Virtuální prohlídka Hrádku

foto Lukáš Turoň

13. srpna 2015, 16:56
Naše stránky jsme osvěžili virtuálními prohlídkami. Najdete je na úvodní stránce vlevo dole pod webkamerou. Prohlížení je plynulé ve všech úhlech. Zatím je k dispozici 8 prohlídek. Nakoukněte, budete mít pocit, jako byste byli sami na těchto místech.

Prohlídky jsou určeny zejména potencionálním návštěvníkům Hrádku a turistům. Upoutávají na krásná zákoutí a zajímavá místa v obci. je Hrádek rozdělen zdmi, neznamená to, že by nestál za návštěvu. Máme zde 600 let starou lípu, která je nejstarším stromem v celém regionu. Také vesnické muzeum s mnoha darovanými exponáty, větrný mlýn, Zvoničku svatého Izidora, Alej dobra, kaňon řeky Olzy, zbytky dvou středověkých tvrzí, dva nordic walking okruhy, dvě cyklotrasy a dvě turistické stezky. Dobře se najíte v restauraci U Bureho nebo v turistické chatě Hrádek na Gruni. Zrelaxujete v altánku u jezírka v obecním parčíku nebo v zahradní restauraci v Belku u legendární skály na břehu Olzy. Jednodenní návštěva Hrádku vám bude stačit jen tak tak.

 

Virtuální prohlídky budeme v dalším období doplňovat. Vytvoříme i tzv. zimní verzi. Hrádek je fotogenická obec, tvrdí několik místních fotografů, kteří zde stále nalézají tvůrčí inspiraci. A netvrdí to jen fotografové. Říkají to všichni, kteří mají Hrádek rádi.