Z naszych przedszkoli - Gródeckie Ekoludki (GŁOS LUDU)

7. června 2003, 22:52

Wiemy z poprzednich listów, że przedszkole w Gródku postawiło na ekologię i że tamtejsze Ekoludki wiedzą doskonale, jak dbać o przyrodę i środowisko naturalne. Między innymi starannie segregują odpady i wiedzą, do jakich pojemników należy wrzucać plastikowe butelki, szkło czy stary papier. Postanowiły ostatnio sprawdzić, co dzieje się z tymi materiałami dalej. O ich wizycie w firmie Nehlsen napisała nauczycielka, Halina Konderla: Już sama podróż do Oldrzychowic mini autobusem z „Autoserwisu Czudek" i samochodem taty Gabinki była zdarzeniem niecodziennym. Dzieci wręczyły pani Irenie Lipowczanowej, która powitała je i oprowadzała w przedsiębiorstwie, bukiet kwiatów i plastikowe butelki. Bardzo ciekawie opowiadała o tym, że posegregowane odpady nadają się do powtórnego wykorzystania: makulaturę przerabia się na papier, ze szkła powstaje nowe szkło, a plastik nadaje się np. na włókna do namiotów... Dzieci słuchają uważnie, jednak chłopców (zwłaszcza Dominika) najbardziej interesują samochody-śmieciarki. Tatuś Gabinki zrobił szereg pamiątkowych zdjęć, a Ekoludki pożegnały pracowników fy Nehlsen piosenką o naszej wspaniałej planecie: „Precz brudna wodo, precz odpady śmieci, dbaj o przyrodę, krzyczą wszystkie dzieci..."