Výsledky Běhu Hrádkem 2019

28. dubna 2019, 15:32
Nejvýznamnější hrádecká sportovní akce otevřela druhé čtvrtstoletí své existence.

Poklidný průběh pro organizátory i účastníky nezkomplikovalo ani počasí, i když to zpočátku vypadalo hrozivě. se ustálilo, že nejvíce běžců tvořil tým ze Slezanu Frýdek.Místek, následovaný místními borci a rovněž závodníky z 1. Běžeckého oddílu z Jablunkova. Tak jako každý rok, přijela i početná výprava účastníků z polské Istebné.

Celkem dokončilo závod 409 osob. Byly překonány 2 traťové rekordy. Petr Kučírek v kategorii J a Vojtěch Kulich, poposunul vlastní rekord v kategorii C. Vítězem hlavního závodu se stal Tomáš Lichý, který již na bězích Hrádku zvítězil celkem 6x a stal se tak nejúspěšnějším běžcem historie závodu. V hlavní ženské kategorií byla nejrychlejší Eva Galaczová z TJ Třinec. Z hrádeckých závodníků se ve svých kategoriích blýskli tito borci: Karel Kaleta -1. místo, Roman Koziel - 1. místo v kategorii Buď fit, Teodor Piechaczek a Damian Jančík - druhá místa. Karel Kaleta (75 let) byl i nejstarším účastníkem Běhu Hrádkem, nejmladší běžkyni byla roční Emma Sztefková z Hrádku. Novinkou závodu byla registrace tzv. online, tj. přes internet pro všechny kategorie. Startovní čísla obsahovala čipy, díky nimž byl čas změřen automaticky, a tak nebylo potřeba používat stopky.