky. Já jsem poslal SMS, že postupně vyoráváme Hrádek třemi traktory a požádal jsem, vzhledem k situaci, o trpělivost. Sněhu bylo tolik, že to nešlo tak rychle jako obvykle. Ale pokud by byl někdo v nouzi, čili potřeboval uvolnit cestu ze závažného důvodu přednostně, měl možnost, nikoli povinnost, požádat telefonicky nebo SMS o pomoc. Mohl jsem mu vyhovět přesunem traktoru z jiného místa. Myslím, že tuto informaci lidé uvítali. Vy jste argumentoval, že v Jablunkově mají letáky (podle stejné logiky by se měl Jablunkov automaticky postarat o odklízení sněhu, tak proč letáky). Já vám odpovídal, že my máme smsky.

Nepodsouvejte mi, laskavě, co jsem neřekl. Nevypustil jsem z úst, že kdo bude mít problém, m u s í kontaktovat mě. Má pouze tuto možnost. Jsem k dispozici. Když má někdo problém se mnou, má samozřejmě i jiné možnosti (např. hasiče nebo 112). Také jsem neřekl, že mě nezajímá cena, pouze jsem konstatoval, jaká byla naše priorita. Sníh jsme na hodně místech vyfrézovali, v centru použili dva bagry, které nakládaly sníh do Tatry a ta ho odvážela. Včera i dnes. Ale to vy přece moc dobře víte, pokud chodíte centrem Hrádku s očima otevřenýma. To, že někdo neviděl frézu, bagr či Tatru, ještě neznamená, že v Hrádku nepracovala. Než něco napíšete, buďte tak hodný a ověřte si fakta.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Petr Muž

Založeno: 20.02.2009, 19:52

Pane Borski asi Vás vytáčí moje připominký, ale to je otevřená diskuse, vy píšete že jste použil bagr, traktor, tatru a kdo ví co všechno, tak proč nenasadíte ty bagry nebo bobcat a ten zmrzlý a rozježděný sníh z místní komunikace neodstraní, před malou chvíli jsem přijel domů a je to hrozné a stejně jsem žádnou techniku nikde neviděl. Ještě k Vašimu SMS systému, přesvěčte mě, že všechny osoby v obci starší 60 let umí napsat, přijmout atd. sms zprávu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: traktorista Muž

Založeno: 20.02.2009, 20:42

Jezdím od 4 rána a nebudu čekat do 20 hod. až pojedeš z práce, abys mě viděl v akci. Mám už toho plné zuby. Myslíš, že já nemusím spát? Jak dlouho si myslíš, že trvá vyčistit 1 m cesty stylem jak píšeš (pro tebe asi až do betonu)? To snad nedělají ani v Praze!! Buď rád, že ses dostal domů autem a nemusels pěšky. Škoda, že nevím kde bydlíš, už bych ti nerobil. Máš doma lopatu? Zkus si dát zítra do těla a možná přestaneš furt kafrat

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Petr Muž

Založeno: 20.02.2009, 21:43

Pane traktoristo já si cením Vaši práce a nic proti Vám nemám, snad jen malinko udržet nervy na uzdě a slušně se chovat. Přeju Vám dobrou noc a zítra Vás snad uvidím.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: sousedka Žena

Založeno: 23.02.2009, 15:47

Dobry den,
pane mistostarosto chtela jsem Vas poprosit ve jmenu vsech obcanu, kteri se snazi vyuzivat nas prechot jestli by nebylo mozno upravit nejak prechod z chodniku na zebru? Je tam pouze vyslapany chodnicek a clovek voli mezi variantou stoupnout po kolena do snehu nebo po kotniky do vody.
Druha vec-sice to asi nepatri do povinnosti obce, ale peron od strany drevene boudy je temer nepouzitelny - dva lide skoro nemaji sanci se minout. Jedna cast je hluboky snih a druha kluzky kopecek. Bylo by velice neprijemne kdyby se stalo, ze pri odjezdu vlaku nekdo pod nej sklouzne.
Dekuji

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: sousedka(somsiadka) Žena

Založeno: 24.02.2009, 21:05

Dekuji, dneska uz se slo prez prechod mnohem lepe.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bohata snehova nadilka

Autor: Místní Muž

Založeno: 25.02.2009, 19:49

Dobrý den, pane místostarosto sníh nam taje silnice jsou plne rozbředlého sněhu, kvůli bezpečnosti chodců a vozidel byste měl vyslat traktoristy aby stáhli rozbředlý sníh radlicí, v odpoledních hodinách když je sníh nejvíc mokrý by to mělo smysl aby se dobře chodilo a jezdilo a člověk se nebál jet aby neskončil s autem sousedovi v plotu. Viděl jste tedka někdy v jakém stavu je silnice v kopci směrem Pod Las kolem pana Ditricha, odpoledne se tam nedá vyjet. Děkuji

Odpovědět na příspěvek