Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Zneužívání diskuze

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 03.02.2009, 20:25
Odpovědí: 15

Po dlouhé letní odmlce, se na našich stránkách živě diskutuje. Na tom by nebylo nic špatného, zpětnou vazbu potřebuje každý, zastupitel zvláště. Některé příspěvky jsou na hranici slušnosti, občas se vyskytne takový, který ji výrazně překračuje. Nerozpakuji se vulgární příspěvek vymazat, i když to dělám jenom zřídka. Přes různost názorů a spoustu kritických slov si považuji takových diskutujících, (např. Pana Bocka, Kudely, Czudka), kteří se podepíšou pravým jménem. Anonymů je na této diskuzi většina. Jurek Kluz, Hanka, Janek Koszula jsou recesisti a zde mi jejich anonymní nick nevadí.

Existují anonymové, kteří šíří jenom zlobu. Naivně očekávají, že jim někdo bude seriozně odpovídat. Ve většině případů jsou to zbabělci, ukájející se svým egem, dodávajíce si odvahy plejádou silných slov, kteří sami nic pozitivního pro Hrádek neudělali. Často se titulují „my slušní a poctiví občané“. Bohužel, i tito zde mají právo diskutovat (pokud neporušují pravidla diskuze).

Pak jsou tu takoví, kteří si hrají. Vystupují pod různými jmény, a to často tak, že položí otázku a pod jiným jménem na ni odpovídají a radí sami sobě. Těch mi je celkem líto.

Nejhorším druhem anonyma je ten, který se podepíše jako Pavel Tomčala, odpovídá jako Pavel Tomčala, ale není to Pavel Tomčala. Ostatní si myslí, že starosta konečně odpověděl, ale jsou v totální iluzi, poněvadž jeho jménem odpověděl někdo, kdo se tváří jako silvestr, jindy napodobuje Moniku nebo K S. Takový zákeřně sofistikovaný anonym zde nemá místo, s čímž, podle mého názoru, budou souhlasit i ostatní anonymové.

Zdůrazňuji, že pokud by některý anonym zneužíval skutečné jméno konkrétní osoby a mátl tak ostatní, bude mu odepřen přístup do diskuze na obecních www stránkách. Pokud se takové případy budou objevovat častěji, vznikne půda pro to, aby byla diskuze na našich stránkách zrušena úplně. Což bych velice nerad.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Zneužívání diskuze

Autor: Jozef Kudela Muž

Založeno: 03.02.2009, 20:42

Pane Borski.V každém anonymu je kus pravdy !Žel postupen času začínám důveřovat víc anonymům než Vám! Proto Vás žádám , nikomu z anonymů neodmítejte přístup v diskusi. Každý příspěvek má svou váhu!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 03.02.2009, 21:15

Pane Kudelo,

nemusíte mi důvěřovat, ale byl bych rád, kdybyste se alespoň pokusil elementárně pochopit, co jsem napsal. Nebráním anonymům psát. Cituji: "Bohužel, i tito zde mají právo diskutovat (pokud neporušují pravidla diskuze)."

Varuji pouze ty anonymy, kteří tohoto zneužívají. Např. ten, který se podepsal jako Pavel Tomčala. Rád bych věděl, jak byste reagoval, kdyby někdo vašim jménem "Jozef Kudela" napsal cokoliv, z čímž byste ani v duchu nesouhlasil. A někdo úplně jiný by přesvědčivě, opět vašim jménem dementoval "vaše" slova. Za chvíli by zde byl takový chaos, nikdo by nevěděl, kdo je Kudela, Tomčala, Borski, Bocek. Toto by se vám líbilo? Jsem přesvědčen, že nikoliv.
Víc k tomu neřeknu. Nechci tímto příspěvkem zbytečně dávat návod různým šprýmařům, aby si začali dělat srandu na váš účet.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Zneužívání diskuze

Autor: Irena Czudková Žena

Založeno: 03.02.2009, 21:04

Pane Borski, ráda bych věděla, jestli my nemáme odebraný přístup, protože už dlouho nemůžu psát na odpovědi, a musím to zasílat od rodiny ???
Irena Czudková

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 03.02.2009, 21:22

Paní Czudková,

v současnosti nikdo nemá odepřený přístup. V minulosti se tak stalo jednomu diskutujícímu a to pouze na několik týdnů nebo dnů.

I mě se někdy stává, že při odeslání odpovědi dostanu hlášku: "byl špatně zadán ověřovací kód", přestože byl zadán dobře. V takové situaci restartuji Explorer a pak je obvykle všechno v pořádku. Pokud však píšu příspěvek přímo, příjdu o něj, neuloží se mi. Doporučuji proto psát příspěvek ve Wordu a pak ho zkopírovat do diskuze.
Někdy také hapruje prohlížeč Mozilla Firegox. Používejte raději MS Explorer.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 03.02.2009, 21:25

Pane místostarosto,

pokud vím, tak ještě do nedávna naše zastupitelstvo jednalo a schvalovalo všechny své návrhy podle takového jednacího řádu, aby žáden náš občan nikdy nemohl zjistit, jako který zastupitel o jednotlivých návrzích hlasuje, to znamená A N O N Y M N Ě !!!
Takže pokud Vy tu dnes píšete, že někteří anonymové jsou zbabělci a šíři jen zlobu, tak se vás ptám jestli v tomto směru považujete za zbabělce i sám sebe?

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 03.02.2009, 22:23

Pane Bocku,

zastupitelstvo obvykle hlasuje tajně pouze v případě, pokud volí starostu, místostarostu nebo radní. V ostatních případech hlasuje aklamací tj. zvednutím ruky. Všechna zasedání zastupitelstva jsou veřejná a konají se vždy v 16:00 hodin a to proto, aby se ho mohl kdokoliv z občanů pohodlně zúčastnit. Při každé z vašich návštěv zasedání v minulosti, jste se mohl sám (pokud jste seděl v jednací místnosti), na vlastní oči, přesvědčit, kdo jak hlasoval.

Máte pravdu v tom, že už zhruba rok se každé hlasování detailně zapisuje a tento zápis každý zastupitel po ukončení zasedání stvrdí podpisem. Tento zápis o hlasování se nikde nezveřejňuje, ale je k nahlédnutí na Obci. Kdyby tento nápad, zapisovat každé hlasování, přišel o deset let dříve, neměl bych s tím vůbec žádný problém. Ostatně, když zastupitel Konderla připravoval návrh nového jednacího řádu, sám jsem mu volal a doporučoval, aby se pokusil do něj zakomponovat takový způsob zápisu hlasování, aby byl co nejtransparentnější. S vědomím, že by bylo dobré, aby i za 50 let lidé měli možnost vědět, kdo, kdy a jak hlasoval. Mé názory týkající se obce Hrádek jsou veřejně známy (viz i tyto internetové diskuze) a nestydím se za ně. Snažil jsem se je vždy prezentovat zpříma. I vám osobně, a to vy moc dobře víte. Takže odpovídám: „Nepovažuji se za zbabělce.“

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 04.02.2009, 17:37

Pane místostarosto,

znovu mate tendenci některé negativní fakta přikrašlovat a celou záležitost ohledně hlasovaní zastupitelů podle starého jednacího řádu tak trochu skreslovat. Vy přece sám dobře vité, že během některých hlasováni zastupitelstva, zapisovatelka ani nestačila jednotlive hlasy spočítat a tak jste občas museli o stejném návrhu hlasovat opakovaně, protože ani nikdo z vás zastupitelů par vteřin po takovémto hlasováni nevěděl jak, kdo hlasoval! Vy si fakt myslíte, že během takovýchto asi tři vteřinových hlasovacích procesu přítomní občane mohli zaregistrovat všech 15 členu zastupitelstva, jak kdo z nich hlasoval? A co se tyče tajné volby starosty, tak si myslím, že by měla byt vždy veřejná, protože pak by nedocházelo k takovým excesům, jako došlo hned po první volbě našeho současného pana starosty. (Ale o tom se z jistých důvodu případně podrobně zmíním až někdy později.) Takže v tomto směru považuji každou tajnou volbu za tak trochu zbabělost a zbavovaní se odpovědnosti vůči občanům, kteří vám zastupitelům dali svoji důvěru...

A co se tyče nového jednacího řádu, tak mě fakt udivuje, že už s tím dávno nepřišli staří matadoři, kteří v našem zastupitelství "sedí" téměř dvě desítky let nepřetržitě. Asi jim to zcela nepřehledne a zmatečné hlasováni velmi vyhovovalo. Možná i proto máme dnes v obci tolik problému, že si s nimi nikdo ani neví rady.
Samotný fakt, že s návrhem nového jednacího řádu přišli až noví a nejmladší zastupitele (p. Konderla a p. Kawulok) svědčí jen o tom, že ti naši staří "matadoři" už nemají v sobě téměř žádnou pozitivní energii pro obec. Navíc jsem viděl, že během rozpravy o schválování nového jednacího řádu, největší námitky proti jeho schválení znovu měli především ti naši služebně nejstarší koaliční zastupitele, kteří se tak zasadili i o to, aby novy jednací řád byl přijat co nejpozději. Ale k tomu by možná mohli něco víc říct už mnou zmínění zastupitele, kteří nový jednací řád vyhotovili a předložili ke schválení.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: spoluobčan Muž

Založeno: 23.11.2009, 16:06

Vyhnal bych toho trojského koně z vašeho počítače!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Zneužívání diskuze

Autor: Bc. Richard Gavenda Muž

Založeno: 08.02.2009, 18:14

V posledních měsících se situace na diskuzi stává, podle mého názoru, neúnosnou. Pokud systém dovolí vystupovat v diskuzi pod cizí identitou, bylo by dobré začít regulovat přístup k diskuzi. Příkladem mohou být změny v systému diskuzích na serveru novinky.cz. Jelikož většina zdejších diskutujících jsou pravděpodobně občany Hrádku, bylo by možné do diskuze přispívat až po dostavení se na obecní úřad, kde by po ověření totožnosti byl osobě vytvořen účet s heslem a tyto příspěvky by se na diskuzi zobrazovaly s kompletním jménem a příjmením.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 08.02.2009, 21:24

Pane Gavendo,

také se mi nelíbí zdánlivě neanonymní, přitom falešná identita konkrétního člověka. Máte jistě kontruktivní nápad jak tomuto nešvaru čelit, obávám se však, že by takto očesaná diskuze na našich stránkách ztratila smysl, protože by diskutovalo jenom několik málo odvážlivců. Spíše to dopadne tak, že při opakujících se falešných identitách, rada obce zruší nebo pozastaví tuto diskuzi,jak se již jednou v minulosti stalo. V okolních obcích (až na světlé výjimky) tuto možnost svobodně se vyjádřit občané nemají, což je v jistém ohledu škoda. Na druhé straně, internetové diskuze na známých servrech jsou poslední dobou jen snúškou vulgarismů, xenofobie a negativismů všeho druhu, což se o naší obecní diskuzi prozatím jednoznačně říct nedá. Jsem opatrným optimistou. Věřím, že naše obecní diskuze určitý smysl má, i když je často těžké odpovídat např. člověku, který ve skutečnosti nemá zájem o věcný dialog, směřující k řešení problému. Člověku, který si chce pouze ulevit potupením nebo zesměšněním adresáta.

Ale dík za nápad, budu se touto možností více zabývat.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Pavel Filipczyk Muž

Založeno: 23.11.2009, 18:03

Pane Borski,
musím říct, že diskuzi sleduji pravidelně! Vždy mně to rozesměje a zvedne mi náladu, když čtu, jak si tady lidi nadávají, urážejí se navzájem a říkají, kdo komu ukradl slepici. Musím říct, že jste asi jediný starosta, který musí řešit takové věci. Je to odvaha! Udělat diskuzi na stránkách obce, kde jinde to mají? Nýdek, Bystřice? Nikde:)) Přeju Vám pevné nervy ve vaší funkci, musím říct, že já bych to osobně dělat nemohl :))

Zdraví Pavel Filipczyk z Bystřice

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: lojza Muž

Založeno: 24.11.2009, 21:58

Zdravim.Jen pro zajimavost myslim ze by nemel byt problem v tom zeby u kazdeho prispevku naskocila i IP adresa tak jak na jinych forech.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Pavel Filipczyk Muž

Založeno: 25.11.2009, 10:34

tak to už je druhá věc, pokud se někdo chová anonymně a zřejmě se stydí za své názory(jinak opravdu nevím proč by nenapsal jméno i příjmení). Je to každého svědomí a každý by to měl vzít s nějakou zodpovědností. Není to přece diskuze jako na nějakém pokecu, kde se holky baví, který kluk se jim líbí :))

Pavel Filipczyk

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 09.12.2009, 13:52

Někteří z vás jste si jistě povšimli, že pan starosta a administrátor těchto stránek v jedné osobě, pan Robert Borski, opakovaně, asi 6 krát vymazal nedávnou diskuzi „Otrávený pejsek“, údajně kvůli tomu, že někteří anonymové , jako Občan!, Lojza a další, ji zneužívali a vyjadřovali se v ni velmi vulgárně a neslušně. Kdyby tato diskuze nejen mnou, ale i dalšími občany nebyla vícekrát obnovena, tak by se asi nikdy nepovedlo zjistit, že ve skutečnosti žáden pejsek otráveny nebyl(!!!), a že si to všechno vymysleli jen někteří naši občane včetně některých našich zastupitelů, aby mohli pomlouvat.

Ač to možná bude znít paradoxně, tak já si myslím, že největší zásluhu na tom, že se celou záležitost povedlo úspěšně objasnit, mají především anonymové, kteří se podepisovali, jako Občan! a Lojza, za což jim samozřejmě děkuji.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání diskuze

Autor: Jana Žena

Založeno: 09.12.2009, 16:34

Pane Bocku,
včera o Vás dokonce vyšel i článek v Horizontu. Jen pište a publikujte dál, možná uděláte časem i díru do světa. Já osobně se nemůžu dočkat na "otrávený pejsek - obnovená diskuze po páté, šesté, sedmé.....sté"
Jana

Odpovědět na příspěvek