Oficiální výsledky 24. ročníku Běhu Hrádkem

8. dubna 2018, 12:23
Letošní Běh Hrádkem silně kontrastoval s tím předchozím. Ideální počasí, sucho bezvětří, sluníčko. Dařilo se i organizátorům zvládnout nápor 445 závodníků, druhý nejvyšší počet v historii Běhu. V hlavní kategorii opět zvítězil Marek Chrascina z 1. běžeckého oddílu Jablunkov s časem 25:59. V hlavní ženské kategorii si prvenství odnesla Iveta Rašková.

Novými traťovými rekordmany se stali Vojtěch Kulich, Thomas Hlavačka a Nikodém Mitrenga. Borců z Hrádku se postavilo na start 74 - další rekord. Šest z nich stálo na stupních vítězů: Hrádečtí - Viktorie Ćmielová s úsměvem na rtech suverénně zvítězila v nejmladší kategorii a Karel Kaleta zase v té nejstarší. Nejmladším sportovcem byl vyhlášen Vojtěch Branc. Nejstarším tradičně, čerstvě 83-ti letý Jaroslav Gaman s psíkem. Ještě jeden rekord by letos překonán: Závodu se zúčastnilo nejvíce dospělých, celkem 150 běžců. Ceny pro vítěze sponzorovaly firmy Netis, s.r.o., Český spořitelna, a.s., Igea, s.r.o., Monitoring a čištění potrubí, s.r.o., Leszek Branc - Bradop, T-DEX, s.r.o., Kancelářská technika Lejka, s.r.o., Nehlsen, s.r.o., SMVaK, a.s., Cieslar, s.r.o., , Miroslav Striha,  a Chata Hrádek. Finanční příspěvek poskytl i Moravskoslezský kraj.