obecní

Obloha nad Hrádkem

18. března 2009, 22:33 | Již delší dobu mě fascinuje beskydská obloha(a nejen ta nad Hrádkem). Neustálé měnící se tvary mračen, dotvářené silnými větry, fantasticky laděné barvami vycházejícího nebo zapadajícího slunce, to vše je tady pro nás. Zachycené momenty chci prezentovat alespoň zde na několika fotografiích.

 

 

 

Řeka Olše

19. února 2009, 21:18 | Řeka Olše protéká několika obcemi a městy. Koryto řeky se stále mění a má mnoho podob. Průtok Hrádekm je jeden z nejzajímavějších

 

 

 

Dvě jarní panorámata Hrádku

11. května 2008, 19:13 | Vynikající počasí vhodné pro fotografování mě vyprovokovalo udělat pár panoramatických snímků. Tentokrát směrem západním. Plné rozlišení jednoho snímku má 10 MB, což nedovoluje dát tyto snímky ani do příloh. Dávám tedy do příloh menší velikosti snímků. Zájemcům bude k dispozici plné rozlišení na rborski@volny.cz

 

 

 

Unikátní historické fotky Hrádku (60-tá leta minulého století)

18. listopadu 2007, 23:24 | Měl jsem k dispozici negativy jako pozůstalost jednoho třineckého fotografa. Objevil jsem mezi nimi o desítky snímků z Hrádku, vyfocených v období let 1950 - 1970. několik z nich jsem přeskenoval, abych se o ně podělil s návštěvníky našich www stránek. Zhoršená kvalita je způsobena nedokonalým skenováním. Při klasickém fotografickém procesu v temné komoře by bylo dosaženo mnohem lepší kvality. Uvítal bych radu jak a kde vyvolat fotky klasickou cestou. Pak bych je zveřejnil ještě jednou v lepší kvalitě.

 

 

 

Nové letecké snímky Hrádku

18. listopadu 2007, 23:17 | Rada obce letos objednala pořízení leteckých snímků fotografa-parašutisty, který nafotil Hrádek z ptačí perspektivy. Několik fotek (ve zmenšeném rozlišení) zveřejňujeme na našem webu.

 

 

 

Zima je tady

18. listopadu 2007, 23:15 | Mlha je lákavým tématem pro fotografování. Dnešní dopolední procházka "Na Przysłopě" v nefalšované mrazivé náladě dala vzniknout této fotogalerii. Jen vleky na sjezdovce ještě nejsou v provozu. Čeká se na větší přísun sněhu.

 

 

 

Adrenalín na rozvodněné Olze

7. září 2007, 20:36 | Už dlouho Olza neukázala svou sílu jako včera. Stál jsem tam chvíli na břehu schoulený pod deštníkem a s respektem pozoroval tu nezaměnitelnou vlnu, kterou řeka vykouzlí jenom v Belku. Hledal jsem vhodný úhel k focení.

 

 

 

Strana výpisu

4