Ohlédnutí za hasičskou soutěží

8. srpna 2007, 18:05
Pokud Vám čas nedovolil přijít se podívat na naši tradiční hasičskou soutěž a je Vám to líto, nezoufejte! Přinášíme Vám souhrn toho nejdůležitějšího, několik fotografií a dokonce video z této soutěže.

V sobotu 4.8.2007 se na hřišti TJ Sokol Hrádek uskutečnila soutěž v požárním sportu za účasti 23 soutěžních družstev. Sešla se zde téměř celá špička z Třinecka a z nedalekého Slovenska.

Začátek soutěže naplánovaný na 15.00 začal s menším spožděním, ale na průběh soutěže to nemělo vliv. Panovala pohoda, základna i závodní trať včetně časomíry v perfektním stavu. Útoky se střídaly v pravidelných intervalech, soutěžící družstva se z nástrahami požárního sportu vyrovnávaly se střídavými úspěchy.

Nejlépe si vedli, podle mého názoru momentálně nejlepší, hasiči z Písečné, kteří vyhráli časem 14.32 s. Ze dvojice ženských družstev vyhrály ženy z pořádajícího SDH Hrádek, cašem 23.99 s, k jejich vystoupení bych měl ale pár výhrad. Nepůsobí kompaktně, nemají natrénováno a mají problémy na rozdělovači a se spojkami. Vyhrály jen díky malé konkurenci.

To  muži z Hrádku, kteří skončili na pěkném třetím místě, časem 16.43 s, se mi jeví lépe! I oni se ale neobešli bez problému, chyběl jim levý proud, pravý proud přestříkal kolem dvou sekund, nepůsobili na mně kompaktně. Zkrátka mají se v čem zlepšovat, hlavně v soudržnosti. Jako příklad soudržnosti by si měli vzít vzor z družstva Old Bojs, poskládaného z bývalých aktivních závodníku, kteří se po dvou letech opět sešli a nebýt menšího zaváhání strojníka, mohli se jim i vyrovnat, zkrátka jsou to borci a šoumeni. Svým vystoupením nezklamali a sklidili potlesk na otevřené scéně.

O dobrou náladu v celém průběhu soutěže i po se staral pohotový speaker, bohaté občerstvení a obstojná tombola.

Jedinou skvrnou na kráse soutěže byl brutální úbytek lidí pokračujících v zábavě po vyhlášení tomboly . Je na zvážení celého výboru pořádajícího SDH, jestli stejný termín s Goralskými slavnostmi, je ten nejšťastnější.

Celkově bych tuto soutěž hodnotil velmi pozitivně a na noční soutěž příjdu zas.