Diskuse

Prihlášení

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo

 

Seznam témat    Registrace    Přihlásit se     Sbalit příspěvky

 

 

Vkládání příspěvků do diskuse je možné až po registraci!

Pro registraci si připravte mobilní telefonní číslo, na které Vám přijde ověřovací SMS.

 

Komunální volby 2014

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 23.09.2014, 13:08
Odpovědí: 8

Komunální volby 2014

Připadá mi tak trochu zvláštní, že 17 dnu před komunálními volbami a v době, kdy i prostřednictvím různých sdělovacích prostředku a televize můžeme už několik týdnu sledovat nesčetné předvolební diskuse, volební programy jednotlivých politických stran a seskupeni, nebo jednotlivců a znát jména nejrůznějších kandidátu z různých měst a obci po cele české republice, tak u nás v naši obci Hrádek veřejnost nezná ještě ani jedno jedině jméno kandidáta do našeho obecního zastupitelstva…

Je však možné, že nikdo nechce investovat do finančně dost náročných předvolebních kampani, což bych pokládal za velmi rozumné především proto, když zde máme k dispozici zcela zdarma tuto obecní diskusi. Proto bych si dovolil prostřednictvím této diskuse , poprosit všechny letošní kandidáty, kteří chtějí spravovat naši obec Hrádek v následném čtyřletém období, aby aspoň stručně nám občanům voličům sdělili, co dobrého chtějí pro naši obec vykonat a pokud možno se také vyjádřili i k nejpalčivějším celospolečenským problémům, jako je alkoholizmus, hazard, hrací automaty, nezaměstnanost, zadluženost, osobní bankroty a podvody na občanech. Je totiž velmi pravděpodobné, že pokud se tyto a podobné problémy nezačnou urychleně i v naši obci řešit, tak už za par let se můžeme dočkat toho, že největší a nejdominantnější budova v naši obci na kopečku u lesa bude přeplněna matkami samoživitelkami se svými dětmi, a jejich otcové závislí na alkoholu a hazardu se budou v přilehlém údolí denně opíjet v hernách a utrácet všechny finanční prostředky v hracích automatech.

Já, jako občan a volič bych také velmi uvítal, aby každý, kdo kandiduje do našeho obecního zastupitelstva, zde uvedl, zdali ve svém životě aspoň jeden rok manuálně pracoval a byl aspoň jeden měsíc veden v evidenci ÚP, jako uchazeč o zaměstnání a že v současné době nemá žádné dluhy, není na ničem závislý a neúčastnil se velké ani male kuponové privatizace o které i sám současny prezident ČR řekl, že to byl největší podvod století.

A pokud jsem se už nepřímo zmínil o notorických podvodnících, gamblerech a alkoholicích, tak bych v této souvislosti ještě chtěl sdělit následující: je sice velmi chvályhodné, že náš obecni úřad pohotově varuje prostřednictvím sms zprav naše občany, když například po obci jezdi nějaké cizí podezřele auto s potencionálními podvodníky, nebo se toulá nějaký cizí pes. Z druhé strany je dost špatné, že vůbec už několik let nereaguje na obzvlášť vykutáleného místního notorického podvodníka, gamblera a alkoholika v jedné osobě, který i v naši obci hraje důvěřivým lidem především na city a pod nejrůznějšími záminkami si „půjčuje“ od nich až desítky tisíc korun, které samozřejmě nikdy nevrací. Část takto získaných finančních prostředku pak ukládá do svého penzijního fondu a zbytek propije a prohraje na automatech.Téměř pokaždé za takto vypůjčené peníze ručí rychlým zrušením svého platného penzijního fondu a vraceni peněz. Skutečnost je však taková, že na svém penzijním fondu má už stovky tisíc korun a žáden dluh zatím nikomu neuhradil. Navíc, jak se zda, za dobu své kriminální činnosti se mu povedlo vychovat celou řadu jakýchsi svých učňů a pomocníku, kteří se snaží přímo kráčet v jeho šlépějích. Proto bych také uvítal, aby jednotliví kandidáti se také vyjádřili, jak chtějí proti tomuto místnímu zločineckému gangu bojovat. Můj návrh je: urychleně přijmout aspoň takovou místní vyhlášku, aby bylo možné beztrestně zveřejnit jejich jména například i přímo v této diskusi a varovat tak všechny naše občany před jejich kriminální činnosti. A také by bylo asi vhodné, aby OÚ v Hrádku urychleně prostřednictvím sms zprávy upozornil všechny naše spoluobčany na kriminální činnost této podvodnické skupiny.

Doufám, že tato obecni diskuse, která v minulosti byla anonymní a proto spíš naši obci škodila, bude v současnosti, kdy už anonymní není , pro naši obec přínosem.


Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Komunální volby 2014

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 23.09.2014, 13:54

Vážený pane Bocku,
myslím, že o tom, kdo v Hrádku kandiduje se dozvíte docela brzy. Volební strany budou nějaké letáky zveřejňovat. Pokud byste to chtěl vědět již v této chíli, odkazuji na:
http://www.volby.cz/pls/kv2014/kv2211?xjazyk=CZ&xid=1&xv=12&xdz=1&xnumnuts=8102&xobec=512176

Bohužel, v našem letáku se budeme věnovat konkrétním záměrům, které bychom, v případě zvolení, chtěli realizovat v obci Hrádek v následujícíh čtyřech letech. Celospolečenské negativní jevy jsou spíše tématy parlamentních či krajských voleb, čímž nechci dát najevo, že nás tyto záležitosti nezajímají.

Co se týče páchání trestné činnosti, milý pane Bocku, pokud máte na někoho podezření, obraťte se, prosím, na Policii ČR. Obec nemůže přijímat takové obecně závazné vyhlášky, které by nebyly v souladu s platnými zákony. Ministerstvo vnitra by je ihned zrušilo.

Děkuji Vám, že jste svým příspěvkem po dlouhé době vzkřísil obecní diskusi.

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Komunální volby 2014

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 24.09.2014, 18:29

Abych pravdu řekl, ještě milejší pane starosto :)

tak mě nejvíc na Vašem diskusním příspěvku potěšilo Vaše osloveni moji osoby slovy, míly pane Bocku:) Myslím si, že pokud se takto pěkně a mile začneme navzájem oslovovat všichni v naši obci, tak určitě bez ujmy přežijeme i případný jaderny výbuch a všechny současné nejzávažnější celospolečenské problémy budeme pokládat za naproste malichernosti. Ale zatím, aspoň doufám, ani žáden atomový poplach nehrozí…

Takže, co se tyče Vašeho doporučeni, abych se obrátil na policií ČR, tak si myslím, že to zatím moc dobry nápad není. Já jsem totiž nikdy nebyl zastáncem toho, aby byli kriminalizováni, souzeni a zavíraní do nápravných zařízeni obyčejní prosti lide, kteří se podle mého názoru stali jaksi oběťmi naši doby, za což podle mého názoru, může cela naše společnost, včetně Vás i mě samotného. Až nebudeme mít v cele naši republice například zcela volně dostupné žádné hrací automaty a také zcela volně dostupné všechny alkoholické nápoje, o kterých všichni víme, že způsobuji silnou závislost zejména u přecitlivělých, přepracovaných a abych tak řekl i životem unavených jedinců, kteří pak máji sklony páchat i trestnou činnost, tak potom si můžeme všichni smělé říct, že za to naše společnost nemůže. Zajímalo by mě, zdali aspoň na to mate stejný názor?

No a také by mě samozřejmě zajímaly názory na tuto problematiku, jak jsem už zjistil, všech zbylých 59 kandidátu do našeho obecního zastupitelstva, protože nejhorší je o problémech nepsat ani nemluvit. Čím víc lidi i z řád řadových občanu se do této diskuse zapojí, tím asi větší pravděpodobnost bude, že aspoň jednomu závislému na hracích automatech, nebo alkoholu to pomůže. A především proto také nabízím, jako odměnu 500,- kč. tomu, kdo, jako první a na něčem závislý se do této diskuse zapojí a o své závislosti sdělí všechno podstatné. Jen doufám, že kvůli pětisetkoruně někdo nezačne pit, nebo hrát automaty.

Možná, kdybychom už v dříve o různých závislostech vice mluvili i psali, tak bychom dnes v naši obci neměli až tolik lidi, kteří se doslovně topí ve svých dluzích, vyhlašuji osobní bankroty, a začínají páchat trestnou činnost, aby doslovně aspoň přežili.

Děkují Vám za Vaší reakci na můj diskusní příspěvek.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Komunální volby 2014

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 02.10.2014, 14:47

Vážení a milí kandidáti,

je všeobecně známo, že základem každé dobře fungující demokratické společnosti je veřejná diskuse s občany zejména o Vašich volebních programech a Vašich názorech. Už máme jen 9 dnů do začátku komunálních voleb a přitom občane naši obce nemají možnost vědět o Vás, Vašich programech a Vašich současných(!) názorech téměř vůbec nic. Je však možné, že na otázky a témata, které jsem v této diskusi nastínil, jako je například alkoholismus ( ve spotřebě na jednoho občana zaujímáme 1. místo v Evropě) a hrací automaty ( v přepočtu na jednoho občana rovněž 1. místo v Evropě), nemate žáden názor a proto se k tomu ani vyjadřovat nechcete.

Proto si Ván všem, váženi a milí kandidáti, dovolím položit aspoň dvě nejzákladnější otázky, na které by jste už aspoň nějaký názor mít měli:

1. Proč letos kandidujete do zastupitelstva naši obce Hrádek?
2. Jste proto, aby „diskuse“ na webových stránkách obce Hrádek byla zrušena a nemusela tak byt zbytečně placena z finančních prostředku daňových poplatníku?

A rovněž si zde dovolím okppirovat i všechny Vaše jména, aby bylo zcela zřejmé, ke kterým konkrétním osobám mé otázky směřuji.

Jmenné seznamy

Výběr: všichni platní kandidáti dle poř. čísla
Zastupitelstvo obce
Kraj: Moravskoslezský kraj
Okres: Frýdek-Místek
Obec: Hrádek

1 Hrádek - náš domov 1 Borski Robert 43 STAN BEZPP
1 Hrádek - náš domov 2 Byrtus Martin Ing. 47 STAN BEZPP
1 Hrádek - náš domov 3 Dudys Petr 61 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 4 Mlčoch Rudolf Mgr. 49 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 5 Brancová Kateřina 40 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 6 Dorda Rudolf 63 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 7 Czyžová Marta Bc. 49 STAN BEZPP
1 Hrádek - náš domov 8 Žabka Roman 45 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 9 Kajfosz Pavel 37 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 10 Czyž Konrád 58 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 11 Lipowski Petr 43 STAN BEZPP
1 Hrádek - náš domov 12 Kawuloková Jana 50 STAN BEZPP
1 Hrádek - náš domov 13 Walek Bronislav 57 NK BEZPP
1 Hrádek - náš domov 14 Kaleta Stanislav 60 STAN BEZPP
1 Hrádek - náš domov 15 Martynek Marian 41 NK BEZPP

2 COEXISTENTIA 1 Pilch Pavel 54 COEX COEX
2 COEXISTENTIA 2 Cieślarová Dana Ing. 57 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 3 Polok Roman MVDr. 42 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 4 Wolny Stanislav Ing. 57 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 5 Kantor Stanislav 45 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 6 Starzyk Marian MDDr. 33 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 7 Drong Robert 42 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 8 Raszka Jan Ing. 62 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 9 Sztefková Anna 54 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 10 Czudek Bohuslav 54 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 11 Pyszko Bohdan Ing. 38 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 12 Medková Irena 48 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 13 Lacek Jiří 52 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 14 Worková Irena 47 COEX BEZPP
2 COEXISTENTIA 15 Szkanderová Anna 54 COEX BEZPP

3 Česká str.sociálně demokrat.1 Kawulok Jakub Mgr. 32 ČSSD ČSSD
3 Česká str.sociálně demokrat.2 Konderla Ryszard 33 ČSSD ČSSD
3 Česká str.sociálně demokrat.3 Raszka Roman Mgr. 31 ČSSD ČSSD
3 Česká str.sociálně demokrat.4 Starzyk Bronislav 59 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.5 Piechaczek Alexander 37 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.6 Palarczyková Lenka 48 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.7 Kupiecová Jolana 32 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.8 Kantorová Jiřina 49 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.9 Sztefek Marian 33 ČSSD ČSSD
3 Česká str.sociálně demokrat.10 Pilch Michał 31 ČSSD ČSSD
3 Česká str.sociálně demokrat.11 Brudný Martin 30 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.12 Bičánková Zdeňka 48 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.13 Kawulok Pavel Mgr. 34 ČSSD ČSSD
3 Česká str.sociálně demokrat.14 Turoň Petr 41 ČSSD BEZPP
3 Česká str.sociálně demokrat.15 Kaleta Jan 30 ČSSD ČSSD

4 Sdružení nezávislých kandidátů 1 Benek Pavel 37 NK VV
4 Sdružení nezávislých kandidátů 2 Grochol Robert 35 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 3Slováková Targová Iva 32 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 4 Malik Pavel 55 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 5 Klus Miroslav 48 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 6 Hamrozi Eva 25 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 7Heczková Štěpánka 46 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 8 Trombík René 39 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 9 Lubowiecki Petr 41 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 10 Bocek Jan 38 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 11 Dorda Radek 29 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 12 Maliková Lucie 31 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 13 Pav Jakub 29 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 14 Malik Marek 26 NK BEZPP
4 Sdružení nezávislých kandidátů 15 Byrtus Josef 60 NK BEZPP

Celkem zobrazeno kandidátů: 60

Závěrem bych si Vás všechny, kromě pana starosty, také dovolil upozornit i na to, aby v případě, že nebudete ochotni s občany komunikovat, tak aby jste se pak nedivili moc tomu, když někdo z našich občanu Vaše zvoleni zpochybni i u Ústavního soudu ČR pro naproste opovrhováni a ignorováni občanu voličů.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Komunální volby 2014

Autor: Robert Borski Muž

Založeno: 02.10.2014, 17:17

Milý pane Bocku,

vidím, že se snažíte znovu oživit diskuzi na našich stránkách, která, jak se zdá, tiše odpočívala v hrobě zapomnění. Určitě existuje racionální důvod, proč s Vámi kandidáti, které jste vyzval k diskuzi, nevedou polemiky na internetové diskuzi. Nechci o tomto důvodu spekulovat, na to budete muset přijít sám. Jen jsem Vás chtěl poprosit, abyste je nenutil pod hrozbou Ústavního soudu ČR, protože je to, takříkajíc, kontraproduktivní.

Myslím si, že za ta léta jsem trošičku porozumněl motivům Vašeho veřejného psaní, proto Vám na Váš upřímně míněný dotaz rád zodpovím.

Odpověď na dotaz č. 1: Letošní komunální volby jsou již páté, ve kterých kandiduji. V těch prvních jsem na stejný dotaz zodpověděl: Mám můj rodný Hrádek rád a není mi jedno, jak je o něm rozhodováno. Od té doby se nic nezměnilo. Pořád mám naši obec rád a nesmírně mě baví pro ni pracovat.

Odpověď na dotaz č. 2: Diskuze na našich stránkách nestojí Vás, pane Bocku, ani žádného dalšího daňového poplatníka ani korunu, protože je úplně zadarmo. Kdo do ní přispěje svým moudrem, nic za to nedostane. Diskuze už není anonymní, tudíž není ani atraktivní. Já osobně bych ji nerušil, proč taky, že?

Včera jsme měli besedu s občany. Sešlo se nás, jako obvykle, málo, rovných 15. Bylo tam i několik zastupitelů. Škoda, že jste si neudělal chvilku na diskuzi o obci. Možná by pak nebylo třeba ani Ústavního soudu.

Mějte se hezky

Robert Borski

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Komunální volby 2014

Autor: Jakub Kawulok Muž

Založeno: 03.10.2014, 10:07

Vážený pane Bocku,

opravdu mě moc těší Váš zájem o předvolební dění v naší krásné obci. Na Vaše dotazy Vám mile rád odpovím.

K první otázce uvádím, že kandiduji již po třetí a práce pro naší obec mě baví a svým způsobem i naplňuje.

Ke druhé otázce: není zde nejmenší důvod rušit diskusi, jak napsal starosta, nestojí daňové poplatníky ani korunu, takže tolik.

S kandidáty zastupitely, se občané mohli seznámit na zasedáních zastupitelstev, která jsou veřejná, dále na besedě s občany, bohužel účast byla mizivá.

Nezlobte se na mě, ale hrozit zde podáním žaloby k soudu na neplatnost voleb, je opravdu velmi kontraproduktivní.

Za volební stranu ČSSD byly rozeslány letáky, ve kterých je uveden volební program pro následující čtyřleté období; pokud k Vám nedopatřením České pošty nedorazil klidně mi sdělte Váš e-mail, pošlu Vám ho.

Přijďte příští týden 10-11 října k volbám vyjádřit svůj názor.

s přáním příjemného dne

Jakub Kawulok (místostarosta obce)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Komunální volby 2014

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 09.10.2014, 23:08

Váženy pane starosto, místostarosto, kandidáti,

některé volební letáky s programy Vašich politických seskupeni a jmenným seznamem kandidátu jsem už obdržel. Děkuji. Bohužel, o volebních programech dalších dvou politických seskupeni COEXISTENTIA a Sdružení nezávislých kandidátů nemam možnost vědět ani par hodin před volbami stále vůbec nic. Snad mi to ještě někdo doručí, nebo aspoň zde vysvětli.

Co se tyče Vašich volebních programu Vašich politických seskupeni, vážený pane starosto a místostarosto, v nichž kandidujete, jako lídři, tak zatím nepokládám za potřebné se k nim nijak podrobněji vyjadřovat. Přeji Vam jen oběma, aby se Vám Vaše volební programy povedlo aspoň z 50% zrealizovat.

Momentálně mě piš trápí to, co pravděpodobně trápí i naprostou většinu našich spoluobčanu, a to je, že o naproste většině našich kandidátu nemam možnost vědět téměř vůbec nic. Já v naši obci žiju už 58 let a vzhledem své profesi se po ni prakticky denně pohybuji. Přitom vůbec neznám téměř polovinu kandidátu do našeho obecního zastupitelstva, o kterých Vy pane starosto, například ve svém volebním programu píšete, že jsou to známe osobnosti, které všichni dobře známe, což samozřejmě pravda není ! Ještě hůř asi v tomto směru budou ti naši spoluobčane, kteří se po naši obci denně možnost pohybovat nemají, nebo nemůžou. A abych byl zcela konkrétní, tak zde uvádím cely seznam kandidátů, které neznám téměř ani z viděni a kromě jména, příjmení, povolaní a věku uvedeného na kandidátní listině, nemam možnost o nich vědět vůbec nic.
A začnu Vaším politickým seskupením, míly pane starosto: p. Marian Martynek, pí. Jana Kawulokova, p. Konrád Czyž, p. Roman Žabka, pi. Bc. Marta Czyžová, p. Rudolf Dorda, p. Mgr. Rudolf Mlčoch, pí. Kateřina Brancová. ČSSD: p. Mgr. Kawulok Pavel, pí. Zdenka Bičanková, p. Marian Sztefek, pi. Jolana Kupiecová, p. Alexander Piechaczek, p. Mgr. Roman Raszka. COEXISTENTIA: p. Kantor Stanislav,p. Drong Robert, p. Ing. Pyszko Bohdan, pí. Medková Irena, pi. Szkanderová Anna. Sdružení nezávislých kandidátů: pí. Hamrozi Eva, p. Bocek Jan, p. Malik Marek. Je možne, že jsou to všichni naprosto skvěli lide, kteří by si zasloužili byt v našem zastupitelství, ale ode mě by asi bylo velmi nezodpovědné, kdybych dal svůj hlas někomu, o němž prakticky nic nevím. V této souvislosti si Vám všem jmenovaným v tomto odstavci, dovolím položit jednu otázku: Píšu zde pravdu, že s nikým s Vás jsem nikdy osobně nemluvil a že se prakticky jen trochu známe z viděni? Jen to prosím neberte tak, že se zde snažím pana starostu usvědčit z nějakých lži, a klidně odpovězte. Už zmíněné vyjádřeni pana starosty ve volebním letáku já osobně beru, jako naprostou malichernost a žádné další závěry z toho činit nehodlám, tak fakt přísahám :)

Druhou skupinou kandidátů, které naopak znám všechny velmi dobře a téměř všem s nich jsem už v minulosti svůj hlas dal, ale pravděpodobně už nikdy je důvod volit mít nebudu ( pokud se ovšem nespraví), jsou: p. Bronislav Starzyk, p. Petr Turoň, p. Petr Dudys, p. Bronislav Wálek, p. Pavel Pilch, ing. Dana Cieslarová, ing. Stanislav Wolny a p. Josef Brtus. Bohužel, ještě za éry bývalého pana starosty Pavla Tomčaly opakovaně společně s ním moji důvěru v nich velmi zásadním způsobem zklamali. Proto bych Vás všechny jmenované i v tomto odstavci moc prosil o to, že pokud budete znovu zvoleni do zastupitelstva naši obce, tak aby jste dobrovolně uvolnili své funkce svým náhradníkům, nebo se do této diskuse hned po svém zvoleni přímo zapojili a odpověděli mi aspoň na některé otázky i z dob dávnějších, nebo se případně i mě zeptali na cokoliv. Slibuji, že přímo zde urychleně odpovím každému z Vás.

A tak mi už zbývá poměrně jen úzká skupina kandidátů, které osobně aspoň trochu znám a zatím nemam důvod vůči nim mít žádné větší výhrady, a z nichž volit určitě někoho budu. Jsou to: p. Pavel Kajfoš, p. Petr Lipowski, p. Stanislav Kaleta, pí. Lenka Palarczyková, pi. Jiřina Kantorova, p. Matrín Brudný, MVDr. Roman Polok, Ing. Jan Raszka, p. Bohuslav Czudek, p. Jiři Lacek, p. Pavel Malik, p. Miroslav Klus, p. René Trombik, p Petr Lubowiecki, p. Radek Dorda, pí. Lucie Maliková a p. Jakub Pav. No a samozřejmě do této skupiny patříte i Vy pane starosto i Vy pane místostarosto, především proto, že mate odvahu s občany veřejně diskutovat . Věřím, že Vy všichni už nikdy nebudete své spoluobčany hodnotit jen podle jakýchsi podivných obecných pletek a pomluv, tak, jako to doposud činili někteří Vaši předchůdci.

No a tím jsem Vám, váženy pane starosto, take tak trochu odpověděl i na Vaši, abych tak řekl polootázku, proč vlastně to všechno píšu. Já totiž bytostně nesnáším pomluvy. A od doby, kdy jsem se stal náhodným svědkem toho, jak někteří naši zastupitele přímo na zasedáni našeho obecního zastupitelstva pomlouvali a uváděli zcela nepravdivé velmi negativní informace o svých spoluobčanech takovým způsobem, aby přesvědčili a vnutili svůj zcela zcestný názor všem členům zastupitelstva, tak prostě mlčet nehodlám. Navíc jsem přesvědčen o tom, že především naši zastupitele, kteří budou aspoň občas ochotni se zapojit do nějaké veřejné diskuse, žádnou případnou chuť k žádným pomluvám mít nebudou. A tím se samozřejmě pročisti i zlepši zejména mezilidské vztahy v cele naši obci.

Také bych ještě uvítal, aby mi pokud možno někdo vysvětlil, podle jakých kriterii, nebo jakého klíče, se letos vybírali všichni členové volební komise a jakým způsobem jsou zato odměňovaní. Za připadnou odpověď předem děkuji.

Všem těm občanům našeho Hrádku, kteří volit půjdou, přeji zítra i pozítří u voleb šťastnou ruku.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunální volby 2014

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 11.11.2014, 19:58

Jak vidím, tak žádné další odpovědi ani na ty nejzákladnější otázky se už asi od žádného dalšího našeho zastupitele ani po volbách nedočkám. Nevadí, každý má právo v demokratické společnosti si vysvětlit slovo demokracie po svém. Já ale pokud vím, tak slovo demokracie znamená především diskuse a diskuse mezi lidmi nejen podporuje a zkvalitňuje demokracii, ale i zabraňuje pomluvám a vylepšuje mezilidské vztahy...

Když jsem nedávno v televizi viděl, jak pani europoslankyně Věra Jourová, a to už je opravdu nějaká veřejně známá osobnost , o které prakticky už všechno dávno víme, odpovídala i písemně(!) až na stovky otázek a nakonec za všechny dotazy všem poděkovala (!), tak mi je dost smutno z toho, že v našem zastupitelství jsou stále zastupitele, kteří za cele roky nejsou ochotni písemně odpovědět ani na jeden jediný dotaz a natož ještě poděkovat. Smutné ale úsměvné, jak by asi řekl Ruda z Ostravy.

Vzhledem k tomu, že nepokládám za rozumné jen kritizovat a bát se nějaké případné odpovědnosti, tak jsem hned první den po volbách navštívil našeho pana starostu Roberta Borského, abych mu sdělil, že jsem ochotny, bez jakýchkoliv finančních náhrad, byt členem kontrolního, nebo finančního výboru v naši obci. Myslím si, že zejména v kontrolním výboru by měl byt aspoň jeden člen z řád řadových občanu, což je v jiných zastupitelstvech zcela běžné, aby nedocházelo k tomu, že naši zastupitele budou kontrolovat jen sami sebe, a ještě zato pobírat odměny.

A pokud máji někteří naši zastupitele, nebo i řadoví občane nějaké výhrady k moji osobě, nebo mému členství v kontrolním, případně finančním výboru zastupitelstva naši obce, tak je všechny moc prosím, aby mi je v této diskusi sdělili, případně mi položili otázky, na které by radí znali moje odpovědi. Já už předem všem slibuji, že odpovím každému na každý případný jeho dotaz.

V případě, že žáden ze zastupitelů ani žáden z občanu naši obce nebude mít žádné opodstatněné výhrady, tak navrhuji panu starostovi naši obce, aby o mém členství v některém už zmíněném výboru nechal hlasovat na nejbližším zasedáni zastupitelstva naši obce.

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komunální volby 2014

Autor: Pavel Bocek Muž

Založeno: 18.11.2014, 21:57

Zda se mi až neuvěřitelné, že nejen nikdo z našich občanu, ale ani nikdo z našich zastupitelů nemá vůči moji osobě ani vůči mému návrhu a mému případnému členství ve finančním, nebo kontrolním výboru žádné výhrady. Ale o tom, jaká však bude skutečnost, rozhodne zítřejší zasedáni našeho obecního zastupitelstva.

V případě, že v našem zastupitelství nefunguje žádna podivná zákulisní politika ani žádné falešné kamarádství a hlavním informačním zdrojem žádných našich zastupitelů nejsou žádné obecni pletky a pomluvy, tak by už ani žádné komplikace v dané věci nastat neměly. Ale to je jen můj čistě teoreticky názor a proto se určitě mýlím…

Pavel Bocek

Odpovědět na příspěvek