Dzień Matki

26. května 2006, 07:54

W piątek 19 maja 2006 roku w naszej szkole roiło się od  mamuś i tatusiów. Zostali oni zaproszeni przez swoje pociechy na Dzień Matki. Dzieci wraz z paniami nauczycielkami przygotowały program poświęcony tym najbliższym naszemu sercu, czyli mamusiom i tatusiom.

Były wiersze i piosenki, które dzieci zaśpiewały również w języku angielskim. Po programie każde dziecko wręczyło swojej mamie włosnoręcznie wykonany prezent i laurkę. W tym roku dzieci zrobiły obrazki z zasuszonych polnych kwiatów. Później rodzice zostali zaproszeni na kawę i ciasteczko.

 

Takie, jak Olzy jest tęskne szemranie –

takie naszej Matki jest śpiewne kochanie.

Tak jak przez wieki szumią nadolziańskie drzewa,

tak ciągle, tak wiecznie ciepła Mamy nam trzeba.

Tak jak kamyk na dnie Olzy został, choć stale płukany,

tak przetrwa, tak będzie Serce  Naszej Mamy.

 

To Matka nad Olzę nas pierwsza zaprowadziła,

Kwiatki z jej brzegów w wianek miłości uwiła.

Płynie nasza rzeka, nurt w niej stale wzbiera –

Pulsuje serce Mamy, jest w nas i nigdy nie umiera.

 

  • Dzień Matki
    Dzień Matki
  • Dzień Matki
    Dzień Matki
  • Dzień Matki
    Dzień Matki